Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 62
Like Tree69Likes

tema: Seiko Sumo vs Orient M-forc

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko Sumo vs Orient M-forc

    Za Sumo ce vam vecina reci da je nevjerovatno koliko taj sat daje za novce. Nemam ga, ali sam ga imao na ruci. Cesto se spominje kako bi takav sat napravljen u Svicarskoj kostao puno vise bla bla...slazem se s tim.
    Svakom po svom ukusu, ali meni je draze jedan odlican nego dva-tri dobra.
    Kuciste, a i narukvica su mu izuzetni, mehanizam je trenutno u C verziji i odlican je. Lume je standard u industriji, nije debeo i na ruci super lezi. Vidim ga kao buduci kultni Seiko. Ako bude discontinued ode cijena u nebo na second hand trzistu.
    jagos likes this.

  2. #32
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko Sumo vs Orient M-forc

    "opravdanost cene"... Mislim da je na to pitanje nemoguce odgovoriti samo u dve reci "da, vredi" ili "ne, ne vredi". Na tu temu bi mogli do sutra da naglabamo i da nista novo ne kazemo, a nikakav zakljucak ne donesemo. Sta je onda sa Omegom, Orisom, Tissotom itd, koliko kostaju pojedini njihovi diveri u odnosu na ove spomenute...

    Licno mislim da su ova dva sata prilicno razlicita. Ne bih se slozio sa...Djoletom, mislim, vezano za narukvicu. Dobra narukvica je itekako VELIKI plus na satu, jer samim tim ako je tu koliko da ima sta da drzi sat na ruci, automatski iziskuje dodatni trosak, koji nije tako mali, a opet, nije tako lako ni naci narukvicu koja ce lepo da legne na sat. Ovo kazem iz licnog iskustva, jer me nerviraju lose narukvice, nervira me kada zvecka, kada ima supalj osecaj itd... Reci da sumo izgleda plasticno je u najmanju ruku neozbiljno...

    U ovom izboru, moj glas ide Seiku. 6R15 je odlican, odlican mehanizam, a i vizuelno mi se vise dopada. Na stranu to sto sam siguran da ce vremenom ovaj sat vredeti puno vise od ovog orienta, i da mu cena nece dugo padati, naprotiv.
    jagos and backarelli like this.

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko Sumo vs Orient M-forc

    misim nemo da se ljutite, ali oba modela su poprilicno ruzna...


    jagos likes this.

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko Sumo vs Orient M-forc

    ovde smo da razmenimo misljenja.ne znaci da je neko u pravu ili nije.volim da cujem i misljenje koje je dao prolaznik.

  5. #35
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko Sumo vs Orient M-forc

    Ja mogu da se slozim ako neko napise "po mom ukusu", ali ovako mi je neprihvatljivo I jos nesto. Kako nekom ko je odusevljen "sea urchinom" moze sumo da bude ruzan? Al dobro, ne moram ja sve da znam

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko Sumo vs Orient M-forc

    Uvek pre Seiko, nego Orient. Imao sam Orient (ne ovakav) i moje misljenje je da je Seiko dosta bolji. Ok tacno da se ne moze iz jednog primerka utvrditi niti stvoriti misljenje, o paleti razlicitih modela i samom proizvodjacu satova, ali nakon mog iskustva sa Orientom u zivotu ne bih kupio njihov sat vise.
    Sat koji sam kupio je bio nov i kostao me je oko 260e, jos kad je stigao bio sam razocaran samom izradom sata, mehanizam je nekako ceo zveckao, zavrsna obrada mi nije pruzila ono sto sam ocekivao, na stranu to sto je sat bio sa nekim problemom i na stranu sto je prodavac orientuhren.de totalni kreten i prevarant. Kazem na stranu jer ne bih voleo da pomislite da zbog toga ne cenim sam brend. Vidim da ljudi imaju uglavnom pozitivna misljenja kada je u pitanju Orient. Ja ga nemam, mozda jer nisam imao srece.
    Sto se tice Seika, sta reci kupio sam polovni sat koji je u odlicnom stanju, i niti je zveckao, o zavrsnoj obradi necu da govorim, SKX007 treba da kosta bar duplo za ono sto pruza, prosto sam ocaran tim satom. Svaki dan me iznova odusevi, jos ako za sat koji sam platio skoro duplo manje od gore pomenutog Sporty automatic Orienta dobijete odstupanje koje je oko +7, sta reci.
    E sad ovo je moje misljenje i reakcija na poredjenje, ovde ima mnogo strucnijih ljudi od mene koji ce ti navesti karakteristike samih modela i jos gomilu korisnih stvari. Ali eto resih da bacim svoje dve pare, cisto sta bih ja uradio da neko u ruci drzi oba sata i kaze biraj...



  7. #37
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko Sumo vs Orient M-forc

    A sto imas takvo misljenje o orientuhren?

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko Sumo vs Orient M-forc

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Ja mogu da se slozim ako neko napise "po mom ukusu", ali ovako mi je neprihvatljivo I jos nesto. Kako nekom ko je odusevljen "sea urchinom" moze sumo da bude ruzan? Al dobro, ne moram ja sve da znam
    Moze, zato sto Sea Urchin je vizuelno kako treba, a Sumo nije. Provali oblik Suma, pa onda tip fonta kojim su napisali brojeve na koroni, cifer ne bih da komentarisem...

    A opsti utisak mi je vakav, kad gledam oba sata, imam bas bas utisak kao da gledam one jeftine divere od 3,4000 dinara, prvo mi na pamet padaju odredjeni Casio modeli

  9. #39
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko Sumo vs Orient M-forc

    ja mislim da je ipak prolaznik u pravu.sve je to ruzno i ne valja nista.
    23jewels likes this.

  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko Sumo vs Orient M-forc

    nije da ne valja nista, ali ima mnogo mnogo lepsih modela od ova 2...

Slične teme

  1. Seiko SBDC003 Sumo
    By tiha in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 1.3.2016., 9:05
  2. Kupujem jeftiniji automatik, Orient Mako, Seiko 5...
    By tommy in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.12.2011., 0:02
  3. Seiko Sumo (SBDC005) - Video review
    By Vladan Stevanovic in forum Strane video recenzije satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2011., 19:43
  4. Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013 ili ORIENT STAR
    By banja in forum Japanski satovi
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 11.7.2011., 15:17
  5. Orient ili Seiko
    By Vladan984 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 6.12.2010., 19:40

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •