Strana 2 od 18 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 171
Like Tree114Likes

tema: Seiko Bell-Matic satovi

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Seiko Bell-Matic sat

    Dragon mozes biti siguran da MRZIM franken satove i ostale slozence.
    Moji kriteriji su-original sat bez ikakvog mijenjanja dijelova,cifer mora biti bez ijedne tockice ili diskoloracije,mehanizam mora biti u savrsenom stanju bez imalo hrđe.Dakle sto blize mint stanju!Zato sam i nabavljao polako preko kontakata na forumima.
    PS.samo ciscenje,pregled,servis je doslo preko 200 dolara.

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Seiko Bell-Matic sat

    Dakle Jole, nemam reci! Fenomenalni su satovi, ali mi se najvise svidjaju beli na kroko kozi i sivi. Iako sivi ima interesantan kais - mozda bi mu neki drugi izbor bolje pasovao?

    Sad vidim da je dragon napisao slicno - vec neko vreme mi stoji ova stranica sa bell-ovima otvorena, i malo, malo pa se vratim da ih vidim
    No time to lose

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Seiko Bell-Matic sat

    Znam da si tragao za mint bell-ovima i pretpostavio sam da nisu franken ali rekoh bolje da pitam pošto mi je smajli bio sumnjiv.
    Zaista je danas jako teško naći NOS ili mint tj. all-original sat koji datira iz 60-ih ili 70-ih, pa čak i 80-ih godina a i kada naletiš na tako nešto cena obično zna da bude ogromna (mislim, znaš i sam ). Jedino ako prodavac ne zna šta prodaje ili ako mu treba hitno keš, cena zna da bude prihvatljiva ali takvi satovi se prodaju i pre nego što stigne čovek da kontaktira prodavca.
    Ja ovih dana tražim 6105 divera i cene se kreću od nekih 600 i kusur dolara pa na više za satove sa originalnim delovima. Kod Loya reparirani ali sa aftermarket delovima dostižu cene i po $400.

    Prelepi su ti satovi i zaista odlično izgledaju a nije mi jasno zbog čega prodaješ beli? Naleteo na verziju sa plavim brojčanikom, planiraš nešto da uzmeš ili si opet dobio ponudu koju ne možeš da odbiješ?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Seiko Bell-Matic sat

    Prodajem upravo tog bijelog na kroko remenu.Zeznuo sam se i u isto vrijeme nabavio dva ista a sto ce mi oba u kolekciji kad moram jos i plavog nabaviti.Nazalost nisam dobio ponudu kao prosli put,ovog puta ide ispod cijene jer je visak.A lova od prodaje ide za plavog Bell-a ako mi se itko javi na oglas za njega na Bell forumu a i sam dosta trazim okolo cak cu i u Japanu probat kupit ako bude.
    A naravno da sam usao u minus,kupio sam jos jedan alarm sat,ali ovog puta nije vintage.Upravo ga pratim na trackingu,stigao u Hrvatsku danas.Kad dode stavljam slike i opis na forum.Mehanizam unutra je prva liga.

    I kvragu dragon pa ko da smo sijamski blizanci i ja vec neko vrijeme gledam 6105 divere,ali prvo da alarm kolekciju napravim pa onda ostalo!
    Poslednja ispravka: jole777 (29.11.2010. u 19:47)

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Seiko Bell-Matic sat

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Dakle Jole, nemam reci! Fenomenalni su satovi, ali mi se najvise svidjaju beli na kroko kozi i sivi. Iako sivi ima interesantan kais - mozda bi mu neki drugi izbor bolje pasovao?

    Sad vidim da je dragon napisao slicno - vec neko vreme mi stoji ova stranica sa bell-ovima otvorena, i malo, malo pa se vratim da ih vidim
    Vjerojatno bi mu pasao deblji crni remen bez onih valova,ali taj mi zasad mora posluziti,a mislio sam naruciti Hadley-Roma chrono strap sa bijelim koncem smedi i crni tako da imam za njega i za bijeloga.Ali uletio mi je jedan skuplji sat pa to mora malo pricekati.

  6. #16
    Mlađi član Avatar korisnika simke
    Član od
    5.11.2010.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    86
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Seiko Bell-Matic sat

    Svaka cast. Satovi su odlicni, lepo izgledaju ovako na "gomili". Jedino mi se ne svida izbor kaiseva
    ali to je vec stvar ukusa i nesto sto je promenljivo. Jos jednom pohvala za tebe jole.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Seiko Bell-Matic sat

    Hvala decki,
    zaboravih napomenuti jedan trik koji sam pokupio od ostalih Bell kolekcionara a tice se ebay-a.
    Naprimjer cesto se nude odlicni Bellovi sa Filipina,Malezije i ostalih azijskih zemalja jer je tamo Seiko jako zastupljen.Uvijek su im kucista savrsena i satovi lijepo izgledaju,ali problem je sto nakon 40 godina u njihovoj vlaznoj klimi satovi izgledaju grozno iznutra i zato ih uvijek uljepsavaju.Ali uvijek se vidi da je vlaga bila unutra i zato cesto skrivaju mehanizam.Upravo zato sam svoje nabavio od vlasnika strogo izvan tog podrucja i trazio slike satova i iznutra.To je imalo svoju cijenu ali bolje platiti skuplje nego platiti smece.
    Ovaj trik vrijedi i za ostale vintage satove iz tih podrucja,rijetko je naci sat koji je prezivio takvu vlagu i da se vlasnik brinuo o njemu.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Seiko Bell-Matic sat

    @jole777
    super su satovi!
    jel te mrzi da postaviš klip satova dok su alarmi aktivni?

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Seiko Bell-Matic sat

    Nema potrebe,evo jednog NOS primjerka iz Japana.To je crni 4006-7000 (moj 7000 je sivi)

    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (29.11.2010. u 21:46)

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Seiko Bell-Matic sat

    Ok, gotivno nema šta!

Slične teme

  1. GO Pano Matic counter XL
    By tolarbo in forum Glashütte Original
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 15.7.2011., 0:19
  2. Modeli Bell & Ross satova
    By ANGEL in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.5.2011., 14:55
  3. [PRODATO] Seiko Bell-Matic 4006-6010
    By sima hrabri in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.5.2011., 14:34
  4. Coffin link narukvica za Seiko Bell-matic sat
    By Koska23 in forum Kupovina dodatne opreme za satove
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.4.2011., 16:18
  5. [PRODATO] - Dugena-matic 25 rubis
    By sima hrabri in forum Prodaja satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.4.2011., 22:48

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •