Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 25
Like Tree80Likes

tema: Najskuplji Seiko sat

  1. #11
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom re: Najskuplji Seiko sat

    Ako nije za prodaju, verovatno su ga napravili da bi stajao u njihovom muzeju.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Rus,vjerovatno jeste u muzeju. Ne nađoh nikakve informacije o vlasniku ili prodaji.
    Zvjer,
    Vidim,dobar si! Za nepovjerovat!
    Komad nakita- slažem se. Samo ne znam jel za cure il momčadiju!? Nekako mi boje ne idu uz jamboliju na prsima junačkim!
    Slažem se i da je komad za pokazivanje vještine i ručnog rada ali oni to mogu bolje! Ovi novi komplikovani Credor su pravi primjer šta Seiko zna(nije da su potrebni al et,neka ih). I jeftiniji su- to mi je malo nelogično!
    RUS and anbeast like this.

  3. #13
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Najskuplji Seiko sat

    Ma treba bataliti logiku kad govorimo o satovima koji kostaju 100.000+ (granica moze i mnogo nize da se postavi, ali ajde...).
    RUS, Zenith and ivan.inter like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Najskuplji Seiko sat

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    Ma treba bataliti logiku kad govorimo o satovima koji kostaju 100.000+ (granica moze i mnogo nize da se postavi, ali ajde...).
    Relativno sam nov na forumu,ali je ovo nesto ubedljivo najpametnije sto sam procitao.
    Najozbiljniji sam.
    HADzI DALIBOR and anbeast like this.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  5. #15
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Najskuplji Seiko sat

    E sad sam se postideo Pa definitivno je tako, verujem da vecina misli tako samo sam, eto, sticajem okolnosti, ja to napisao. To ne znaci da je besmisleno raspravljati o takvim satovima, njihovim vrednostima, manama cak, nego samo da se neki potpuno drugi arsini primenjuju u toj klasi
    HADzI DALIBOR and Zenith like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Najskuplji Seiko sat

    Danas sam stavio potpis pa ne ide da ga odmah menjam inace bih odmah stavio tu tvoju recenicu...
    Pa da,ali je smesno to sto vlasnici tih satova uopste nemaju blage veze koji sat nose vec samo da se hvale njime. xD
    Ali Boze moj...postoje,sto bi rekao B.Tadic,bezobrazno bogati ljudi,pa mogu svakakve totalno nepotebne gluposti da placaju milion cisto da ubiju dosadu novom igrackom.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  7. #17
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Najskuplji Seiko sat

    Ne verujem da bas svi koji kupuju satove u toj klasi nemaju pojma o satovima. Definitivno, satovi u toj klasi su za sakupljanje, pokazivanje, verovatno i za povremeno nosenje. I medju tim ''bezobrazno bogatima'' ima raznih k'o i medju nama smrtnicima (ko da oni nisu smrtnici, nego ajde, tako se obicno kaze).

    Dobar ti je potpis
    Zenith likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Najskuplji Seiko sat

    Evo jedan damski i relativno dostupan.

    U samo 30 primeraka, for Japan only





    Seiko Credor Node J LE

    Dekorativna tehnika «pique», cime je ukrasen dial u obliku bele skoljke. Elementi dial-a su napravljeni od platine i "zelenog zlata"(kombinacija zlato, srebro i cadmium).
    Dial je obelezen arapskim brojevima i sacicom svetlucavim dijamantima
    Skazaljke dauphine -obicno roze zlato.
    Kuciste je od 18K rose gold, has dimenzija sata je of 30.7 mm x 18.1 mm x 6.4 mm.
    Anti-reflective sapphire crystal.
    Water resistant is up to 30 meters.
    Quartz caliber 5A70 with a 24-month power reserve and anti-shock protection.
    Model se dobija sa cokoladno braon gatorom i zlatnom kopcom. Seiko Credor Node J LE sat je dostupan po preporucenoj ceni od strane proizvodjaca.

    U odnosu na "Juri" prava sitnica, samo: 10. 700 dolarosa.

    Pozz








    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Najskuplji Seiko sat

    E ovo se zove prelijep sat! Ukrašen al s ukusom!
    anbeast likes this.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Najskuplji Seiko sat

    Recimo taj sat, ako bi ga tako mogli nazvati, proda se sada za pola miliona $, imajte na umu jednu stvar, a to je da će on kroz desetak, ili više godina na nekoj aukciji koštati bar duplo više, jer je Boga ti napravljen samo jedan, ili 10. nebitno, pa će se naći neki milijarder kome je dosadno, i licitiraće do beskonačnosti da ga kupi, da bi kasnije rekao:"Ja imam taj unikatni Credor"!!!
    Evo ovaj bar u sebi ima Spring Drive mehanizam, (Seiko Credor GBLS998) Mehanizam 7R11 A 112 rubina (i ako mu nisu potrebni) i kućište od zlata (18 karata) za 411 000 $!
    Seiko Credor Spring Drive Minute Repeater Watch
    tolarbo and anbeast like this.
    Mišić M.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •