Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 25
Like Tree29Likes

tema: Rolex, drugi pogled...

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Rolex, drugi pogled...

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    a sa druge strane uvek sam podozriv prema milijarderima filantropima koji covecanstvu daruju ogromne svote novca i pomazu siromasne
    Ubode ga po sred srijede, milijarder kome djelove prave filipinska siročad, rudu vade nesrećnici iz južne afrike, naručioci satova ratni profiteri sa bliskog istoka i kineski tajkuni a on je u srcu ustvari kompilacija Mahmata Gandija i Majke Tereze.

  2. #12
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rolex, drugi pogled...

    ma da, Mefistofelesi u ljudskom obliku, kao da su izašli iz desetog kruga Danteovog pakla

    no opet svi se oni zverski bore za svaki evrocent profita, ali među njima postoje rekao bih nijanse

    ali to je digresija pa da ne rasplinjujem temu

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Rolex, drugi pogled...

    Dragane i Milane, ovi komentari nemaju veze sa pricom o Rolex-u. Predlazem da procitate tekst o osnivacu Rolex-a Hans Wilsdorf-u, i o viziji koju je covek imao. Kako je odrastao, cime se bavio, zasto je napravio brend Rolex i td.. Videcete da je u osnovi sasvim druga prica, od one koju vecina nas ima kada se prvi put sretne sa imenom Rolex.
    milan zmaj and vlajo like this.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Rolex, drugi pogled...

    O jeftinoj radnoj snazi u Kini, Tajvanu, Vijetnamu i ostalima nema poente raspravljati. Naravno da mislim da rade u losim uslovima, za male plate, s druge strane pogledajte Srbiju i zapad. Dakle, proces kroz koji moraju da prodju, a svako normalan ce nabaviti i napraviti sto jeftinije moze.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Rolex, drugi pogled...

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Dragane i Milane, ovi komentari nemaju veze sa pricom o Rolex-u. Predlazem da procitate tekst o osnivacu Rolex-a Hans Wilsdorf-u, i o viziji koju je covek imao. Kako je odrastao, cime se bavio, zasto je napravio brend Rolex i td.. Videcete da je u osnovi sasvim druga prica, od one koju vecina nas ima kada se prvi put sretne sa imenom Rolex.
    Druže Tolabo uz svo poštovanje, I totally disagree. A mislim da i ti ne vjreuješ previše u multimilijardere pokajnike. Ajmo ispočetka:
    Prvo: kad je dovoljno razvio posao preselio je svoju firmu u švajcarsku da izybjegne poreze i tako ojadio svoju domovinu Englesku milijarde poreza, koje bi išle u budžet (zdravstvo, školstvo, socijalni program, blablabla..) , vrlo surovo prem zemlji koja ti je omogućila d budeš to što jesi Znači yadnjih 100 god Engleska nema ni centa poreza od njegove dobiti.
    Izkarikirano al idemo dalje:
    Dva: u svojim poznim godinama i nakon smrti svoje žene, odlučuje da svoju buduću dobit (ne dosadašnju) prebaci u dobrotvorni fond ?! Strah od smrti, boga, savjest, sve je plaćeno... Prtpostavimo da nema djecu, sasvim fino i luksuzno je mogao da živi od dosadašnjih prihoda, a znajući da je briljantan ekonomista ne sumnjam da je i dalje imao visoke prihode. S druge strane ostatak prihoda roleksa je vjerovatno uvećan zbog odličnog marketinga da kupujući rolex donirate u dobrotvorne svrhe, plus vjerovatno neke poreske olakšice,...
    Pozdrav
    D
    Poslednja ispravka: Baron (9.4.2015. u 8:43)

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Rolex, drugi pogled...

    @Baron

    Dakle, Roleks se nista ne razlikuje od Applea, GM-a, Foxconna i ostalih, jel? Ne branim nikog, ali si ti prakticno rekao da osnivac Roleksa treba da ode u karton naselje a sav prihod iz firme da sirotinji
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  7. #17
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rolex, drugi pogled...

    vrv je samo doniranje novca u humanitarne svrhe tesno povezano sa ozbiljnim poreskim olakšicama

    uz to zanimljivo je i pratiti tok novca, odnosno kome ide novac, ako ide timovima lekara, farmako mafiji, stipendiranju, da ne kažem indoktriniranju studenata, nekim NVO organizacijama

    ali oni barem nešto i daju, nekim drugim korporacijama nije ni tradicija pravljenja satova duga vek i po sveta

    setite se kako biznismeni pomažu i daruju, imate ove naše, imate i onog što je početkom devedesetih istočnoj evropi donirao milijardu dolara, a i nama krajem 2000.godine za razvoj demokratije i slobodnog tržišta
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (9.4.2015. u 11:11)
    Baron likes this.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Rolex, drugi pogled...

    Moraju da daju novac NVO ili nekom fondu. Nemoguce je deliti novac po kucama - a i neisplativo, iz odredjenih razloga, mogu i da ih navedem.

    Uz sve to, ne sumnjam da daju propisne pare na sve to. Verovatno bi im vise ostalo da plate porez, nego da daju Kurti, Murti i Perici.

    Opet kazem, kapitalizam je cudo, ali ne treba ni potkopati nesto na keca
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #19
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rolex, drugi pogled...

    rolex je poznat po svom reklamerstvu, pa oni su osvedočeni supermajstori marketinga

    e sad sa tehničke strane, ja sam pre godinu i po dana izgradio stav o njihovom odnosu prema mušterijama, post prodaji i kvalitetu njihovih satova i od tada pomen imena Rolex u meni budi veliko interesovanje za razliku od većine drugih proizvođača i samo pozitivne asocijacije

    no i pored toga, ja ih ne romantiziram
    Baron likes this.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Rolex, drugi pogled...

    Tacno, Rolex se reklamira maksimalno, sto mu je i donelo stav koji svi o njemu imaju.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •