Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Novi član
    Član od
    19.7.2009.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Sat RADO Diastar

    Od starog sam dobio na poklon (i on ga je dobio na poklon 1989) Rado sat, model Diastar na poledjini ima seriske brojeve 33155878. Malo se razlikuje od slike koju sam postavio, brojevi 9, 12 , 3 su rimski. Brojevi su od zlata, kao i kazaljke i dijelovi narokvice. Izvinjavam se sto nisam u mogucnosti trenutno da postavim orginalnu sliku, jer je sat trenutno na popravci.Usla mu je voda preko ostecenog dihtunga ispod stakla, tako da je cijeli brojcanik oksidirao. Morao sam ga poslati u Svicarsku, jer kod nas nema dijelova za popravak. Prosle sedmice mi je prijatelj rekao da je sat gotov i da mu je casovnicar rekao da sat vrijedi cca 5000 EUR. Meni malo nevjerovatna suma (mislim da ga je muntao zbog cijene popravke koja je na kraju ispala bas velika), pa me interesuje zna li ko vise o ovom modelu i kolika bi mu bila cijena (sat je u odlicnom stanju, sad kad je servisiran prakticno izgleda ko nov). Napominjem sat nije na prodaju cisto me interesuje njegova realna vrijednost ( i koji mehanizam ima)
    Priložene slike Priložene slike Sat RADO Diastar-rado-diastar.jpg  

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika _ivo_
    Član od
    18.7.2009.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    73
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Sat RADO Diastar

    Bas lijepo da si na kraju napisao napomenu da nije na prodaju jer sam citajuci vec pomislio "gle ga, dobije sat od oca kojeg je i on dobio i ide ga prodavati" - a predpostavljam da ce taj sat sada i tvome djetetu jednog dana

    Uglavnom, mislim da je ok to "sa koljena na koljeno"

  3. #3
    Novi član
    Član od
    19.7.2009.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat RADO Diastar

    Naravno da nije na prodaju, nije mi to ni jednog trenutka palo na pamet, Volio bih znati vise o ovom satu (mehanizam, godina proizvodnje), zato sam i postavio ta pitanja. Cijena me interesuje samo iz razloga sto mi ova koju je rekao casovnicar zaista zvuci pretjerana.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    19.7.2009.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat RADO Diastar

    Nije valjda da niko nema vise informacija o ovom modelu. Ja se ubio trazeci po netu ali nista

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    22.3.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Sat RADO Diastar

    Citat ognjen kaže: Pregled poruke
    Nije valjda da niko nema vise informacija o ovom modelu. Ja se ubio trazeci po netu ali nista
    Rado DiaStar Rucni sat - EUR 590 (ID 1389508) - Chrono24.com

    Pa uz datu sliku sata imaš i ciljanu cijenu. Također ispod treda imaš Vladanov jako dobar osvrt na Rado.
    Po slici bi rekao da je dizajner želio elegantan, vitak sat, pa predpostavljam da je u njemu kvarcni mehanizam.
    Zaključak je. Imaš kvalitetan, lijep i elegantan sat. Plus što je poklon i uspomena, znači neprocjenjiv.
    Mogučnost da dobiješ neku veliku cifru € koja bi ti pomogla da zažmiriš i zaboraviš uspomenu je jako mala.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    19.7.2009.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat RADO Diastar

    Nisi Stipa pazljivo procitao moj post. Slika sata koju sam stavio je priblizan model onom koji ja imam (moj je na popravci pa ne mogu postaviti originalnu sliku) ali nije to taj.Mehanizam jeste kvarcni ETA, ali me zanima koji. Cijena kao cijena me zanima samo u kontekstu price koju sam ispricao, a sat nije na prodaju bez obzira na cijenu.Prave, iskrene uspomene nemaju cijenu. Pozdrav

  7. #7
    Mlađi član
    Član od
    22.3.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Sat RADO Diastar

    Citat ognjen kaže: Pregled poruke
    Nisi Stipa pazljivo procitao moj post. Slika sata koju sam stavio je priblizan model onom koji ja imam (moj je na popravci pa ne mogu postaviti originalnu sliku) ali nije to taj.Mehanizam jeste kvarcni ETA, ali me zanima koji. Cijena kao cijena me zanima samo u kontekstu price koju sam ispricao, a sat nije na prodaju bez obzira na cijenu.Prave, iskrene uspomene nemaju cijenu. Pozdrav
    Htio sam se samo "nježno" osvrnuti na cijenu.
    Za 4-5k € ima polovnih satova iz "prve divizije", da te glava boli. Rolex. Panerai, Omega...
    U svakom slučaju, kad sat stigne od urara postaj slike. Sigurno će se naći znalac koji će ti moći reći više detalja i o mehanizmu.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    8.2.2009.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat RADO Diastar

    Jeste da je stara tema, al' eto, imao sam prilike da vidim pre neki dan u Vršcu jedan otvoreni rado diastar, pa rek'o da napišem šta je unutra -
    ETA 955.411 7 rubina sa potpisom RADO!

Slične teme

  1. Kopča za Rado sat
    By Saleni in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 8.3.2011., 17:33
  2. RADO satovi
    By sub in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 6.1.2011., 17:37
  3. Rado zlatni sat - Da li je Original ?!?!
    By glock19 in forum Rado
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.8.2010., 19:07
  4. Rado sintra xl - muški
    By SEAMASTER in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.3.2010., 8:20
  5. Rado
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.11.2008., 18:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •