Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 27 od ukupno 27
Like Tree13Likes

tema: Panerai PAM318 l i kalibar OP XXIX

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Panerai PAM318 l i kalibar OP XXIX

    Lično nisam Panerai ljub i nije mi najjasnija ta njihova popularnost ali sa Tomash-evog linka skinuta slika je podosta obradjen 6497,e sad zašto to nije slučaj i sa modelom oko kojeg se i vrti cela priča,to ne znam.
    Možda zato što ovaj lepo obradjeni ima safir i na poklopcu,a ovaj drugi ima čelični...ko zna,nek kaže tj. napiše

    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  2. #22
    Mlađi član
    Član od
    2.8.2011.
    Lokacija
    Beograd-Novi Sad
    Poruke
    31
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Panerai PAM318 l i kalibar OP XXIX

    E sada tek ne znam šta da mislim...

    @nikola0406:
    nisam mislio na paneristi forum, već na ove ovde postove, nigde se ne navodi tekst taj, već samo mišljenja naših članova...

    Ok,
    krenuh da guglam, nađoh ovaj link:http://www.paneraicentral.com/pricing-references/panerai-movements/
    T
    u se navode Panerai mehanizmi i tu je XXIX kao jedna od mnogih modifikovanih ETA 6497

    Onda posle zadnje poruke člana @nikola0406, odem na paneristi forum pretražim forum po rečima: 318 i XXIX i naiđem na postove i teme koji su mi totalno ubili mišljenje o svemu ovome...

    Znači više nemam mišljenje o ovome.

    Oni se tamo u par tema prepucavaju jel to fake ili nije fake, jedni stavljaju slike svojih mehanizama- dekorisani, drugi stavljaju svoje mehanizme-nedekorisani,

    jedna tema identična ovoj našoj, gde je jedan od njih otvorio kućište, i pljuje što nije modifikovan, drugi brane (kao i ja ovde ) da i ne treba da bude dekorisan, bitno da je modifikovan, ali niko ne zna šta je modifikovano, u jednoj n-toj temi (više i ne znam kojoj) kažu da je to Seagull mehanizam!!!, i tako nadalje, i niko više nije siguran šta je.

    E sada, nabasah i na neku temu na nekom drugom forumu gde je jedan od njih poslao poruku Panerai-u da kaže nešto o ovom mehanizmu, odgovor je bio tipa (suština):
    "mehanizam je najsličniji PAM II mehanizmu(modifikovani i dekorisani 6497) sem što ne radi 21600 i nije COSC"

    I to je ceo odgovor iz Panerai-a!?
    BTW to su i jedine razlike između PAM II i Običnog ETA 6497 stock modela.

    Šta je sada isteina

  3. #23
    Član Avatar korisnika BedMadaFaker
    Član od
    7.8.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    150
    Lajkovi
    259
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Panerai PAM318 l i kalibar OP XXIX

    ^^ Propaganda što kaže, to nije istina, što bih naglasio , da nije istina
    milospinkfloyd likes this.
    Napiši mudru izreku i tvoje ime će večno živeti!!!

    Pick my left pocket of its silver dime, but spare the right - it holds my golden time!
    *Oliver Wendell Holmes*


  4. #24
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Panerai PAM318 l i kalibar OP XXIX

    Tomash jel ti shvatas da je to sat od 5000e i da u njemu nije Panerai mehanizam
    Djordje likes this.

  5. #25
    Mlađi član
    Član od
    2.8.2011.
    Lokacija
    Beograd-Novi Sad
    Poruke
    31
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Panerai PAM318 l i kalibar OP XXIX

    Ma rekoh više ni sam ne znam šta da mislim...
    Prvo sam mislio da je modifikovani 6497, ali gledajući paneristi forum, ni tamo više niko ne zna jel jeste ili nije modifikovan.

    Činjenica je da je gro Panerai satova zasnovano na 6497, i to modifikovani 6497 (main spring, balance sprig, dekoracija, potpis...),
    a ovde ništa, ili se nigde ne vidi, ali jeste jaako čudno da ga nisu potpisali, tako da će pre biti da ga nisu ni takli,
    STOCK ETA 6497 i pali...

    Panerai kaže da jeste, i još mu dao svoj naziv kalibra XXIX, ali ako lažu, onda su baš šaneri, i jako sam se sada iznervirao/razočarao...

    Ali ko zna...
    Ma....

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Panerai PAM318 l i kalibar OP XXIX

    Unitas 6497 je proslavila njegova izdržljivost i pouzdanost zbog čega je mehanizam masovno korišćen u satovima mnogih proizvođača. Tvorac Unitas mehanizama je Auguste Reymond.

    Inače, imao sam prilike da se uverim u modifikacije koje rade veći proizvođači, pa i taj Panerai i moram vas razočarati. Modifikacije se često svode na dekoraciju mehanizma i tu se završava svaka dalja priča.
    Tomash, ovaj mehanizam koji imaš prilike da vidiš na fotografijama u prvoj poruci nije modifikovan. Ni malo, ni trunčicu, ni zrnce od modifikacije na njemu nema. Stock ETA, najjeftinija i bez dekoracije, u satu od nekoliko hiljada evra. Sramota.

    Rekao bih da su satovi originalni, da nisu kopije a da do sada nije bilo reči o ovome jer niko nije otvarao satove obzirom da su novijeg datuma. Pretpostavljam da sada, kada je sramota izbila na videlo, pokušava priča da se opravda zlim namerama autora teme i postavljanjem fotografija kopija.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Panerai PAM318 l i kalibar OP XXIX

    strasno, nije ovo ni prva ni poslednja prevara. vidite sta je uradio cuveni vacheron

    Or a company could simply buy out a smaller movement manufacturer, change their name, and have them produce "in-house" movements for the brand - like Carl F. Bucherer did in 2007 when they bought Techniques Horlogères Appliquées SA or like Vacheron Constantin did in 1998 with the acquisition of Haut de Gamme. There's more than one way to skin a cat.
    izvor: wus

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Citizen chronograph - kalibar 6870
    By Vrana in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.4.2011., 0:10
  2. Panerai kalibar P.3000
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 7.11.2010., 13:55
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 2.9.2010., 0:17
  4. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.2.2010., 10:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •