Prikaz rezultata 1 do 1 od ukupno 1
Like Tree13Likes
  • 13 Post By Haifisch23

tema: Omega Moonwatch - Ukidanje proizvodnje i novi početak

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Omega Moonwatch - Ukidanje proizvodnje i novi početak

    Ono, što se dugo nagađalo, sada je zvanično. Moonwatch, kakvog smo poznavali do sada, više neće biti dostižan.
    Tek sada shvatam, kakvu sam imao sreću, kada sam 4.maja, ove godine, prvog dana otvaranja prodavnica nakon prolećnog Lockdowna otišao u domaći Omega salon i kupio zadnji Sapphire Sandwich, koji su imali na zalihi. Prodavač mi je tek na kraju kupovine pokazao e-mail od proizvođača, u kojem ih obaveštavaju, da u 2020 više neće biti dobava pleksija, kao i sa safirom. Bilo mi je čudno ali se naslućivalo.

    Novi Moonwatch će takođe biti u varijanti sa pleksi i safirnom staklom. Promene u dizajnu su neznatne,: Najveća je Aplicirani logo Omege na modelu sa sfirnim staklom. Bezel i dalje ostaje aluminijasti.
    Ono što je najbitnije, umesto kalibara 1861 i 1863, nove modele će pokretati Co-Axial, COSC i METAS hronometar kalibar Omega 3861.

    Specifikacije:


    • Movement: Caliber 3861, co-Axial Master Chronometer, officially certified by METAS, manual winding chronograph
    • Jewels: 26
    • Frequency: 21600 BPH/3 Hz
    • Power reserve: 50 hours
    • Magnetic resistance: 15,000 Gauss
    • Diameter: 42mm
    • Thickness: 13.58mm
    • Water-resistance: 50 meters/167 feet
    • Lug width: 20mm
    • Technical movement features: Silicon “Si14” hairspring, free sprung-balance, Nivachoc, Co-axial escapement
    • Case: “polished-brushed; geometry inspired by the Speedmaster 4th generation (first watch worn on the moon)”
    • Bezel: Polished stainless steel bezel with an aluminium insert with tachymeter scale. Dot over ninety “DON” design
    • Crystal: Hesalite with Omega logo embossed on the center

    Ono što je takođe vrlo važno, sa novi modelima dolaze i nove cene. U zavisnosti od države, gde će se modeli prodavati, novi modeli će biti skuplji za 20 i nešto % više od sadašnjih.

    Šta reći?
    Moonwatch sada ulazi u neku novu orbitu. Sa Co-Axialom dwfinitivno nestaje čar stare romantike, koji ga je krasio 50 godina. Verovatno će prodaja biti manja nego sada, jer će se kupac u istom cenovnom razredu odlučivati između modernog i arhaičnog dizajna Omega portfolia. Verovatno silazi sa vrha Omegine Top Liste bestsellera i tamo ostavlja usamljenog Seamastera. Ulazi u još dublji segment kolekcionarskog dragulja ali sa druge strane to još vize važi i za dosadašnje modele, koji će još bolje održavati cene na dugi rok.
    Na kraju, mislim da je Omega uradila dobar i logičan potez. Bilo je vreme, da ostanu verni svojoj filozofiji, koja ih je dovela na ove pozicije. Moonwatchu su udahnuli novi život i istovremeno otvorili još više mesta za razne Special Edition sa kalibrima 321, pa čak i eventualno 1861 u budućnosti.

    Još i link do informacije sa podacija o novim modelima.

    https://millenarywatches.com/omega-s...-discontinued/
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (8.12.2020. u 9:37)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •