Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree23Likes
  • 8 Post By RUS
  • 1 Post By Shmizla
  • 2 Post By RUS
  • 3 Post By milanb71
  • 4 Post By milanb71
  • 5 Post By milanb71

tema: Glashutte Original Senator Panorama Date

  1. #1
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Glashutte Original Senator Panorama Date

    Glashutte Original Senator Panorama Date-glashutte-original-senator-panorama-date-watch-2.jpg

    Glashutte Original Senator Panorama Date-glashutte-original-senator-panorama-date-watch-4.jpg

    Iako se ne radi o nekom revolucionarnom modelu, gotovo je izvesno da će prvi model ovog Nemačkog proizvođača za 2013. godinu biti Senator Panorama Date. Uprošćena verzija Senator modela sa tri kazaljke i velikim prikazom datuma, koji pokreće Glashutte Original GO 100-03 automatski mehanizam.
    Glashutte Original Senator Panorama Date-glashutte-original-senator-panorama-date-watch-3.jpgGlashutte Original Senator Panorama Date-glashutte-original-senator-panorama-date-watch-1.jpg

    Takođe će biti dostupan i model u kućištu od 18k zlata, koji će biti na kožnom kaišu. Prečnik sata je pristojnih 40mm, kad su u pitanju satovi ovakvi satovi, dok će kazaljke biti plave. Rotor automatskog mehanizma je takođe izrađen od zlata. Pretpostavlja se da će cena čeličnog modela biti negde oko 7.000$, ali za više informacija ostaje nam da saćekako zvanično predstavljanje u aprilu mesecu.

    Glashutte Original Senator Panorama Date-glashutte-original-senator-panorama-date-watch-5.jpgGlashutte Original Senator Panorama Date-glashutte-original-senator-panorama-date-watch-6.jpg

    Izvor
    Neša, krstin, 83stojan and 5 others like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Glashutte Original Senator Panorama Date

    Kako meni ovaj model izgleda isuviše jednostavno za ovakvog proizvođača. Navikla sam da me njihovi modeli uglavnog ostavljaju bez teksta, koliko su dobri.

    Ali kao što je Rus već napisao: ...ne radi o nekom revolucionarnom modelu...

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Glashutte Original Senator Panorama Date

    Da su markeri metalne "crtice" bio bi extra svakodnevni model,makar ovaj sa čeličnom narukvicom.
    Ovako,sa rimskim brojevima,ostaje samo za košulja-sako varijantu.

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Glashutte Original Senator Panorama Date

    Da ne otvaram novu temu, posto se radi o prakticno istom satu samo sa dodatkom mesecevih mena,
    Panorama Date Moon Phase
    Sat pokrece in-house automatski mehanizam caliber 100-04, a sve ostale karakteristike su iste kao i kod prethodnog modela.
    Glashutte Original Senator Panorama Date-100-04-32-15-04_senator-pd-m_rg_zb-sil_lb_dial-2_25cm_office_7689.jpgGlashutte Original Senator Panorama Date-glashutte-senator-thumb-960xauto-18150.jpg
    83stojan and salce like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #5
    Novi član Avatar korisnika milanb71
    Član od
    13.6.2011.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Glashutte Original Senator Panorama Date

    Bas lepa tema... Od pre nekoliko meseci i ja sam postao fan Glashutte_a Nabavio sam jednog od prvih Glashutte modela sa panorama datumom i to sa mehanizmom GO Cal.38-42 sa 44 rubina. Glashutte Senator Auto Date sa panorama datumom u donjem desnom delu brojcanika. Ovaj mehanizam je preteca 39_ke a razlikuje se po tome sto nema zlata na obodu rotora i razlikuje se sistem za fino podesavanje. Na rotoru se nalazi zlatni logo Glashutte_a.Mehanizam je, naravno, rucno obradjen i dekorisan. Mehanizam nije vidljiv jer je poklopac zatvoren Taj prelepi mikrokosmos je smesten u kucistu od celika, dijagonalnog precnika 38mm bez krunice. Na krunici logo Glashutte_a. Kod ovog modela su kazaljke "svetlece" , sto je meni posebno milo em drago. Kopca je obicna , trnska a sat je proizveden krajem 90ih godina. Ubrzo su u Glashutte_u povecali precnik na 39 sa ovim istim mehanizmom 38, da bi kasnije presli na kalibar 39 koji su " prikazali " nama, obicnim smrtnicima , transparentnim poklopcem.
    HADzI DALIBOR, Larosa and krstin like this.

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Glashutte Original Senator Panorama Date

    Sta da ti kazem, sem svaka cast. I meni je to jedan od omiljenih proizvodjaca.

    Postavi neku fotku.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Novi član Avatar korisnika milanb71
    Član od
    13.6.2011.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Glashutte Original Senator Panorama Date

    Hvala...

    Evo slike mog novog ( starog ) satica....

    Glashutte Original Senator Panorama Date-img_20130529_180146_resize_resize.jpg
    RUS, HADzI DALIBOR, Neša and 1 others like this.

  8. #8
    Novi član Avatar korisnika milanb71
    Član od
    13.6.2011.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Glashutte Original Senator Panorama Date

    Kao sto rekoh...postao sam fan Glashutte_a sa velikim dvocifrenim datumom...

    evo jos par fotki

    Glashutte Original Senator Panorama Date-img_20130529_180804_resize_resize.jpgGlashutte Original Senator Panorama Date-img_20130529_180831_resize_resize.jpg

    Lunar & Senator

  9. #9
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Glashutte Original Senator Panorama Date

    Kao sto rekoh, strasni satovi.

    Kad budes imao vremena napravi svoju galeriju, posto verujem da to nisu jedini satovi u kolekciji.
    Galerije satova članova foruma
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •