Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree2Likes
  • 1 Post By DJ16234
  • 1 Post By Bekan

tema: Doxa Pomoć

  1. #1
    Novi član
    Član od
    25.6.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Doxa Pomoć

    Dobar Dan svima,

    ja sam nov na forumu i popriličan sam laik što se tiče satova. Ovde sam jer mi je potrebna pomoć da utvrdim neke stvari o satu koji sam dobio na poklon. Zamolio bih vas da mi pomognete ako nešto znate o ovom satu (a znate sigurno više nego ja).

    Kao što piše u naslovu u pitanju je Doxa, ali sem toga na satu ništa više ne piše, sem onog standardnog _swiss made_ izmedju brojeva 5 i 7, i tachymeter , što mi govori da sat poseduje tahometar. Unutar samog sata ima još 3 mala satića koji se pomeraju, i nešto mere pritiskom na 2 dugmeta sa desne strane sata, predpostavljam da je štoperica u pitanju i još nešto jer kombinacijom ta 2 dugmeta sat nekad stane skroz sa radom kao da nema bateriju, a nekad sekundara napravi ceo krug, pa tek onda počne sa radom (kao što već rekoh stvarno sam laik i nemam pojma čeumu služe).
    Na vrhu sata je onaj krug (da ga tako nazovem) sa brojevima i on se vrti u krug samo na levu stranu.
    Na tom krugu kao i na narukvici ima nešto kao pozlata, valjda se vidi na slikama, e sad da li je stvarno pozlata ili je kopija ne znam.
    Na poledjini ima oznaku: 7001 20.
    Ispod poklopca na samom kućištu piše: Four 4 Jewels, piše još i ovo: G10 211 Swiss V8.
    Eto ukratko sam opisao laički ono što sam zapazio na ovom satu.
    Da dodam da još nigde nisam video da neko nosi ovakav sat, a to mi je baš čudno jer sat nije baš toliko star. Radi na bateriju.

    Doxa Pomoć-img_0692.jpgDoxa Pomoć-img_0694.jpgDoxa Pomoć-img_0695.jpgDoxa Pomoć-img_0697.jpgDoxa Pomoć-img_0699.jpgDoxa Pomoć-img_0701.jpgDoxa Pomoć-img_0702.jpgDoxa Pomoć-img_0704.jpgDoxa Pomoć-img_0706.jpg

    Možete li da mi kažete model sata? koliko je star, kad je pravljen? Da li je ovo kopija? Šta pokazuju ona 3 manja sata unutar velikog sata? Šta označavaju one oznake 7001 20 i G10 211 V8 i šta znači four 4 jewels?

    Hvala unapred na odgovorima.

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2013.
    Poruke
    72
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Doxa Pomoć

    http://www.marvinwatches.com/uploads...10.211_ENG.pdf

    oni mali sati u velikom satu su:

    gornji levo (na 11. sati) kaze minute od stoperice
    gornji desno (na 2) izpise stotinke od stoperice
    donji na 6.to su sekunde od sata (ne od stoperice)
    a centrali sekundar kaze sekunde od stoperice.

    Gornji gumb je start/stop za stopericu, a na donjem gumbu imas reset stoperice.


    sat je original, nema vise od 10godina zivota u sebi, model nemam pojma.
    zoran funduk likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    25.6.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Doxa Pomoć

    Hvala na odgovoru

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Doxa Pomoć

    Da pomognem:
    U satu imas Svajcarski Etin mehanizam, oznake g10 211. Da ti prevedem na nase:
    ETA proizvodi 5klasa mehanizama na baterije, 5ta klasa je najbolja, ostale su losije.
    TVOJ sat ima mehanizam iz 1ve najlosije klase i sto se tice tog mehanizma od je dobar, recimo TISSOT i CERTINA ih ugradjuju u svoje satove cenovnog ranga za certinu od 300-350e i za tissot od 350-500e, a kad je nesto toliko skupo i ugradju ih ovi brendovi, znaci da je ok mehanizam.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    25.6.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Doxa Pomoć

    Hvala na objašnjenju i odgovoru

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Doxa Pomoć

    dobio si dobar poklon

  7. #7
    Novi član
    Član od
    25.6.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Doxa Pomoć

    I zaslužio sam
    jagoda-nbg likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •