Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree4Likes
  • 1 Post By piksi
  • 1 Post By MMario
  • 2 Post By sector77

tema: Koji Breitling kupiti Mother of Pear A130501, CROSSWIND ili superocean chrono

  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.1.2010.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Koji Breitling kupiti Mother of Pear A130501, CROSSWIND ili superocean chrono

    Posle dužeg vremena odlučio sam da kupim Breitling. Trenutno gledam ova tri modela.

    1. Mother of Pear A130501 cena 1.300 eur
    2. CROSSWIND 3 sata cena između 1.700-2,800 eur
    3. superocean chrono cena 2.100 eur

    Interesuje me kako mogu pouzdano da utvrdim da li je sat originalan, ne interesuju me bilo kakve kopije ma kako kvalitetno urađene.
    Mislim da ispisane cene nisu konačne.
    U čemu se razlikuju modeli, sem u izgledu, koji je mehanizam u njima, kakvo je staklo i sl.
    Ima li još nekih modela u ponudi a da su korektne cene.
    Bio bih zahvalan za pomoć u odabiru sata.
    Pozdrav

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Koji Breitling kupiti Mother of Pear A130501, CROSSWIND ili superocean chrono

    Kolega, po mom mišljenju ovde je presudan estetski momenat, tj svako će odabrati onaj koji mu se najviše svidi. Svi ovi modeli imaju u sebi prerađeni Valjoux - ETA 7750, mislim da ih Breitling označava kao B13 caliber, i sa njima nema problema, može da ih servisira svaki dobar časovničar i servis za njih nije skup (oko 150 evra). Staklo je takođe kod svih safirno i to ne treba da brine.
    Ono što bih preporučio je da izabrani sat bude na čeličnoj narukvici jer je naknadna kupovina iste jako skupa.
    Bilo koji Breitling model je kvalitetno urađen tu nema promašaja ni sa jednim. Od modela koje bih još mogao da preporučim tu je još Colt, koji je najjeftiniji Breitlingov sat, kao i Navitimer koji je kultni pilotski sat i verovatno najreprezentativniji Breitlingov proizvod.
    Provera kod ovlašćenog ili pouzdanog časovničara obavezno.
    Dukin likes this.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Koji Breitling kupiti Mother of Pear A130501, CROSSWIND ili superocean chrono

    ..nista ne moram dodati jer je kolega piksi sve lepo napisao. Bilo koji model Bretlinga da kupis ne mozes se prevariti. Vrhunski celik (po tome odskace od ostalih manufaktura), zavrsna obrada kvalitetna, provereni mehanizmi.....
    Jedino pogledaj Avenger seriju (nisi ju naveo) koja je bas,bas dobra. Imao sam ih i pre ali ovaj zadnji koji sam kupio je prica za sebe....VRH!!
    piksi likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #4
    Novi član
    Član od
    29.1.2010.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji Breitling kupiti Mother of Pear A130501, CROSSWIND ili superocean chrono

    Zahvaljujem se na odgovorima. Trudiću se da budem obazriv prilikom kupovine.

    Ima li možda savet za časovničara koji se razume u ove satove, a iz Beograda je.
    Dva sata se nalaze u Beogradu, pre odluke o kupovini odneo bi ih nekom pouzdanom na proveru autentičnosti i samog stanja satova.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Koji Breitling kupiti Mother of Pear A130501, CROSSWIND ili superocean chrono

    Ovlašćeni servisi u Beogradu:

    Absolut time
    Absolut Time - satovi i nakit Beograd Srbija, watches and jewelry Belgrade Serbia

    Master time
    Master Time

    Bilo koji od ovih sledećih može da proceni autentičnost i stanje sata:

    Bojović, za njega sam siguran radio je meni servis za Breitling sa Valjoux mehanizmom
    Časovničar Bojović | Svet Satova

    Mihajlović
    , i on je bio ovlašćeni serviser Breitlinga
    Časovničarska radnja Srba Mihajlović | Svet Satova

    Kostić Dojčinović, ima brojne preporuke članova foruma
    Časovničarska radnja Kostić - Dojčinović | Svet Satova

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika sector77
    Član od
    10.4.2010.
    Lokacija
    zagreb
    Poruke
    1.112
    Lajkovi
    13183
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Koji Breitling kupiti Mother of Pear A130501, CROSSWIND ili superocean chrono

    Nemres fulat nikako.

    Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
    mizzy and MMario like this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    29.1.2010.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji Breitling kupiti Mother of Pear A130501, CROSSWIND ili superocean chrono

    Zahvaljujem na savetima i odgovorima.
    Dvoumim se između Mother of Pearl i Super ocean crono. Napolju Super ocean mogu da kupim već od 1.800 eur. Glupo mi je da ga U srbiji plaćam isto.
    Videću sa prodavcem ako snizi cenu približno Mother of Pearl verovatno ću ga pazariti.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •