Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree3Likes
  • 1 Post By gucijan
  • 1 Post By gucijan
  • 1 Post By fotopetar

tema: Zenith JDŽ dzepni sat

  1. #1
    Novi član
    Član od
    2.5.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Zenith JDŽ dzepni sat

    Pozdrav svima. Nov sam na forumu (kao pošiljalac, al ga duže vremena čitam) i oduševljen sam istim. Imam u vlasništvu jedan časovnik o kojem ne znam previše, a ostavio mi ga je deda koji je bio otpravnik vozova. O ovom satu znam da ga je Zenith pravio po porudžbini Jugoslovenske državne železnice i da su ga imali svi otpravnici vozova u Jugoslaviji...dalje ne znam ništa. Staklo je mislim lepo požutelo (sumnjam da je takvo bilo original) no kako slika govori više od 1000 reči...Svaki komentar je dobro došao...nemam nameru da ga prodajem (draga mi je uspomena) ali bih voleo da znam i vrednost bar otprilike (radi boljeg čuvanja i naravno sve vezano za kvalitet. Ispravan je naravno i lepo radi.
    Zenith JDŽ dzepni sat-zenith2.jpgZenith JDŽ dzepni sat-zenith1.jpg
    Varga likes this.

  2. #2
    Novi član
    Član od
    2.5.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zenith JDŽ

    moram sam sebi da odgovorim. Našao sam ovo na netu i to je sad već malo više no što sam znao do sada.
    http://cgi.ebay.com/Original-ZENITH-...item1e5f67295d
    ne znam da li ovaj što ga prodaje preteruje ali u svakom slučaju ovaj na slici deluje lepše od mog sata

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Zenith JDŽ

    Ja i nisam baš najbolje upućen u džepne satove jer me nisu previše interesovali ali mogu slobodno da kažem da se sasvim lepo vidi da je taj sat poliran do beskraja jer se na pojedinim mestima crte lokomotive i ne vide više. Neko ko se razume u džepne satove i ko je kolekcionar tačno zna kakvo treba da bude kućište sata, kakav je lanac, poklopac, mehanizam, kazaljke, itd... modifikacije, prerade, dorade i ostale obmane kod pravih kolekcionara ne prolaze.

    E bay je dobar kada se traži procena vrednosti ali ne treba sve što se nađe tamo uzimati za ozbiljno i zdravo za gotovo. Ima i tu svakakvih ljudi, pogotovo onih koji žele slavu i novac preko noći. Mislim da ćemo i tu ubrzo početi da prednjačimo, opet.

    Da li preteruje? Ne znam, kao što rekoh nisam previše stručan po ovom pitanju ali moguće je da preteruje... Ono, malkice...

    Uslikaj ti mehanizam kod tvog sata, ako možeš.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Novi član
    Član od
    2.5.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zenith JDŽ

    evo i iznutra, nisam mogao da odlučim koja se dobro vidi pa evo svih
    Zenith JDŽ dzepni sat-zenith7.jpgZenith JDŽ dzepni sat-zenith5.jpgZenith JDŽ dzepni sat-zenith10.jpgZenith JDŽ dzepni sat-zenith3.jpgZenith JDŽ dzepni sat-zenith9.jpgZenith JDŽ dzepni sat-zenith6.jpgZenith JDŽ dzepni sat-zenith4.jpgZenith JDŽ dzepni sat-zenith8.jpg
    Varga likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Zenith JDŽ dzepni sat

    Gucijane dobrodošlica!
    Sat ti je prekrasan,prvom prilikom pokušaj promijenit staklo koje je zamjensko i žuto zbog materijala od kojih je izrađen ali i vremena,uz novo staklo sat bude ko nov.cifer ti je vidim poprilično očuvan što je najbitnije za ovakav sat,a tragovi nošenja na kućištu su normalni jer te satove su dobivali željezničari i kao takve su ih i nosili pa su zato i vidljivi tragovi nošenja.sat je kako i sam znaš naručen od strane željeznice kraljevine Jugoslavije i po tome i natpis iza,tako da sat datira između dva rata.Na starijim modelima piše ćirilično iza ali ipak i ti satovi nisu bili za Srbiju već za Kraljevinu Jugoslaviju il tada SHS.
    Vrijednost sata ide od nekih 200-300€ s time da ti cifer mora biti super očuvan ako nije vrijednost drastično opada.
    Kazaljke,mehanizam sve je autentično na satu,samo još novo staklo i bude za izložbu.
    Nadam se da sam bio od pomoći!
    Lp!
    Varga likes this.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    2.5.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zenith JDŽ dzepni sat

    tek sada posle duže vremena ugledah odgovor na pitanje. Hvala puno na pojašnjenju.

    Pozdrav...eh koliko sam puta letovao u Milni

Slične teme

  1. ZENITH dzepni sat
    By dejan petrovic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.8.2015., 19:42
  2. Zenith dzepni sat
    By dozon in forum Džepni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 15:35
  3. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.5.2011., 15:59
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.3.2011., 9:27
  5. Tanis dzepni sat
    By Laslo51 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.3.2010., 22:06

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •