Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 48
Like Tree151Likes

tema: Vojni džepni satovi i štoperice

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Vojni džepni satovi i štoperice

    Evo da predstavim i Corteberta koji nema vojnih oznaka na sebi al je vojnog stila i kao takav iz jedne vojne kolekcije satova došao je u moju.U prekrasnom je stanju što ćete vidjet i na slikama.Ova marka sata dok je radila neke svoje mehanizme je isporučivala i Rolexu tako da to dovoljno govori o kvaliteti sata.Inače sat je stigao čak iz Amerike prilikom rasprodaje jedne kolekcije vojnih satova koja je išla po vrlo povoljnoj cijeni uz to da sam na svaki sat platio i porez.Nije mi znan razlog prodaje satova al ovaj sat,Elgin u Nos stanju iz prvog rata te Elgin s bijelim ciferom drugi rat svaki sam platio po 100 dolara plus davanja jer bio sam sreće da nije bilo više zainteresiranih za satove pošto prodavač nije poznat ima malo prodaja prije toga.Neću ni kazat kolika je moja radost i sreća bila kad su svi satovi s njegove adrese stigli kod mene.Eto nek se zna kako sam i kojim putem stizao do satova,mukotrpan posao ali isplativ bar zbog užitka ali i vrijednosti.
    Poslednja ispravka: fotopetar (12.6.2012. u 20:33)
    vladas, jagos, Mister No and 4 others like this.

  2. #22
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom re: Vojni džepni satovi i štoperice

    Cort. 554
    Cort. 534
    Cort. 526
    Priložene slike Priložene slike Vojni džepni satovi i štoperice-cortebert.jpg  
    jagos, VLADAN P, Varga and 2 others like this.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Vojni džepni satovi i štoperice

    Stvarno me veseli što kupovinom ovog sata nisamnimalo pogriješio već dobio jedan vrlo lijep đepni military stile sat.
    Eto ovih dana u fazi dolaska mi je još nekoliko novih satova,slike budu čim stignu.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Vojni džepni satovi i štoperice

    Evo samo da znate da nisam napustio portal,nisam prestao kupovat i mijenjat satove već sam upao do koljena u prinove i jedva čekam da sve dođu kući.
    Prvo da se pohvalim Provitom u NOS stanju nikad nošena na bunt remenu ma prekrasna.Inače to je sat vojnog izgleda al nije vojni jer nema oznaka.Uz nju budem počeo da nosim vintage satove.Inače sat je do nazad malo bio konzerviran (u mehanizam koji nije bio odmah za korištenje stavljali su kremu koja bi se pretvorila u gumastu tvorevinu i štitila mehanizam od vanjskih utjecaja.Prije navijanja i nošenja potreban je bio servis imače bi se mehanizam strgao napose nemirnica) sad je servisiran i spreman za nošenje.Imam samo sliku koju sam dobio al budem je jednom i poslikao bolje,napose i ja još nisam vidio mehanizam jer je nisam skidao s remena.



    Drugi sat je Longines vrlo star ima namještanje i navijanje moguće krunicom i ključićem.Ima čak i staklo iznad mehanizma pa se može gledat kako radi bez straha da se što ošteti.
    Al najfascinatnija stvar je slika Gospe s Isusom koja je prekrasno očuvana na porculanskom ciferu.









    Inače u fazi dolaska su Tissot EMT s centralnom sekundarkom i oznakom HS3 na žalost bez kutije jer je to stolni sat al neću da se žalim,te đepni sat kanadskih snaga te Jeager La Coultre bijelog cifera crnih brojki i zelenih iluminiranih kazaljki.Njihove slike i mali opisi tek kad stignu dotad nestrpljivo imam da ih čekam.Još su u fazi dolaska i dva ručna vojna sata o kojima budem isto više kad stignu.

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Vojni džepni satovi i štoperice

    Novi vojni sat je stigao.Po ponudi bih rekao jedan od rjeđih,pošto je drugi iste tematike kod mene moje zadovoljstvo tim je veće.
    Da pojasnim,sat je to koji je pripadao kanadskim vojnim jedinicama u drugom ratu,to se očitava po broju na poklopcu sata prije kojeg je veliko slovo C a iznad broja i slova malo c u krugu.Još ljepša stvar je da se takav isti broj s slovom nalazi ugraviran i bočno na centralnom vanjskom dijelu kućišta.Ovom satu brojevi se podudaraju.Koliko pratim satovi su im bili poprilično slični,vrat sata je imao malo veći utor,kazaljke su bile metalik plave a brojke crne il ovakve ko na ovom.Nisam zapazio da imaju iluminaciju.Al to je samo moje viđenje stvari možda netko zna još bolje pa nek me slobodno ispravi.
    Ponosan sam vlasnik i dva vojna sata iz prvog rata koji isto po oznakama pripadaju kanadskim snagama.
    Ovdje ću pokazat samo prinovu u kolekciji a u posebnom postu budem pokazao sve svoje satove iz kolekcije kanaskih snaga.Oni su mi zanimljivi napose jer su rjeđi malo ih je bilo pa su mi stoga i draži.









    jagos, VLADAN P, Varga and 2 others like this.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Vojni džepni satovi i štoperice

    Stigao je i vojni JeagerLaCoultre.Čak je vrlo malo putovao do mene(a to znači da može inače to traje bar tjedan dulje s s itog dijela svijeta da je poslan-mislim na UK)

    Slike govore više od riječi.Sat je ovo vrhunskog proizvođača,vrhunske kvalitete raritetan ali i skup.
    Ovaj moj prekrasno je očuvan,na žalost mana je JLC-a što su im ciferi metalni s premazom tako da ih je puno oštećenih od nošenja.I na mome se vidi trag vremena al većih oštećenja nema.Njegov rad teško je i čuti jedan od tiših mehanizama a o preciznosti pričat i ne treba.Sad još samo da stigne Tissot Deck HS3












    O cijenama ovih satova ne želim ni pričat.Kreću se preko 500€,s tim da se ponekad dade koji ulovit a da je očuvan i za do 300€.
    U ovakvom stanju ko što je moj cijene budu dosta paprene jer inače crne brojke na bijeloj podlozi cifera bez iluminiranih brojki nisu česti.
    jagos, VLADAN P, Varga and 2 others like this.

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Vojni džepni satovi i štoperice

    Već sam obećao da ću predstaviti i vojni Elgin koji datira iz drugog rata.Po oznakama na ciferu dalo bi se zaključit da je to bio deck sat,al ako i mije ako je obični đepni vojni opet super.Inače bijeli cifer i oznake vojne na njemu nisu kod amerikanaca učestali,pošto nema ni iluminacije mogao bi biti podmorničarski sat pošto takvi satovi nisu smjeli imat na sebi iluminaciju jer je ona bila od radioaktivnog materijala (pošto su podmornice bile na nuklearni pogon) da indikatori radijacije ne bi se palili satovi su bili bez iluminacije.

    Vojni džepni satovi i štoperice-elgin-g433-.jpgVojni džepni satovi i štoperice-elgin-g433-b.jpgVojni džepni satovi i štoperice-elgin-g433-d.jpgVojni džepni satovi i štoperice-elgin-g433.jpg

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Vojni džepni satovi i štoperice

    Stigao je i taj iščekivani vojni ljepotan.
    Riječ je o HS3 vojnom Deck satu Tissou vrlo dobro očuvanom i raritetnom i skupom.

    Vojni džepni satovi i štoperice-%24-kgrhqf-q0e-zsthzmybp45ydfggg%7E%7E60_3.jpgVojni džepni satovi i štoperice-%24-kgrhqn-jke-orbvclgbp45ydy0nq%7E%7E60_3.jpgVojni džepni satovi i štoperice-%24-kgrhqr-p-e-1l86h-cbp45yfbs-w%7E%7E60_3.jpgVojni džepni satovi i štoperice-%24t2ec16fhjfoe9nh6n-t7bp45ydj59q%7E%7E60_3.jpg

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Vojni džepni satovi i štoperice

    Uskoro bude opet novih satova u kolekciji.Čak dva vojna Zenitha jedan njemačkih snaga drugi s alarmom.Al o njima kada stignu.
    Nekako mi se čini da moje teme i nisu baš toliko viđene koliko su bile tražene da ih se napiše.Možda griješim al dobro.Sprema se uskoro nova tema o džepnim njemačkim vojnim satovima.Sad uskoro i ja budem vlasnik jednog džepnog DH Zenitha!
    vladas and VLADAN P like this.

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom re: Vojni džepni satovi i štoperice

    Pozdrav svima!

    Danas stigao Zenith DH njemački džepni!Fantastičan je a slike će reći sve.
    Nešto poput vojnog grala uz Zenith alarm koji dolazi ove dane.
    Inače to je tip džepnih satova s šok apsorberom koji se radio samo za njemačku vojsku.Sat u ovakvom stanju i autentičan teško je i vidjet a kamo li imat u kolekciji.Na poklopcu se vide utori(jer je poklopac na odvijanje) i oznaka DH uz broj.Uskoro budem predstavio džepne vojne njemačke satove pa tad bude malo više svega o njima.Al ovo su slike sata iz moje kolekcije (time mislim da im je veća vrijednost )jer svatko tko navrati kod mene sat može i uživo vidjet.

    Vojni džepni satovi i štoperice-%24t2ec16h-8e9s4l9z7ubqcg-qt-oq%7E%7E60_3.jpg
    Vojni džepni satovi i štoperice-%24t2ec16zhjgie9nnwro8ibqcg-stnyw%7E%7E60_3.jpgVojni džepni satovi i štoperice-%24t2ec16vhjgoe9nuqfe2qbqcg-vvs-%7E%7E60_3.jpgVojni džepni satovi i štoperice-%24t2ec16rhjiie9qtykdlkbqcg-pgcjw%7E%7E60_3.jpgVojni džepni satovi i štoperice-%24t2ec16jhjfoe9nh6m-9rbqcg-u-irg%7E%7E60_3.jpg
    Poslednja ispravka: fotopetar (7.8.2012. u 18:54)
    vladas and Varga like this.

Slične teme

  1. Vojni satovi Drugog svetskog rata
    By skydrummer in forum Vojni satovi
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 24.12.2016., 7:52
  2. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 25.10.2012., 23:31
  3. Bugarski đepni sat dobivan za vojne zasluge
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.3.2012., 15:31
  4. ZENITH - Vojni sat
    By urmacher in forum Vojni satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 16:23
  5. Da li je ovo vojni sat?
    By laneni in forum Vojni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.10.2011., 17:44

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •