Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree3Likes
  • 1 Post By milansavkovic
  • 1 Post By fotopetar
  • 1 Post By milansavkovic

tema: Stari džepni sat - pomoć oko identifikacije

  1. #1
    Novi član
    Član od
    19.2.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Stari džepni sat - pomoć oko identifikacije

    Stari džepni sat - pomoć oko identifikacije-001.jpgStari džepni sat - pomoć oko identifikacije-002.jpgStari džepni sat - pomoć oko identifikacije-003.jpgStari džepni sat - pomoć oko identifikacije-004.jpgStari džepni sat - pomoć oko identifikacije-005.jpg

    Pozdrav svima,

    Nasao sam kuci stari sat koji je pripadao drugom mužu moje prababe,stajao je tako u fioci od 1976.god ali je pre toga izgleda moj ujak "merio" vreme njime pa odatle i oštećenja.
    E sada, na satu nema nikakvog obeležja ni serijskog broja, samo na kućištu stoji oznaka za srebro kao i broj 164. Na samom mehanizmu nema ničega što bi ukazalo na proizvođača, ima izgravirano ime(moja majka je prepoznala ime rođaka koji je najverovatnije poklonio sat dedi) kao i datum sa imenom što se najverovatnije odnosi na datum servisiranja 14.1.1944.
    Sajdžije u Nišu ne žele da se bakću s ovim niti sam dobio informaciju o čemu se zapravo radi.
    Moj zaključak posle pretraživanja interneta je da je sat Švajcarske proizvodnje početkom 20.veka ako nije i stariji.
    Svaka pomoć dobrodošla.Hvala unapred.
    Varga likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Stari džepni sat - pomoć oko identifikacije

    Lijep sat al u malo lošem izdanju.Svrstao bih ga još u pretprošlo stoljeće jer koliko vidim to je jako stara cilinderica,po nemirnici mogu reći vrlo kvalitetna,koja se namješta pokraj krunice i to noktom.
    Kako sam već mnogo puta rekao,cilinderice iz tog doba pravile su jedne tvrtke,nisu davale svja imena im već su ih mali urari kupovali od njih i slagali po svojoj volji il po volji kupca (mislim stavljali mehanizam u kućište po volji).Cifer je na tim cilindericama poprilično sličan 8tvoj je dosta oštećen).
    Kućište sata je 100 posto srebrno kakvoće srebra 0.800.
    Sat kao takav vrijedan nije al ipak bih preporučio ako je obiteljsko nasljeđe sredit ga i spremit s pričom za buduća pokoljenja.
    Varga likes this.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    19.2.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Stari džepni sat - pomoć oko identifikacije

    Stari džepni sat - pomoć oko identifikacije-001.jpg

    Znao sam da mi nešto fali,ali nisam ni znao a ni smeo da otvorim zadnji poklopac,do sada. Dakle dosao sam do naziva proizvođača,sada samo treba da utvrdim godinu proizvodnje.

    Pitanje, pošto sat radi, da li bi uopste smeo da ga navijam dok ne bude servisiran jer je dugo stajao?
    Varga likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •