Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree21Likes
  • 2 Post By Delboy
  • 1 Post By Neša
  • 1 Post By Delboy
  • 7 Post By fotopetar
  • 1 Post By Neša
  • 1 Post By fotopetar
  • 6 Post By Delboy
  • 1 Post By Delboy
  • 1 Post By fotopetar

tema: Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.9.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

    Pozdrav.

    Totalni sam neznalica u vezi džepnih satova. Imamo ovaj sat od kada znam u obitelji. Pripadao je mom djedu, koji je umro 10 godina prije mog rođenja. Htio bih ga popraviti i restaurirati, pa me zanima vaše mišljenje o ovom satu i identifikacija. Zbunjuje me gdje se gleda serijski broj sata, dali ovaj na poklopcu ili mehanzimu. Ne namjeravam ga prodati i htio bih ga koristiti.

    Unaprijed zahvalan!





    aco pg and fotopetar like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

    Pozdrav i dobrodošao na forum. Serijski broj se gleda na kućištu, a ne vidim dobro oznake na mehanizmu. Sat svakako zaslužuje da bude restauriran i sigurno će te dobro služiti. Ukoliko ti je potreban dobar časovničar, postoji tema o iskustvima sa servisima: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Ne znam odakle si, ali ovde ima članova iz cele bivše YU i iz inostranstva i sigurno će se naći neko da ti preporuči časovničara u istoj državi ili gradu.

    Ako još nešto zatreba, tu smo.
    fotopetar likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    29.9.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

    Hvala lijepo na brzom odgovoru. Iz Hrvatske sam, Slavonski Brod. Broj na mehanizmu je 4469283. Ovaj dio broja 69 je dosta nejasan, pa bar mislim da je 69. Ako se gleda broj sa poklopca, to jest: 5 298 589 datira iz 1915 - 1923 godine, kako sam ja razumio sa nekog popisa datuma proizvodnje Omega satova. Nisam znao da forum ovako funkcionira, pa sam stavio pitanje u jedan već otvoreni post. Izvinjavam se i hvala još jednom.
    fotopetar likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

    Pozdrav i dobrodošlica na najbolji portal satova u regiji.Vidim nisi nego postavio upit i već eto odgovora.
    Omega je fantastična,tim više što ima prednji poklopac-hunter model,takvih Omega nema baš puno,rjeđe su.
    Što se tiče popravka budem ti dao adrese urara kojima sat možeš poslati poštom uz prijašnji kontakt telefonom.To su inače sudionici portala i vrlo cijenjeni urari,tako da ti bez straha mogu preporučit da im pošalješ sat na servis.Al prije toga čeka te jedan veliki posao.Trebao bi naći negdje Omegu sličnu ovoj,koja ima krunicu za navijanje i cifer u dobrom stanju.To će te najviše koštati živaca ali i novaca.Unaprijed ti kažem da ako treba pomoći u potražnji da sam tu voljan pomoći,pošto ja stalno pratim tržište naše džepnih satova.
    Brojevi na kućištu i na mehanizmu osim za utvrđivanje godišta proizvodnje sata nisu bitne pa se s njima ne moraš zamarati.
    Nadam se da će vrlo skoro ovaj sat zasjati u punom sjaju.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

    Mislim da si dobio odličan odgovor, jer Fotopetar je najbolji poznavalac džepnih satova na forumu, a za časovničare koji učestvuju na forumu imaš sve preporuke. Pošto će potraga za delovima potrajati, slobodno možeš da ih potražiš i na forumskim oglasima (na dnu početne strane, a evo i linka: Kupovina dodatne opreme za satove).
    fotopetar likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    29.9.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

    Evo još i dvije slike zatvorenog sata, pa ako netko može premoznati model. Našao sam dosta sličnih modela, ali ne i isti. Da nije unutarnji poklopac izgubljen, bilo bi puno lakše. Kontaktirao sam sa gospodinom fotopeter i od nadam se da od sutra počinjem sa oživljavanjem sata.



  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

    Nije za model Omege bitno kućište sata već mehanizam.I još nešto je bitno a to je da moraš gledati kod nabavke cifera da taj isto ima položaj krunice kod broja tri.Problemi na sve strane jer kako rekoh vrlo rijedak model Omege.Imao sam vrlo sličnu s prednjim poklopcem al je svo kućište bilo od zlata.

    Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat-omega-zlatna-01.jpgObiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat-omega-zlatna-012.jpgObiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat-omega-zlatna-3300.jpgObiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat-omega-zlatna.jpgObiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat-omega.jpg
    Delboy likes this.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    29.9.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

    I na kraju sam se ipak odlučio za popravak. Velika hvala na svim savjetima, ponajviše gospodinu fotopetru.
    Sat sam inače popravio u Slavonskom Brodu kod gospodina Balića, koji si je stvarno dao truda i doveo ga u fantastično stanje i evo sada prekrasno kucka. Još mi je ostalo da pronađem unutarnji poklopac za mehanizam, ali nije toliko hitno.

    Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat-10637754_10203215511041892_1720122288_n-1-.jpgObiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat-10563440_10203215504441727_1547251549_n-1-.jpg
    eee, esdy_11192, VLADAN P and 3 others like this.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    29.9.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

    Nadalje, ako mi netko može odgovoriti jel' ovo isti mehanizam kao na mome satu. Zanima me nešto više o samome mehanizmu. Hvala.

    bidfun-db Archive: Watch Movements: Omega 18SPB
    fotopetar likes this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Obiteljsko nasljedstvo - Omega džepni sat

    Čini mi se da je to isti mehanizam.Što se tiče popravka sat je super,zaboravi na traženje unutarnjeg poklopca i tako je Omega supe i ne gubi na vrijednosti bez poklopca ništa.
    Delboy likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •