Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Novi član
    Član od
    12.10.2009.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Eterna i Pacific

    Ovi satovi su dugo u nasoj porodici, ali bih zeleo da nesto vise saznam o njima. Na netu ne mogu da nadjem nista korisno, tj,koji su to modeli, godine proizvodnje i vrednosti.

    Znam da su dzepni satovi predratni, jedan je kupila moja baka mom dedi (1923 ili 29, ne vidim dobro na gravuri), a drugi je dobio od prijatelja. Rucna Eterna je bila moje majke.

    OPacific satovima nista nisam nasao,neznam ni da li je to model ili proizvodjac. Ima dosta o zeleznicarskim Union Pacific, Pacific Railroad, itd satovima, ali nista ni ne lici na ovaj.

    Unapred hvala na informacijama.
    Priložene slike Priložene slike Eterna i Pacific-eterna1.jpg   Eterna i Pacific-eterna2.jpg   Eterna i Pacific-pacific.jpg  

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Eterna i Pacific

    Nažalost ni ja nisam ništa našao o Pacific satovima, a što se tiše Eterne, verovatno i sam dosta znaš o kompaniji koju ja lično zaista poštujem. Nažalost ovi satovi često ne dostižu neku visoku cenu na online aukcijama, a posebno ako nisu u nekom zaista očuvanom stanju. Pogledaj recimo na primer ovaj sličan Eterna sat:

    http://cgi.ebay.com.sg/RARE-VINTAGE-...d=p3286.c0.m14

    Neverovatno je kako za njega za sada niko nije ponudio više od 17,5$ !?
    I na kraju ponoviću ono što često kažem ljudima koji poseduju neki stari sat, njihova najveća vrednost je najčešće ona sentimentalna, i rekavši ovo nadam se da će ti ovi satovi i dalje dugo ostati u porodici.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    12.10.2009.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Eterna i Pacific

    Hvala na odgovoru. Imam jos jedno pitanje, u vezi sa ovim satovima. Kome mogu da ih odnesem na popravku/pregled, a da sam siguran da ce biti popravljeni kako treba?

    Nemam nameru da ih prodajem, samo bih jako voleo da budu u tip-top stanju.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Eterna i Pacific

    Pohvala na satove i na odluku da neće bit prodani već restaurirani i spremljeni.Vrijede nešto ali kako kaže cijenjeni administrator najviše vrijede tebi.
    Da sam kojim slučajem bliže rado bih preuzeo na sebe da ti pčistim satove i vidim koji je kvar dal trebaju samo podmazivanje ili i zamjenu dijelova,time se bavim samo onako nisam urar već zaljubljenik u satove pa im tako i pristupam.
    Poslikaj i mehanizme satova pa ti možda budemo mogli reći i nešto više o satovima.
    Lp!

Slične teme

  1. ETERNA GRAND PRIX
    By div in forum Džepni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 17:11
  2. Eterna i Breitling
    By Saleni in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.2.2010., 11:28
  3. Eterna satovi
    By sub in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.11.2009., 18:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •