Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree15Likes

tema: Dedini Rusi i Svajcarci

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Dedini Rusi i Svajcarci

    Iako je u pitanju dedina kolekcija pa se samim tim i ja malko kitim tidjim perijem, mozda je bolje da joj mesto bude ovde, i ne u kolekciji posto su u pitanju samo dzepni satovi. Ne morate da uzivate, posto kolekcija i nije preterano velika, dok i sami satovi nisu najbolje ocuvani. Moj deda, naravno nosi i po meni najbolji- CORTEBERT

    POZDRAV.
    Priložene slike Priložene slike Dedini Rusi i Svajcarci-imag0368.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0367.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0369.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0371.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0372.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0374.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0375.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0376.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0377.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0378.jpg  

    Dedini Rusi i Svajcarci-imag0379.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0380.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0381.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0382.jpg   Dedini Rusi i Svajcarci-imag0384.jpg  
    Poslednja ispravka: bezbi (9.9.2011. u 14:08)
    popovac 76, vladas, jagos and 8 others like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Dedini Rusi i Svajcarci

    Lepi satovi. Velika je steta sto su savremen nacin zivota, i modni trendovi "izbacili" dzepne satove iz upotrebe..
    Shmizla, bezbi and babaideda like this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika babaideda
    Član od
    10.6.2011.
    Lokacija
    Београд
    Poruke
    262
    Lajkovi
    1043
    Reputacioni uticaj
    112

    Određen forumom Re: Dedini Rusi i Svajcarci

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Ne morate da uzivate, posto kolekcija i nije preterano velika, dok i sami satovi nisu najbolje ocuvani. Moj deda, naravno nosi i po meni najbolji- CORTEBERT
    Велики поздрав другу деди!

    А деда заиста зна шта је најбоље. Зашто не поставиш и фотографију дединог Кортеберта?
    Единый, могучий Советский Союз!

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Dedini Rusi i Svajcarci

    Pozdrav bezbi!
    Djed vjerujem ima veze s željeznicom jer svi satovi su željezničarski.Lijepa kolekcija al šteta za švicarce što su dosta pohabani napose kod cifera!Sve u svemu pohvalno za djeda ali i za onog tko naslijedi kolekciju!
    Lp!

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Dedini Rusi i Svajcarci

    Bice bolji kada ih se ja dohvatim...ne cuva ih deda, ucestvuju sa njim u svakom fizickom poslu
    @babaideda CORTEBERT je zadnji sat, ako gresim ispravice me iskusni clanovi foruma. pozdrav!

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Dedini Rusi i Svajcarci

    Na žalost mislim da nije Coltbert jer nema ni na ciferu ni na mehanizmu oznake!Sat je švicarski i vjerujem da je vrlo točan,al nije neki poseban mehanizam!Al to ne znači da sat ne treba sačuvati i paziti jer kakav bio dio je povjesti i to tvoje obitelji tj. djeda.
    Nadam se da nisi razočaran,al možda ti uleti s vremenom prilika da sam kupiš neki Coltbert il sličan dobar sat da pojačaš kolekciju koju budeš dobio u naslijeđe!
    Lp!

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Dedini Rusi i Svajcarci

    Prepdostavljam da si u pravu. Evo ga link slicnog sata sa istim logoom Cortebert :: CORTEBERT CAL 616 - Vintage Watches Old watches
    Mozda ce neko od iskusnijih forumasa i dati neko kratko objasnjenje o verziji sata moga dede

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Dedini Rusi i Svajcarci

    Ne kažem da nema sličnosti al moraš znati da mnogi koriste za bazu slične mehanizme samo što onda neke dijelove odrade na svoj način!To se točno vidi kod tog Coltberta s kojim uspoređuješ svoj da je mehanizam fino obrađen i ima dosta detalja ali i ime Coltbert na mehanizmu i ciferu dok tvome nedostaje ikakvo ime:Ne znači to da ti sat ne vrijedi već da to sigurno Coltbert nije.
    Lp!

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Dedini Rusi i Svajcarci

    Da mi nisi pisao ja ne bih ni primetio ove moje slike tj. nisam ni obracao paznju na Richelieu. Reci mi jel ovo UNITAS u njoj?

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Dedini Rusi i Svajcarci

    Ma lijepa je al to neka marka baš i nije tj. ja nisam baš za nju čuo,al mehanizam može biti Unitasov (Nisam baš siguran jer mehanizme same nisam baš previše istraživao više promatram sveukupno satove,uz to ovi noviji mehanizmi mi nisu ni zanimljivi pa ih nisam proučavao)I uz to sat je jedan prosijek jer mehanizam je vjerujem original sviss tako ako sat radi čuvaj ga i vrijedi nešto,ne koliko Coltbert al za tebe vjerujem ak je dobar vrijedi ko i Omega.
    Veliki pozdrav i pronađi sekundarku za taj sat da bude ljepša za vidjet,vjerujem da će se nać kod urara za malo novca!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Rusi osvestali Petrodvorec - Svajcarci, cuvajte se! :)
    By sima hrabri in forum Ruski satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.11.2010., 2:28

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •