Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 24
Like Tree99Likes

tema: Džepni satovi s namjenom

  1. #11
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Džepni satovi s namjenom

    Bravo Petre i hvala Petre.
    fotopetar likes this.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Džepni satovi s namjenom

    Znate što me tjera da pomažem drugima?
    Pogađate
    Pa svi oni prekupci koji kad prodaju izmišljaju ovo i ono o stvarima koje prodaju,takvih sam se priča u početku naslušao o satovima da mi dođe za smijati se kad se sjetim.Samo da bi podigli cijenu.
    Zato svi vi koji trebate pomoć samo pošaljite poruku,ako ne pišem postove ne znači da nisam aktivan,mail stalno kontroliram i čim vidim novu poruku reagiram i odgovaram što prije.
    Ali volim kad vidim da je tema koju pišem jako posjećena i da su komentari pozitivni,to mi daje volju da i dalje pišem,ali ne bilo šta,već samo probrane stvari za koje znadem da će mnogi pročitat i pogledat jer se dosad s time nisu baš susretali.
    VLADAN P, Varga and Markoni BG like this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Džepni satovi s namjenom

    Najveće blago ovog foruma je nekoliko članova koji pišu zaista sjajne tekstove, koje je pravo uživanje čitati, i koji pritom nisu puko prepisivanje sa stranih sajtova. Fotopetar je naravno jedan od njih. Bravo i hvala!
    Shmizla, vladas, fotopetar and 1 others like this.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Džepni satovi s namjenom

    Fotopetar zasluzuje sve pohvale, i bar jos jednu nagradu....




    Very rare and extraordinary miniature grandfather clock with verge fusee pocket watch movement.

    The case has Dutch hallmarks and a yearletter for 1914, the movement is alot older and made in London by Woodgrove.

    The Dial appears to be made for the Dutch market but the balance cock is as English as it gets.

    Price indication wise- 1000 pounds -1250 euro’s.




    Ckvrlj, mislim da cak i puko prepisivanje-prevodjenje sa stranih sajtova, neki je trud koji treba uvek pozdraviti.


    Pozz
    VLADAN P, fotopetar and Markoni BG like this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Džepni satovi s namjenom

    Svaki trud je za pohvaliti.Spremam se predstaviti sve jače Swiss brendove s njihovim satovima,bit će i to nešto za vidjet.Šteta je da ne podijelim fotoarhivu satova koju sam mukotrpno skupljao i skupljam godinama,neću ni računat koliko sati je na to otišlo.
    A ovaj gore sat nije ni preskup,prekrasan je to dio povijesti,jedan tako stari fusee sat fali mi u kolekciji.
    Hvala svima na lijepim riječima,moja zahvala svima bit će mnoštvo novih sličnih tema u budućnosti.
    Markoni BG likes this.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Džepni satovi s namjenom

    Sve pohvale, Pero. Drago mi je da si postao pravi kolekcionar. Još, ako sam i ja na bilo koji način pokrenuo "kotačić", super.
    fotopetar likes this.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Džepni satovi s namjenom

    Da vaši satovi gospon Nokru na njuškalu pokrenuli su lavinu u meni (vaših nekoliko satova bili su i skoro prvi satovi kupljeni u kolekciji) i jedna cilindrica i dan danas krasi kolekciju.Hvala vam puno!
    VLADAN P likes this.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Džepni satovi s namjenom

    Drago mi je da nisi odustao. Istom me veseli što si puno naučio o satovima.Zbirka ti je "guba", ludilo. I nemoj me zvati gospon, može samo Kruno. Lp.
    fotopetar likes this.

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Džepni satovi s namjenom

    Ma nema tu odustajanja samo penjanja na više stepenice.Prva stepenica bila je kupovina sveg i svačeg samo da se stvori kolekcija na drugoj stepenici polako se kupuju bolji primjerci,na trećoj rješavaju svi oni manje važni satovi,oni s oštećenjima (najviše s lošim ciferima što u početku nije bilo toliko bitno) i u zamjeni il kupovini nabavljaju jače prinove.
    S time da sam već na drugoj stepenici odlučio bazirati se na sakupljanju samo vojnih satova (uz poneku iznimku),na četvrtoj stepenici puno teže dolazi se do satova jer to već moraju biti jake prinove zvučnih imena al uz puno truda i muke i to ide nekako al sporo zato svaki novi sat koji dođe popratim s puno oduševljenja poput nedavno stiglog monopušera.
    Bit ću skroman i napisati listu želja u kolekciji a to su Zenith Petković željezničarski i možda Omega i Longines (Longines već imam ali mi nedostaje originalno staklo) te jedan lijepi IWC (ništa zlato,zlatne satove sam iz kolekcije sve riješio,najbolje je čelik il srebro) i još pokoji vojni sat tipa Hamiltona GMT iz WWII s centralnom sekundarom,te pokoji ručni vojni sat napose jedan WWW engleski i koji pilot iz 30-ih.
    Al jedno se slažem s gospon Krunom a to je da je moja trenutna zbirka jako lijepa (oprostite što se hvalim al moram) i ponekad mi je dovoljno stavit satove oko sebe i misli mi se odmah smire,kolekcija ko da ima terapeutsko djelovanje.
    Major Tom, BANDIDO, MMario and 2 others like this.

  10. #20
    Novi član
    Član od
    22.9.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Džepni satovi s namjenom

    Izuzetno zanimljiva tema, kao i mnoge druge od fotopetra koje sam pročitao ovih par dana. Nemam u svom posedu ni jedan džepni sat, ali sam zahvaljujući ovim temama stekao novo interesovanje, tako da ću ubuduće obratiti mnogo veću pažnju na ovu vrstu satova. Inače, na forumu sam nekih godinu dana, dosta sam pročitao i mnogo sam naučio. Ovaj forum je VRHUNSKI.
    Imam i dva pitanja za fotopetra, u stvari jednu primedbu i jedno pitanje. Prvo pitanje: da li su i ovi "dvorski" satovi iz vaše kolekcije? Izgledaju mi suviše skupi, a verovatno i retki...
    Drugo što mi je privuklo pažnju, jeste sat u drugom postu, koji je opisan kao "Bugarski vojni sat za zasluge". Malo sam ga pažljivije pogledao, sat je definitivno ruski. Natpisi su na ruskom, ali na "prerevolucionom" pravopisu. Piše ЗА ОТЛИЧНУЮ СТРЕЛЬБУ , što znači otprilike "za odlično pucanje, tj. za odličnog strelca". Natpis АНКЕРЪ ВѢРНЫЙ ХОДЪ (na savremenom ruskom АНКЕР - ВЕРНЫЙ ХОД), što znači "anker - pouzdan rad", verovatno znači da je sat napravljen negde oko 1880-te, to je podatak s jednog ruskog sajta koji sam našao posle kraće i ne baš detaljne pretrage http://www.antique-salon.ru/forum/lo...php/t8076.html.
    Naravno, vrlo je moguće da je taj sat dodeljivan upravo u bugarskoj vojsci, jer bugarska država je i nastala negde u to doba, i bila je u početku pod apsolutnim ruskim uticajem.
    Poslednja ispravka: Major Tom (10.7.2015. u 10:05)
    fotopetar and KureNS like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •