Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree6Likes
  • 1 Post By Delboy
  • 1 Post By skydrummer
  • 1 Post By MMario
  • 1 Post By zare
  • 1 Post By Don_Krstic
  • 1 Post By fotopetar

tema: Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.9.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

    Pozdrav.

    Unaprijed se ispričavam ako je već netko pitao nešto slično, ali zanima me mehanički džepni sat za dnevnu upotrebu.
    Nakon što mi je gos. fotopetar dao izvrsne savjete odnio sam svoju Omegu kod urara i dobio procjenu popravka na nekih 500-600 eura odustao sam od popravka do nekih boljih vremena.

    Čitao sam po raznim forumima prijedloge za razne satove, gledao po Ebay-u, tražio i čačkao.
    Htio bih neki vintage sat sa prihvatljivim i dostupnim servisom ili novi sat uz iste takve uvjete.
    Po mogućnosti da je full hunter.
    Jednostavno želim sat sa "dušom" i nekom pozadinskom pričom koji će me služiti neko dogledno vrijeme.
    Za sada sam stao na ovome satu, jer mi cjenovno odgovara, a i koliko sam ja razumio kvalitetno i nije tako loš, iako bi mehanizam mogao biti kineski.

    Rotary Gents Stainless Steel 1 2 Hunter Pocket Watch with Albert MP00712 01 | eBay

    E, sad. Kakva je mogućnost servisiranja takvog sata kod nas, jer ne znam koliko bi koštao servis kod njih svake 3 godine?
    Kakva je mogućnost servisa američkih vintage satova kod nas?

    I ako itko ima ikakav savjet oko kupnje sata do nekih 200 $ bio bih zahvalan na savjetu.
    fotopetar likes this.

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

    Verovatno neću reći ništa epohalno ali možda bi trebao potražiti neki starovremenski Cortebert ili možda Molniju. Molnija jeste jeftina , nije neka ekskluziva ali je dobar i pouzdan sat a i delova ima svugde. Ni servis im nije skup.
    Što se tiče američkih džepnih satova, obzirom da su sve te kompanije propale ( osim par, recimo Hamilton koji je danas švajcarski proizvođač ) sumnjam da je vesela situacija sa rezervnim delovima. Ne bih se mnogo iznenadio ni kada bi ti časovničar za popravku američkog sata tražio istu sumu koju je tražio za Omegu.
    Da sam na tvom mestu potražio bi po domaćim berzama neki lep, očuvan i ispravan starovremenski primerak.
    Poslednja ispravka: skydrummer (15.5.2014. u 0:34)
    Delboy likes this.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom re: Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

    Slazem se s svim sto je rekao Skydrummer, i po meni je bolje kupiti malo stariji, nosen sat ali s proverenim mehanizmom. Ovaj sto si prikazao na linku mi jakoooooo deluje ucifran, nakicen i cini mi se da mu je srce "kosooko" a po tome i jako upitne kvalitete.
    Podrzavam tvoju zelju i ideju i sam ih imam....i cesto, barem 5-6 puta dnevno ga pogledam i potom prinesem uhu i slusam kako kuca....Nezamenjiv osecaj!!!!
    Srecno s nabavkom
    Delboy likes this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom re: Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

    500-600 evrica za popravku dzepnog sata je ravno naucnoj fantastici. Za cifru od 200$ polovan dzepni sat mozes da biras, a ja bih se tu slozio sa Sky-om Cortebert je najbolji izbor ili pogledaj neki sat sa Unitasom jer za njega uvek ima delova i servis je dosta povoljan.
    Delboy likes this.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    29.9.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

    Hvala na savjetima.

    Čitao sam malo o američkim satovima i neke što sam našao mi se dosta sviđaju, ali ako je problem servis definitivno odustajem.
    Našao sam par Elgin satova na Ebayu koji mi se odgovaraju izgledom, a i cijenom. Ne znam zašto, ali mi oni stalno zapinju za oko. Naravno, totalni sam laik oko svega toga.
    Ovaj Rotary mi izgleda kao sat za dnevnu upotrebu, pa bih si mogao "srediti" jedan za rođendan.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

    Pa ako se radi samo o servisu, to nije problem, može ga uraditi bilo koji bolji časovničar. Ako se radi o popravci onda može biti poteškoća. Moja preporuka ti je ako baš hoćeš sat sa dušom neki Hamilton 992, on je najpristupačniji od svih koji su rađeni za železnicu (samim tim je morao ispunjavati stroge zahteve) lako ih je naći, bar na ebay-u, a i ako slučajno zatreba neki deo ni to nije problem nabaviti, jer ih je urađeno oko 600 000...

    Ja nisam bio neki ljubitelj džepnih satova ali kada sam kupio ovaj Hamilton sve se promenilo, čak sam rešio da se odreknem nekih do skora omiljenih ručnih da bih nabavio još jedan sličan.

    Evo i par sličica, možda ti pomognu kod odluke:

    Džepni sat za svakodnevnu upotrebu-1.jpgDžepni sat za svakodnevnu upotrebu-2.jpg

    U svakom slučaju ako tražiš nešto jednostavnije složio bih se sa prethodnim predlozima, ja lično bih izabrao neki sa Unitasom 6497/98, nisu skupi, a pouzdani su i mogu da budu izuzetno precizni.
    Poslednja ispravka: Don_Krstic (16.5.2014. u 0:42)
    Delboy likes this.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    29.9.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

    Hvala svim na savjetima.
    Našao sam par komada, pa da mi netko da neki savjet. Sva 4 mi se sviđaju, pa ako tko ima kakav savjet. Waltham mi sviđa zato što je full hunter. Cortebert je prekrasan, također.

    A Very Nice Antique Solid Silver Full Hunter Pocket Watch by Waltham 1913 | eBay

    Beautiufl 1915 Hamilton 21J 992 Railroad Pocket Watch Model 1 Beautiufl Case | eBay

    Vintage Antique Elgin Coin Silver 1889 Pocket Watch 13BA | eBay

    Cortebert Cortébert Silber 0 800 Taschenuhr Kaliber 492 Pocket Watch | eBay

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

    Ti si stvarno u problemu jer sva četiri sata su super al ipak prvo probaj prva dva bidati,ako odu previše odustani,zatim akd bih birao između Elgina i Corterberta izabrao bih Elgina jer ovaj hunter model je prekrasan!
    Delboy likes this.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    29.9.2013.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

    Hvala! Waltham je baš onakav kakav želim, a Hamilton mi se čini malo ozbiljnijim.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Džepni sat za svakodnevnu upotrebu

    Citat Delboy kaže: Pregled poruke
    Hvala! Waltham je baš onakav kakav želim, a Hamilton mi se čini malo ozbiljnijim.
    Kolega evo ovo okaceno na prodaju pa pogledaj....Nakit, satovi i dragocenosti : ELGIN navijač - ID 12875574 - Kupujem Prodajem

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •