Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree7Likes
  • 2 Post By Hestia1989
  • 2 Post By Marko Crv
  • 2 Post By fotopetar
  • 1 Post By Major007

tema: AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji

  1. #1
    Novi član
    Član od
    10.11.2012.
    Lokacija
    Bezdan, Sombor
    Poruke
    1
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji

    Pozdrav svim forumasima!
    Pre nekoliko godina je moj otac dobio ovaj sat,i od tada je on zaboravljen stajao u vitrini. Sve do pre nekoliko dana kada sam ga "otkrila". Lepo sam ga ocistila soda bikarbonom,te sam i posumnjala da je od srebra. Proguglala sam malo o toj marki satova i nasla mnogo slicnih,iako ne istih primeraka,te ako sam u pravu da je od srebra izgleda da se radi o dosta vrednom satu. E sad,trebala bi mi pomoc u prikupljanju informacija,koje je godiste priblizno,kakav bi mogao biti mehanizam (znam da sam ga trebala otvoriti,ali sama se ne usudjujem,a u mom mestu nema sajdzije),i kolika je vrednost sata (ne mislim ga prodavati). Prilozene slike nisu bas najbolje,pa cu napisati sve sto se mozda ne vidi: Brojcanik je sa rimskim brojevima,a iza njih su mali arapski brojevi od 13 do 24 crvene boje;gore pise AeroWatch Neuchatel,a pri dnu Swiss Made. Sve me zanima,sta god znate molim vas da podelite sa mnom! Unapred hvala!
    Priložene slike Priložene slike AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-img_0125.jpg   AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-img_0128.jpg   AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-img_0129.jpg   AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-img_0130.jpg   AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-img_0134.jpg   AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-img_0131.jpg  
    Varga and backarelli like this.

  2. #2
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji

    POZDRAV . . .
    Imao sam slican sat, iste firme u slicnom (HUNTER kucistu, to znaci lovački sat jer je krunica na broju 3 a ne na broju 12 kao kod ostalih džepnih satova). Sto se tice godista tu je oko 1960-70. Sto se tice da li je srebrn, ne znam, ali da bi bio mora sa unutrasnje strane prvog poklopca da ima žig 0,800 ili slican broj sa nulom ispred i oznaka za srebro je u malom nalik dijamantu otisku treba da ima slicica ptice tetreba (ljudima lici na ćurku), da bi kuciste bilo srebrno. Nisam našao modele koji su prevljeni od srebra, obično unutra pise BASE METAL, što znaci da je od mesinga. Mehanizam koji je pakovan u te modele je UNITAS 6497 model. Nije mnogo skup sat oko +-5000din zavisi od stanja . . . To je sto ja znam otprilike, ako vas još nešto zanima slobodno PITAJTE . . .
    Varga and fotopetar like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji

    Lijep sat ali kao što kolega kaže nije prevrijedan možda od 50-100€ prema stanju u kakvom jest.S nutarnje strane poklopca moraš pogledat postoji li kakav pečat il sitni broj bez toga znači da nije srebro jer se srebro i zlato na kućištima uvijek označava znakovljem-puncama.Što se tiče kvalitete sata zanima me je li cifer sata emajlirani ili metalni i bilo bi dobro poslikat mehanizam sata (uzmeš jedan tanki nožić i polako potražiš na stražnjem poklopcu udubljenje napravljeno da se lakše otvori sat i otvoriš ga.Nemoj previše silom da se što ne desi al uz malo truda da se njega otvorit bez problema)
    Bez slike mehanizma nema ni realne procijene tad su to sve samo nagađanja.
    Varga and Marko Crv like this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    10.10.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji

    Imam i ja jedan...Isto Aero Neuchatel
    Uspio sam vidit broj 6498,lijevo od broja je simbol u obliku nekog grba,a desno od broja UZ...
    to je taj Unitas valjda.



    AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-fotografija-0401.jpgAeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-fotografija-0402.jpgAeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-fotografija-0403.jpgAeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-fotografija-0404.jpg

  5. #5
    Novi član
    Član od
    10.10.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji

    Ispričavam se,slučajno stavih slike s starog moba...ove su puno bolje
    AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-dsc_0047.jpgAeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-dsc_0044.jpgAeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-dsc_0028.jpgAeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-dsc_0039.jpgAeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji-dsc_0049.jpg
    Varga likes this.

  6. #6
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji

    Mehanizam je sigurno Unitas 6498, a za ostale informacije ces morati da sacekas dok se nego drugi javi.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #7
    Novi član
    Član od
    10.10.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: AeroWatch Neuchatel dzepni sat-pomoc pri identifikaciji

    Mnogo fala

Slične teme

  1. Dzepni sat, pomoc oko identifikacije :)
    By Sensei 014 in forum Džepni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.11.2012., 8:58
  2. Cortebert dzepni sat-POMOC
    By Indijanac in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 5.8.2012., 19:35
  3. Pomoc - Dzepni sat Doxa
    By miha in forum Džepni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.6.2012., 18:42
  4. Aero Neuchatel džepni sat
    By Don_Krstic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 8:29
  5. ETA kvarcni mehanizam - pomoc pri identifikaciji ?
    By bojank76 in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.10.2011., 21:47

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •