Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Novi član
    Član od
    24.7.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Longines ultra-chron, informacije o mehanizmu i satu?

    Pozdrav svima
    Imam sat Longines ultra-chron i bio bih zahvalan kada bi neko mogao nesto vise da mi napise o ovom mehanizmu...

    hvala unapred

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Longines

    Bilo bi dobro kada bi postavio i po koju sliku, da svi vidimo o kojem satu je reč!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Novi član
    Član od
    24.7.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines

    Naravno, evo i slika

    Longines ultra-chron, informacije o mehanizmu i satu?-1.jpg Longines ultra-chron, informacije o mehanizmu i satu?-2.jpg Longines ultra-chron, informacije o mehanizmu i satu?-3.jpg Longines ultra-chron, informacije o mehanizmu i satu?-4.jpg Longines ultra-chron, informacije o mehanizmu i satu?-5.jpg

    i za kraj jedna 'umetnicka'

    Longines ultra-chron, informacije o mehanizmu i satu?-6.jpg

    Inace nasao sam neke informacije o ovom mehanizmu i samom satu, medjutim jos uvek sam pocetnik u ovim vodama tako da mi dosta tesko ide razumevanje strucnih termina na engleskom. Voleo bih kada bi neko od iskusnijih clanova mogao 'kao laiku' da mi objasni razliku izmedju ovog mehanizma i recimo nekog ETA 2836-2.

    pozdrav svima

    p.s. Forum pratim 'pasivno' vec duze vreme i stvarno svaka Vam cast za pregrst slika i opisa satova.
    Poslednja ispravka: vlada_ns (15.2.2010. u 12:42)

  4. #4
    Novi član
    Član od
    24.7.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines

    Evo nasao sam i ovu zanimljivost...svojevremeno se smatrao za najtacniji sat na svetu


  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Longines

    Ne znam da li je tvoj 36000bps ili 28800bps.Uglavnom sat je napravljen za 100 godisnjicu Longinesa 1967. i bio je cijenjen i kvalitetan.
    Procitaj si ovdje vise o satu i mehanizmu http://montresuisses.blogspot.com/20...-calibers.html
    Edit-meni osobno jako lijep sat.Uz Omegu Constellation pie-pan i jos par modela to su klasici 60tih.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Longines

    Ako se ne varam, tvoj model sata bi trebao da ima u sebi Longines caliber 431 koji je prvi put predstavljen 1967. godine i proizvodio se do 1975. godine. Mada, to ne mogu sa sigurnošću da tvrdim, najbolje je otvoriti sat i pogledati. No, kalibar 431 je tzv. Hi-Beat mehanizam sa 36000 otkucaja u satu. Ima 17 rubina, regulisan je u odnosu na 3 pozicije, rezerva snage mu iznosi do 42h kada je u potpunosti navijen, poseduje zaštitu od potresa i dozvoljeno odstupanje mu je +/- 60s mesečno.

    Imaš na sledeća dva linka prilično dobre opise samog mehanizma i malu istoriju satova.

    The Longines Ultra-Chron: Caliber 431
    Is the Longines 431 Ultra-Chron a true "Chronometer"?

    Pozdrav

    edit: preteče me jole777
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Novi član
    Član od
    24.7.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines

    Hvala ljudi za linkove, procitacu ih svakako... Prosle godine sam ga nosio na servis posto 15ak godina nije bio uopste radio i tada sam mu stavio ovu narukvicu koja nije bas neka. Da li kod nas mogu da se nadju kvalitetne narukvice (kozne) koje bi lepo stojale na ovom satu ili je potrebno narucivati sa net-a?

Slične teme

  1. Seiko - trebaju mi informacije
    By Vuk in forum Seiko
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 5.6.2011., 17:14
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.2.2010., 10:18
  3. Casio-vase misljenje o ovom satu
    By Barbarez in forum Japanski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 4.1.2010., 15:49
  4. Novi forum - Informacije
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.4.2009., 11:56
  5. Nautica A43501G - potrebne informacije
    By dusko in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.1.2009., 18:51

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •