Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom ZODIAC ZO 8510 automatic



    ZMX 04
    CASE SIZE: 48mm
    LU WIDTH: 24mm
    WATER RESISTANT: 10 ATM
    AUTOMATIC

    Ovo su karakteristike zvaničnog sajta ZODIC-a.
    Karakteristike ovoga sata u prodavnici u BPM-u označen kao sat sa ETA, mehanizmom,
    safirnim staklom i svim drugim već navedenim veličinama sata.

    Da li sat vredi 77. 350. 00 RSD?

    VELIKI POZDRAV SVIMA...
    Tema možda nije postavljena na prikladno mesto ali opraštajte samo sam početnik!!!
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (22.12.2009. u 2:03)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: ZODIAC ZO 8510 automatic

    Promače mi ovaj zodiac... Znači, sad imaju 2 automatica u ponudi!

    O samim zodiac satovima, Vladan je već napisao par redova.
    Citat Vladan_Stevanovic kaže:
    Zodiac je nekada bio zaista respektabilan brend. Nesto o njegovoj istoriji mozes procitati i na ovom sajtu:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...d=43&Itemid=22

    Ono sto je manje poznato je da je Zodiac bio u vlasnistvu Willy Monnier-a (prethodno zaposlen u Tag Heuer-u) od 1990 do 1997 godine kada je kompanija objavila bankrot.
    Nakon toga je kompanija Genender International otkupila Zodiac imovinu i naziv brenda i nastavila proizvodnju pojedinih modela iz prethodnih kolekcija (Seawolf, Marine Life).
    U oktobru 2001 godine je Fossil dao kompaniji Genender ponudu koju nisu mogli da odbiju i od tada Zodiac postaje deo Fossil grupacije. Nakon toga, Zodiac iako zadrzava donekle dizajn iz prethodnog perioda pocinje da lici na sve ostale modne satove.

    Mehanizmi koje ugradjuju zaista variraju od modela do modela i krecu se od poznatijih ETA i Selita do skoro anonimnih Claro Semang svajcarskih mehanizama. Ovi satovi jesu 'Swiss made' i kao takvi i dalje pruzaju neku sigurnost u kvalitet. Na njihovom sajtu je napomenuto sta znaci 'Swiss made' i to je ukratko objasnjenje, a ako zelis da saznas vise o tome procitaj sledeci tekst:

    http://www.fhs.ch/en/swissm.php

    Zodiac spada delimicno u mid-range svajcarske satove, mada u neki nizi rang zajedno sa na primer Invicta satovima, a ipak ispod proizvodjaca kao sto su: Tissot, Certina, Hamilton i sl.
    Što se tiče samog sata... navodno je prilično kvalitetno napravljen sa dizajnom koji odaje utisak neuništivnosti a sve to ne treba ni da čudi ako uzmemo u obzir da ZMX serija predstavlja perjanicu u ponudi ovog proizvođača satova. Kažem navodno jer nisam imao prilike da ga vidim uživo i prenosim ono što sam pročitao o ovom satu. Mada, većina Zodiac satova, bez obzira što su sada u vlasništvu Fossil grupe, prati solidan kvalitet izrade i zaista predstavljaju dobru kupovinu, pogotovo kvarcni modeli. Brazletna tj. čelična narukvica je prilično dobro odrađena kao i kućišta, pa tako čak i jeftiniji modeli odaju utisak da se radi o malo skupljim satovima. Moje lično mišljenje je da je sat prevelik, predimenzionisan, da treba imati zglob od najmanje 8" da bi sat koliko toliko lepo legao a sve ispod toga... mislim da će delovati smešno na ruci. Ja sam svojevremeno probao Zodiac Oceanaire jer mi se svideo dizajn sata, ne mogu vam rečima dočarati koliko je taj sat brzo "sleteo" sa moje ruke sa svojih 45mm kada sam video koliko je to čudo ogromno, a zglob mi je ~ 7.5".
    Igore, mehanizam koji se nalazi u ovom satu (zmx04) definitivno nije ETA, već sellita sw200.

    Šta je sad pa Sellita?
    Švajcarski proizvođač mehanizama koji u većini slučajeva kopira ETA mehanizme, pa je tako i Sellita sw200 kopija ETA 2824-2 mehanizma sa jednom razlikom koja se ogleda u jednom rubinu više. Sellita sw200 ima 26 rubina dok ETA 2824-2 ima 25 rubina. Mehanizme ovog proizvođača ćemo verovatno sve više i više viđati u satovima, pa čak i kod renomiranih brendova (recimo, Oris ih već ugrađuje u svoje satove), obzirom da ETA planira da obustavi isporuku svojih mehanizama od 2010. godine svim proizvođačima koji nisu pod okriljem Swatch grupe. Iako je u pitanju kopija popularnog 2824-2, sw200 je po kvalitetu daleko ispred azijskih mehanizama tako da ne treba sumnjati u kvalitet ovog mehanizma, neki kažu da je čak u rangu 2824-2 ali samo vreme može pokazati da li je zaista tako. Za sada, iskustva govore da je reč o odličnom mehanizmu.

    Da li za ovaj sat vredi dati pomenutu sumu novca?
    Zavisi od ukusa, nekome da, nekome ne... Realno, NE. Zodiac je daleko od recimo jednog Seika ili Orienta a sa cenom kod ovog modela ih je sve premašio. Želiš poveći sat koji ujedno poseduje izuzetan kvalitet i privlačan dizajn?
    Seiko SBDC001, OrientStar WZ0361FD, Orient 300m, Orient CFT00001...

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ZODIAC ZO 8510 automatic

    Podpuno si u pravu, sat je i meni prevelik i nekako skup za Zodiac-a.
    Jeste da moćno izgleda uživo, prelepok je dizajna ali ponavljam, skup mi je...
    Začudio me je prodavac sa ETA mehanizmom, a da to nisam video na njihovom sajtu!
    Njihov dizajn me je oduševio, satovi sa brezletnama. Imaju utisak stvarno skupih satova i zbog toga mi se sviđaju. Probao sam Nautiku koja je dosta skuplja od ZODIAC-a ZO76O8 ali mi je Zidiac ostavio veći utisak.
    I dalje ne stižem da vidim CERTINA satove, to ću uraditi u naj skorije vreme.

    Pozdrav

  4. #4
    Novi član
    Član od
    9.6.2011.
    Lokacija
    beograd, srbija
    Poruke
    14
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ZODIAC ZO 8510 automatic

    meni je sat prelep. svidja mi se sto je veliki. ja sam kupio sat od 50mm

Slične teme

  1. ZODIAC satovi
    By Nikola in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 25.12.2009., 16:56
  2. Zodiac
    By ANGEL in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 16:58
  3. Zodiac ZO2400
    By aktiva in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 7.12.2009., 12:32

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •