Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 27 od ukupno 27
Like Tree25Likes

tema: Tissot PRS 516 Extreme Chronograph satovi

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Tissot PRS 516 Extreme Chronograph satovi

    Ma povedeš računa kad kupuješ Smoč, malo nošen, redovno održavan, pogledaš kod majstora nosila penzionerka u posebnim prilikama

    Inače, mislim da nema da se kupi u slobodnoj prodaji (da se uozbiljimo), Eta zna, mislim da je jako malo.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Tissot PRS 516 Extreme Chronograph satovi

    Znači, staviti u napomenu , da uz ovaj Trso (mekanik) , obavezno obezbediti i smoč .

    Da... i predpostavih da nabavka novog i nije baš "piece of cake"
    vlajo likes this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  3. #23
    Novi član
    Član od
    8.2.2009.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot PRS 516 Extreme Chronograph satovi

    Interesantan sat, a što se tiče ETA C01.211 mehanizma ja ne mogu ništa loše da kažem, baš naprotiv. Imao sam i koristio razne mehaničke hronografe (nekoliko 7750, 2894-2, lemania 5100,omega 1143 (2892-a2 + hrono modul), 7734) i svi oni imaju svoje „bubice“ verujte mi. U 80% slučajeva greške koje nastaju sa ovim mehanizmom garantujem da su ljudske prirode. U ovom slučaju osobe koje su do sad nosile kvarcne satove, dobile su priliku da po povoljnoj ceni kupe mehanički automatic chronograph koji je „osetljiv“ na nepažljivo korišćenje – iz neznanja se prema njemu ponašaju kao prema kvarcnom satu. tj. nisu navikli da naviju sat ručno posle dužeg vremena pa im sat stane na ruci, zatim koriste hronograf a u isto vreme šteluju vreme, menjaju datum između 9 uveče i 3 ujutru, na nedovoljno navijen sat uključe hronograf pa sat stane, pa pokušaju nenavijenog da ga resetuju itd... To što je neki sajdžija rekao ne mora ništa da znači i ranije su majstori izbegavali da servisiraju recimo Lemaniju 5100 (koji je osnova i za C01.211), a poznavaoci znaju koliko je to kvalitetan i cenjen mehanizam. Ja sam čuo da nekoliko mojih prijatelja a i dosta ljudi na internetu, na primer, ima loše iskustvo sa 7750 a ja sam kao i mnogi drugi vrlo zadovoljan - M.Lacroix sa 7750 je recimo bio neverovatno tačno podešen i radio mi je bolje nego recimo Fortis ili Omega (sa kojom sam imao i velikih problema). To što neki mehanizam ima plastični deo ne znači automatski da je on loš, pročitajte na interenetu koliko proizvođača koristi plastiku u svojoj proizvodnji mehanizama. Već nekoliko godina Tissot sa ovim ETA C01 mehanizmom ide +/-5 sekundi dnevno, štoperica radi fenomenalno, a rezerva snage je oko dva dana. Što se mene (iz iskustva i sa mnogo skupljim hronografima) tiče, vezano za ovaj mehanizam - topla preporuka (uz pravilno korišćenje naravno)!
    Poslednja ispravka: vladast (22.11.2013. u 20:41)

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Tissot PRS 516 Extreme Chronograph satovi

    Hm,koliko danas imaš automatika sa plastikom u sebi?

  5. #25
    Novi član
    Član od
    8.2.2009.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot PRS 516 Extreme Chronograph satovi

    Valjoux 7750 ima plastike u sebi, ako se ne varam, Seiko u svojim mehanizmima, starija Lemanija 5100 je imala plastične delove, Omega 861/7861 (doduše ovo je navijač sa štopericom), Tissot astrolon je imao mehanizam sav od plastike pa je radio po 30 godina... Ne mora nužno da znači da je korišćenje po nekog plastičnog dela u mehanizmima loše. Nemojte a priori odbaciti nešto sa čim niste imali iskustvo. Kažem samo da su se za ovo vreme eksploatacije (3 godine) Tissot i eta C01.211 pokazali odličnim.

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Tissot PRS 516 Extreme Chronograph satovi

    Moj brat ima Swatch koji nosi nekih 8-9 godina. U njemu je naravno Eta,kvarc. Trenutno je sat izgreban kao da je bio na ratištu ali radi. Ja ipak ne mogu reći da je taj sat i mehanizam nešto dobro i preporučljivo.
    7750 odavno nema plastike u sebi,a isto tako se Lemania odavno ne proizvodi.
    Nema šanse da me ubijediš da mehanizam koji ide u Swatch može da se poredi sa mehanizmom koji ide u npr Breitling.
    C01 je jeftin mehanizam koji može da posluži ali da traje- jok more!
    E da,časovničar o kome se govori nije običan sajdžija nego radi za prilično uglednu firmu koja je zastupnik brendova poput Bretlinga,Omege,IWC,Cartier,Longines,Tissot(zbog Tissot-a je upoznat sa C01 i nema razlog da me laže).

  7. #27
    Novi član
    Član od
    8.2.2009.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot PRS 516 Extreme Chronograph satovi

    Nije mi želja niti namera da te ubeđujem, ja sam samo preneo moje iskustvo koje je pozitivno što se tiče ovog mehanizma. Imao sam i imam dosta hronografa a ovog Tissot-a 3 godine, pa mogu da uporedim u pogledu eksploatacije. Za taj cenovni razred kom pripada je po karakteristikama po meni dosta dobar, draže mi je naravno da nosim Omegu (cenovno daleeeko iznad) koja ima mehanizam sa 45 rubina, ali hoću da kažem da ni taj skupi hronograf nije bez mana kao i svaka mašina. Iako je po meni cena malo veća, mislim da je Tissot ovaj sat iz naslova savim korektno uradio u sportskom maniru, mogli su da stave 7750, ali mislim da ni eta C01.211 nije greška.
    Poslednja ispravka: vladast (23.11.2013. u 11:15)

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •