Strana 5 od 24 PrvaPrva 12345678915 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 235
Like Tree701Likes

tema: Darwil - tako poznat, a ipak nepoznat

  1. #41
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Darwil - tako poznat, a ipak nepoznat

    Najbolje ti je da pratis domace berze polovnih satova, ili da pokusas na nekom buvljaku, pijaci i slicno.
    Pojave se s' vremena na vreme.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  2. #42
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.313
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Darwil - tako poznat, a ipak nepoznat

    našao sam izuzetno očuvan DARWIL i dogovorio se da mi sutra bude poslat postexpresom,a kad ga dobijem slikam ga i kačim slike,možda malo jača cena nego što sam se nadao,ali kad malo bolje razmislim dok nađem sat ,pa dok uložim u njegovo sređivanje sigurno će me na kraju izađi više nego li ovaj ,koji sam našao,a koji je već sad u izvarednom stanju,nego pade mi nešto na pamet,pa da probam to i da ostvarim!?Pošto sam dosta kasno ušao u ovaj zanimljivi svet satova,puno će vremena proći dok ja uvećam moju skromnu kolekciju i to nekim ozbiljnijim ,vrednijim i ređim satovima,prvo zbog ekonomskih razloga,koji drmaju naš narod već 20 i više godina,a kraj tome se još ne nazire,a kao drugo treba dosta vremena da provodim sa nekim koji se odlično razume u ovaj zanat i da učim sve finese i trikove ovog sveta,a nema se ni dovoljno vremena,pa sam pomislio zašto ne bih ubuduće tragao i nabavljao samo DARWIL satove,koji su obeležili jedan period od nekih 20-tak godina u staroj Jugi,tako što je to bio najzastupljeniji brend među satovima u to vreme na ovim prostorima,a i nije baš neki krš od kvaliteta,a i povoljni su u odnosu na neke druge brendove tipa OMEGA,DOXA,IWC,...tako da zta sad imam 4 komada ,a peti mi stiže sutra ili prekosutra,a sve ostale satove,koje sam nabavio u proteklih 10-tak dana želim da menjam za 3,4 ili 5 DARWIL sata,pa ako ima neko zainteresovan može da me kontaktira na pp.Nadam se da nisam prekršio neko pravilo foruma,a ako jesam unapred se izvinjavam,jer mi nije bila namera.
    anbeast and Trad like this.

  3. #43
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Darwil - tako poznat, a ipak nepoznat

    Nisi napravio (veliki) prekršaj. a i tako ovde neće imati mnogo efekta.
    Kad budeš tačno znao koje satove menjaš oglas možeš postaviti ovde-Razmena satova - Svet Satova
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #44
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Sto se tice Darwila neznam dali osim Italije i Jugoslavije prodavao negde drugde,znase da se prodavao u Trstu a gde su sklapani darwilovi satovi neznam dali ima nekakvih podataka, cak stovise ja mislim da su kutije za satove pravljenje po narudjbini mehanizmi su bili isto naruceni iz etinih pogona ili nekih drugih i nakraju sve je to bilo sklapano negde, ovo pisem iz iskustva jer sam ja licno radio za jednu italijansku firmu koja je prodavala aparate za zavarivanje pod svojim imenom ali ih nije proizvodila vec aparate je proizvodila sasvim druga firma i imena modela i stampu za aparate radili su po narudjbini firme u kojoj sam ja radio, ja sam licno ovo video jer sam bio u fabrici u italiji gde su radjeni aparati koje smo mi narucivali, tako da u Makedoniji i ovde na balkanu su svi mislili da firma u koju ja radim ima svoju fabriku za proizvotstvo aparata za zavarivanje ali nije bilo tako tako da mislim da je i Darwil poslovao slicno na ovaj nacin i na kraju bukvalno je nestao bez traga sa trzista, jedan moj prijatelj mi je jednom spomenuo da je darvil bio prodan swocu ali ja takav podatak nigde nisam procitao !

  5. #45
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Evo jednog linka sa registrom kompanija: Darwil Watch Factory SA in liquidazione - Firmeninformationen Schweiz/Liechtenstein - Worldbox Business Intelligence

    Prem ovome što piše na strani, firma je izbrisana iz registra 17. jula 2009.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #46
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Jeste Neso znam za ovaj link, ispod linka stoji tekst na italijanskom gde u prevodu pise pod kojoj je stavki registrovana odnosno koje su bile dejnosti firme ali ipak nepostoji niti jedna fotografija fabrike postoji fotografija prodavnice u Trstu ali ne i fotografija fabrike, nema nikakvih podataka o istoriji firme ko je osnovao i kada ko je bio glavni ko je vodio brend, kako je nastalo ime istorija firme i slicne stvari kao kod ostalih satciskih brendova.Neznase kad su poceli sa proizvodnjom satova a isto se nezna kad su prekinuli licno moja pretpostavka je da ih je pocetkom osamdesetih godina zgazila quracna revolucija satova i najbitnije po meni to je vreme kad se bivsa Juga totalno otvorila prema Evropi i svetu imalo se i dosta para pa se je moglo kupiti sve i svasta iz inostranstva, onda u ono vreme bilo je prestiz kad je neko imao Seiko to je bio zadnji krik tehnologije, bio sam dete isao u 3-4 razred kad sam cesto isao kod majke u firmi gde je radila i znam da su se zaposlenici hvalili jedan drugome kako su iz Nemacke ili zemalja bliskog istoka narucivali Seiko satove jer u ono vreme plate su bile u marakama prilicno visoke a Seiko je bio izdrzljiv sa pristupacnim cenama retko ko u ono vreme je znao za ekskluzivnije brendove ! Mislim da otvaranje prema Evropi ulaz strane robe u Jugu i konkurencija je upravo najveci faktor gde Darvil nije mogao da se najbolje snadje, ovo nije samo moja pretpostavka ovo je isto i misljenje starog satcije iz Skoplja - majstor Mirko koji je svojevremeno cesto putovao u Trst, kako bi nabavio satove u prodavnici Darwila po njegovim recima Darwil je bio vodeci u prodaji i onako najvise su cenili Darwil onda je sledio Omikron dok se je Areta prodavala u trafikama po extra niskim cenama ovo je sto se tice svajcarskih satova, dok su ruske satove prodavali druge firme koje su imale lanac prodavnica. Samo u jednoj prodavnici ali vec sredinom osamdesetih moglo se kupiti Omega, za Longines nisam siguran cak sam cuo da je bio na ponudi i IWC. Kako je bilo bilo je ali jedno je sigurno u sezdesetima i sedamdesetim godinama Darwil je bio kralj na ovim prostorima i moda i prestiz i status i sve kad su u pitanju satovi ovo su potvrdili nasi stari koji su lepo proziveli u ono vreme !
    Poslednja ispravka: Walter (16.1.2013. u 6:45)

  7. #47
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Hvala na odgovoru Walter. Voleo bih da znam šta se zaista desilo sa Darwilom, a sve što si napisao korisno je svima nama koji poštujemo ovaj brend.

    Kada bi postojao vremeplov, zaista bi bilo lepo vratiti se u to vreme.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #48
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    E ovako podelicu sa vama ono sto mi je otac pricao, on je do 1972.godine radio u Interkomercu Beograd i izmedju ostalog ta fiema je bila zastupnik za Svajcarske Satove, pre njega je to radio deda u istoj firmi, a otac je to nastavio raditi jos koju godinu po prelasku u Genex. E sada buduci da je bio po sajmovima u Bazelu i Cirihu pricao je da tamo oni svi prodaju delove, mehanizme kutije, pa je neka losija serija mehanizama boljeg proizvodjaca mogla povoljno da se kupi, cifer od drugog a kutija od treceg, nastampate svoj logo i swiss made i eto Oni su svi medjusobno saradjivali a vamo su kao konkurencija kod klijenata. Darvil je bio od onih koji je nekako tako sklapan, to nije znacilo da taj sat nece pokazati tacno vreme prosto nije zahtevao toliko rucnog rada koliko neki drugi satovi. Za Swatch je bila posebna prica, vlasnik te firme je prvi nabavio masinu za plasticne odlivke i izradu kutija, i nekako bio je najsiromasniji medju svajcarskim proizvodjacima, oni su ga drzali u zivotu tako sto bi ga angazovali da im uradi neke plasticne delove koji drze mehanizme u kutijama i resto potrebnih stvari, razlog sto je swatch saren i sa bezbroj kombinacija je u tome sto je on covek na bilo koji nacin pokusavao da proda svoj sat, koji je pre svega bio sa kvarcnim mehanizmom gde su ostali i dalje bili pretezno mehanicki, gde je bio od plastike, a drugi nisu, i tako je napravio bezbroj kombinacija, sve dok jednog dana mlada americka glumica u povoju nije kupila jedan njegov swatch i preko noci prodaja satova je krenula kao luda, postao je hit, pogotovo medju omladinom, po recima mog oca ostali proizvodjaci su se nasli u cudu jer je bukvalno preko noci swatch postao brend cak i jaci od nekih tradicionalnijih Uvidom danas recimo vidimo da je upravo swatch vlasnik Certine, koja je po meni jedna od sasvim kvalitetnih marki pre svega mehanizama pa onda i mehanickih satova bila Sto se tice Japana, na tim sajmovima satova i opreme u Svajcarskoj jedne godine dodje ceo dzambo dzet Japanaca koji su hteli pre svega saradnji , medjutim kako je otac pricao Svajcarci su ih glat odbili neshvativsi koliko je to trziste i kolke kapacitete Japanski proizvodjaci imaju, Seiko, Citizen,Orient,Casio... Bili su vrlo neprijatno iznenadjeni par godina kasnije kada su videli Japanske satove, sto mehanicke sto kvarcne, u neku ruku to ih je dosta kostalo na trzistu. Otac je imao dosta zanimljivih prica, bio je i u par fabrika satova, Longines, Certina, Patek, Rolex
    vladas, Walter, Neša and 3 others like this.

  9. #49
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.313
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    ja sam se od pre par dana bacio na sakupljanje DARWIL satova i mogu vam reći da mi dobro ide,već ih imam 10-tak,a i narednih nekoliko dana treba još nekoliko istih da dođe u moju kolekciju.Jedan mi se toliko sviđa da sam danas već merkao kakvu narukvicu da mu stavim i da ponekad "prošetam" taj sat.

  10. #50
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    ja sam se od pre par dana bacio na sakupljanje DARWIL satova i mogu vam reći da mi dobro ide,već ih imam 10-tak,a i narednih nekoliko dana treba još nekoliko istih da dođe u moju kolekciju.Jedan mi se toliko sviđa da sam danas već merkao kakvu narukvicu da mu stavim i da ponekad "prošetam" taj sat.
    Nema niceg boljeg od lepog sata i dobre narukvice na njemu, to je poput felni na kolima, prosto mu daju potpuniju sliku Sreca sada ima kod nas i ljudi poput Puga i drugih koji rade narukvice pre svega kvalitetno i po nasoj zeli i onda zaista imamo prelep sat i narukvicu Neki satovi prosto su imali u originalu visebojne narukvice koje je nemoguce sada kupiti. Inace ja sam imao samo jednog Darwila i to je lux 66 special flat cini mi se

Slične teme

  1. Darwil sat,vredi li sta?
    By vselak in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 15.4.2017., 18:20
  2. Pomoć - nepoznat džepni sat
    By dejansteel in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 20:56
  3. Seiko sat: nepoznat model
    By Don_Krstic in forum Seiko
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.7.2011., 12:46
  4. Tressa - nepoznat model
    By Don_Krstic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.2.2011., 10:24
  5. Graf von Monte Wehro, kupiti ili ipak ne
    By maakii in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 9.12.2010., 12:39

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •