Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 24 od ukupno 24
Like Tree11Likes

tema: Cortebert za xx godina rada ?

  1. #21
    Novi član
    Član od
    19.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cortebert za xx godina rada ?

    Pozdrav svima.
    Našao sam vas putem google-a, a tražio sam neke informacije o starom dedinom satu kojeg sam zatekao u podrumu. U pitanju je Coretebert sa brojevima na poleđini 697*503. Pozadi još stoji i teks "60 1ers PRIX OBSERVATOIRES" i ono standardno Swiss made i Stainless steel back. Ovdašnji časovničar Dragan od stotinu ljeta mi je rekao da sat vredi, da je sa pozlatom, ali da mu treba restauriranje (usput i ključ mu je polomnjen) i da može da ga oživi za 10 dana rada i 5.000,00 RSD.

    Pošto se nisam baš pokazao veštim sa Google-om, mada mi se čini da na e-bay-u slični satići i ne dostižu neke veće sume (obično u desetinama, retko nešto oko 100-200 USD), zanima me da li bi neko mogao da mi nešto više kaže o satu, koliko vredi, da li da ga nosim na restauraciju, da li mi preporučujete nekog drugog majstora, ili da tražim second opinion i gde i sl.

    Hvala unapred.
    Čeda

    P.S. Evo šta sam uspeo da uslikam:
    Cortebert za xx godina rada ?-img_5145.jpgCortebert za xx godina rada ?-img_5146.jpgCortebert za xx godina rada ?-img_5147.jpg

  2. #22
    Novi član
    Član od
    19.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cortebert za xx godina rada ?

    E da, video sam da imate još nekoliko Cortebert tema, ali mi se učinilo da bi ovde bilo najprikladnije da postujem, jer se na prvoj strani nalazi sat koji je skoro pa identičan dedinom.

  3. #23
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Cortebert za xx godina rada ?

    Dobro nam došao na forum.

    Što se tiče sata i njegove vrednosti, to je malo duža priča. Mehanizam se u principu može popraviti za nekoliko hiljada dinara, a i pozlata se može obnoviti. Staklo se takođe može zameniti. Sve ovo otprilike i košta toliko, plus minus neki dinar, ali bez tačnog opisa kvara je nemoguće reći napamet. Možemo pretpostaviti da su u pitanju samo čišćenje, pozlata i staklo, što može da izađe nešto malo jeftinije.

    Najveći problem na ovom satu je brojčanik. Ukoliko časovničar ne poseduje isti takav, biće veoma teško vratiti ga u nekadašnje stanje. Obavezno ga pitaj za brojčanik, jer taj deo sata je i najvidljiviji.

    Što se tiče vrednosti ovog sata kod nas, ona je najčešće manja od cene navedene popravke koju si naveo, i to kada je sat u mnogo boljem stanju od ovoga sa slike. Možemo sada da pričamo koliko nešto realno vredi, ali činjenica je da se ne može prodati za neku veliku sumu.

    Ako pitaš da li se isplati, teško je odgovoriti u tvoje ime. To zavisi od toga koliko ti je stalo do sata. U svakom slučaju, predlažem da sat obavezno sačuvaš u svom vlasništvu, jer to je deo porodičnog nasleđa, bez obzira na cenu.
    Poslednja ispravka: Neša (19.10.2012. u 18:49)
    RUS, sima hrabri, Nick and 2 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #24
    Novi član
    Član od
    19.10.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cortebert za xx godina rada ?

    Hvala puno na odgovoru!
    I izvinjavam se ako sam prekršio neka pravila foruma (npr. ovaj dupliran post, pa još prvi tj. drugi, očekivao sam da će se automatski pripojiti prethodnom, kako to ide na nekim forumima, a kasnije sam pronašao i temu "Utvrđivanje vrednosti satova - samo ovde!!!" ili tako nešto...)
    E sad, glavni kvar, mislio sam da ćete primetiti na slici, jeste izlomljen ključ. Časovničar Dragan od stotinu ljeta mi je rekao da to nije nikakav problem za njega, jer je on lično i sam pravio ključeve za neke časovnike.
    A na ovom forumu i na jednom sajtu koji se bavi vintage časovnicima, zaključio sam i sam da je vrednost ovog Corteberta ne baš nešto velika - od 65 do 150 USD za baš extra sačuvane primerke, naravno svi su bili ispravni.

    Što se popravke tiče, videću da potražim i još neko mišljenje, mada me plaši ovaj ključ da li će se još neko prihvatiti posla zbog njega...
    A krajem meseca ću možda biti i u Beogradu, pa ću videti i tamo.
    Pozdrav i hvala još jednom.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Cortebert željezničarski sat
    By Vrana in forum Džepni satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 9:27
  2. Dzepni Cortebert sat
    By Orpheus in forum Džepni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 19:32
  3. Casio, Cortebert, Swatch
    By dsc64am2 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.9.2010., 10:45
  4. [PRODATO] - Cortebert
    By Larosa in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 7.6.2010., 20:33
  5. Cortebert
    By iwc in forum Swiss-Made high-end satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.11.2009., 0:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •