Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree8Likes
  • 7 Post By krstin
  • 1 Post By zma

tema: Christopher Ward C10 Aviator Mk I

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Post Christopher Ward C10 Aviator Mk I

    U poslednje vreme mi ovaj proizvođač sve više privlači pažnju. Kako generalno volim manje i nezavisne proizvođače satova, nije ni čudo da sam se zainteresovao za CW. Radi se o mladom proizvođaču satova, osnovanom 2004. godine. Za tako kratko vreme stekli su dosta dobru reputaciju. Sada uglavnom ugrađuju Sellita mehanizme u svoje satove. Ono po čemu se ističu, a šta fali mnogim malim proizvođačima, jeste originalnost u dizajnu satova. Uglavnom se svi fokusiraju na pilotske satove iz drugog svetskog rata i na Rolex Submariner, te ih može se reći u velikom delu iskopiraju. Tako da, po mom mišljenju, vlada veliki nedostatak sopstvenih ideja.

    Christopher Ward takođe ima dosta omaž modela, ali u njihov dizajn unosi i veliki broj izmena i sebi sopstvenih detalja. Takav je slučaj i sa modelom koji ću predstaviti. Iako je inspirisan pilotskim satovima iz drugog svetskog rata, za dizajn C10 Aviator Mk I modela se može reći da je originalan.

    Christopher Ward C10 Aviator Mk I-1.jpg

    C10 Aviator Mk I odlikuje dosta klasičan i umeren izgled, što uz detalje kao što su trouglasti marker na poziciji "12h" i dijamantska krunica velikih dimenzija, predstavlja zaista zanimljivu kombinaciju. Očigledno je da se radi o avijacijom inspirisanom satu, ali bez ikakvih problema može se nositi i uz elegantnije odevne varijante. Satni markeri, kao i kazaljke premazani su luminescentnim premazom i oivičeni metalnim okvirom. Kazaljke su definitivno inspirisane B-Uhren satovima, ali je primetno da je CW uneo i elemente sopstvenog stila. Detalj kojeg možda ne bi trebalo biti satu ovog tipa jeste prikaz datuma na poziciji "3h". Mada nije velikih dimenzija i ne narušava preglednost. Staklo je safirno, sa anti-reflektivnim premazom.

    Christopher Ward C10 Aviator Mk I-5.jpg Christopher Ward C10 Aviator Mk I-3.jpg

    Kućište je izrađeno sa matiranom završnicom, što se meni lično zaista dopada. Dimenzije su umerene. Još jedan plus za ovog proizvođača, koji je odlučio da ne isprati u potpunosti savremene trendove predimenzionisanih satova. Da, određeni pilotski satovi iz perioda Drugog svetskog rata imali su kućišta velikih dimenzija. Ali i za to postoji razlog - često su nošeni preko pilotskih jakni i u takvim uslovima morali su biti izuzetno pregledni. Prečnik kućišta modela C10 Aviator Mk I iznosi 42 mm, dužina od luga do luga iznosi 50 mm, a visina kućišta 10 mm.

    Christopher Ward C10 Aviator Mk I-2.jpg

    CW je ostao dosledan korenima i kod poleđine sata. Umesto nalickanog providnog poklopca, koji otkriva mehanizam, tu je klasičan metalni poklopac, sa zanimljivom gravurom. Britanski avion nalazi se u centru, a oko njega proteže se latinski natpis "mea anima est in caelum". U prevodu - moja duša je na nebu. Tu je i jedinstveni serijski broj za svaki sat.

    Christopher Ward C10 Aviator Mk I-4.jpg

    Mehanizam u ovom modelu je Sellita SW200-1. Klon svima dobro poznatog ETA 2824-2 mehanizma. Uz jedan rubin više, sve ostale karakteristike su nepromenjene. Kvalitet bi takođe trebao biti na istom nivou, mada da bi se tako nešto moglo utvrditi sa sigurnošću, potrebno je da prođe nešto više vremena.

    Cena CW C10 Aviator Mk I modela iznosi približno 450 eura. Može se reći da je konkurentna, te CW modeli generalno predstavljaju dobru kupovinu. Nažalost CW satovi su slabo zastupljeni na našem forumu, a i u okolini.

    Za kraj pogledajte jednu stranu video recenziju ovog sata.


    RUS, vladas, VLADAN P and 4 others like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Christopher Ward C10 Aviator Mk I

    Zanimljiv je ovaj model.
    Mozda mi ne bi bio prvi izbror(verovatno) kad su pilotski satovi u pitanju, ali svakako je dobar.
    Lep tekst
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Christopher Ward C10 Aviator Mk I

    Ne mislim da je dizajn posebno originalan,ali pošto je reč o mom omiljenom dizajnu (pa još uz matirano kućište umerenih dimenzija) imaju sve moje simpatije
    Poslednja ispravka: VLADAN P (14.1.2013. u 18:52)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.012
    Lajkovi
    58463
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Christopher Ward C10 Aviator Mk I

    Odlicno predstavljanje Krle

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Christopher Ward C10 Aviator Mk I

    Hvala Ne znam, nije sad da su oni izmislili taj izgled naravno, ali ipak mi ima neke nove detalje koje su oni sami uneli. Mozda ja i propustam neki model od kojeg su pokupili izgled, pa nisam upravu

  6. #6
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Christopher Ward C10 Aviator Mk I

    Odlicno predstavljanje! Hvala!!!
    krstin likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •