Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree13Likes
  • 12 Post By milan zmaj
  • 1 Post By igor bg

tema: Bell & Ross Vintage 123

  1. #1
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Bell & Ross Vintage 123

    Unapred se izvinjavam na gramatickim greskama kojih ce biti i da sam ovo pisao oslanjajuci se na razne forume i zanicne i ne zvanice...

    Bell
    & Ross Vintage BR 123-95-SS

    Ovaj brend je poznat po robusnim, ogromnim satovima vojnickog izgleda. Iako im je administracija smestena u Parizu Bell & Ross svoje modele osmislja, izradjuje, sastavlja i regulise u modernoj fabrici u La Sho de Fonu u planinama Jure u Svajcarskoj.

    Prethodnih godina kopmanija se, zahvaljujuci saradnji s vrhunskim spoljnim saradnicima, usudila da osmisli cak i komplikovanije satove poput tourbillona neobicnih licno meni ne tako lepih i neobicnih oblika. Ipak, ova vrsta ambicije je postala ostvarljiva tek kad je (kao i kod drugih brendova) u sve ovo usao parfemski i modni div Chanel (koji i sam ima svoju to vec ne mogu da kazem uspesnu liniju satova) postao je znacajan suvlasnik Bell & Rossa. Chanelovo ucestvovanje omugucilo je moderno proizvodne pogone u kojima se moze realizovati sve sto dizajnerska ekipa Bruna Belamika zamisli, drugim recima jos komlikovanije i neobicne satove, sto je sad pitanje koliko mu to uspeva da te "neobicne satove" nekom i proda... Šalim se naravno, ali su po mom misljenju pogotovu oni sa kosturskim glavama odvrati, ali to ni ne smem da napisem.... je moje misljenje.

    Belamik kao dizajner je nastavio da dokazuje svoje vestine, stvarajuci zaista zanimljive modele u kojima su u podjednakoj razmeri bile zastupljene tehnicke izvrsnosti i neobican izgled. I upravo se po tome satovi ovog brenda B & R razlikuju od drugih, tradicionalnih mada u ovom mojem slucaju tradicija pilotskih satova nije toliko razlicita, ali mozda drugacija.

    Zbog toga su casovnike ili satove ove kompanije zavoleli, u što ne mogu da dokazem piloti, ronioci, astronauti i razni drugi profesionalci, ali i obični civili kao sto sam ja, koji UŽIVAJU u njihovom izgledu i super superiornim funkcijama kao kod moje 123 ali to već ne mogu da navden jer ima samo krunicu doduse sa inicijalima



    Pre nego sto je BR-01 Instrument pusten u prodaju od strane kompanije Bell & Ross, kao njihov najpopularniji sat ili je verovatno najpopularniji sat iz kolekcije Vitage 123. Kolekcija Vintage 123 zahvaljujući svojoj znatno manjoj ceni od navedenog BR-01 Instrument-a, nudi uvek moderan stil i eleganciju pedesetih i sezdesetih godina savrsen je za kupovinu luksuznih satova namenjanim "pilotima".Strasveni zaljubljenici ili kolekcionari mogu naci u ovom satu Veoma dobar kvalitet, odlicnu zavrsnu obradu i posebne detalje koje lice na jos jedan isto tako kvalitetan brend, a odnosi se na same brojeve.

    Kuciste Bell & Ross Vintage 123 je 41 mm u precniku, na poledjinji sata je ugraviran logo B&R kompanije, I sama krunca je ukrasena sa logom firme, a sam kais sto se moze mozda zakljuciti kod slike pored samog sata, osim lepe butterfly kopce ne daje nista posebno, jer je jednolicna i nekako jeftino izgleda... Moja zamerka. I zato je i zamenjena... a i Pugo ce tu odraditi posao.

    Specifikacija :
    Size: Men's
    Case: Stainless
    Steel Band: black leather strap
    Buckle: deployant clasp
    Dial: black dial
    Crystal: sapphire
    Water Resistance: 100 meters
    Movement: automatic
    Functions: date, sub-seconds
    Calibre: ETA 2895
    Width: 41 mm Height: 51 mm
    Thickness: 13 mm Lug
    Width: 22 mm
    Alternate References: BR123, BR 123-95-SS
    Priložene slike Priložene slike Bell & Ross Vintage 123-012.jpg   Bell & Ross Vintage 123-023.jpg   Bell & Ross Vintage 123-013.jpg   Bell & Ross Vintage 123-014.jpg   Bell & Ross Vintage 123-015.jpg   Bell & Ross Vintage 123-016.jpg   Bell & Ross Vintage 123-008.jpg   Bell & Ross Vintage 123-010.jpg   Bell & Ross Vintage 123-026.jpg   Bell & Ross Vintage 123-011.jpg  

    Bell & Ross Vintage 123-022.jpg  
    tolarbo, eee, vladas and 9 others like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Bell & Ross Vintage 123

    Milance sve cestitke, odlican tekst. A sat je mnogo lep.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Bell & Ross Vintage 123

    off
    hvala ti tolarbo morao sam i ja da se pomucim jer svi nesto rade osim onih koji bi trebalo ovo je off naravno

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #4
    Član Avatar korisnika igor bg
    Član od
    13.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    106
    Lajkovi
    273
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Bell & Ross Vintage 123

    Milane super su ti i sat i tekst.
    milan zmaj likes this.

Slične teme

  1. Bell & Ross BR 03-94 Steel Chronograph sat
    By pablito in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 9.5.2012., 23:52
  2. Bell & Ross Vintage Original BR 126 Watch Review
    By backarelli in forum Strane video recenzije satova
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 19.1.2012., 17:03
  3. Bell & Ross Vintage 123
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19.1.2012., 15:56
  4. Bell & Ross Goodies
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.5.2011., 15:55
  5. Modeli Bell & Ross satova
    By ANGEL in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.5.2011., 14:55

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •