Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree7Likes

tema: Sturmanskie pitanje?

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Sturmanskie pitanje?

    Pozdrav,

    Imam jedno pitanje za vas strucnjake vezano za sat sa slike, sat nije moj od prijatelja je, on ga je dobio na poklon od rodjaka. Danas sam zagledao sat malo i primetio da mu glavna sekundara ne ide isto kao i mala, idu istim brzinama, ali pokazuju razlicito vreme (sekunde). Da li postoji mogucnost da se nasteluju da idu sinhronizovano? Ako da kako?

    Ili postoji drugacije objasnjenj zasto je to tako? Velika sekundara bi trebalo da pretstavlja satelit koji oblece oko zemlje?

    Sve u svemu ocekujem vase odgovore i naravno uzivajte u slikama koliko je to moguce ( slikane su telefonom )





    Neša and gogmajster like this.

  2. #2
    Novi član
    Član od
    19.12.2010.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sturmanskie pitanje?

    Jooooj okaci jos neku sliku, i ja sam primetio da na skoro svim slikama koje sam video kazaljke nisu sinhronizovane?!
    http://www.youtube.com/watch?v=J5-pqvvkIqc pogledaj ode takodje nisu sinhro.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    8.8.2011.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    46
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sturmanskie pitanje?

    Nisu sinhronizovane jer to što kažeš da je glavna sekundara i nije sekundara već pretstavlja sputnik satelit koji kruži oko zemlje. Sekundara je mali brojčanik u dnu sata na poziciji 6

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Sturmanskie pitanje?

    Citat milan78 kaže: Pregled poruke
    Nisu sinhronizovane jer to što kažeš da je glavna sekundara i nije sekundara već pretstavlja sputnik satelit koji kruži oko zemlje. Sekundara je mali brojčanik u dnu sata na poziciji 6
    Jasno mi je da je to sputnik satelit, ali ovaj model nije uradjen kao model iz prilozenog klipa koji je postavio Sasa na ovom klipu je model na kojem je crvena strelica koja predstavlja satelit iscrtana na staklu koje se okrece dok je model koji sam ja slikao gore sa sekundarom koja na vrhu ima crvenu strelicu... Zato sam i pitao da li mogu da se sinhronizuju, da sam video ovaj model sa klipa ne bi mi ovo ni palo napamet nadm se da razumes sta hocu da kazem...



  5. #5
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    898
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Sturmanskie pitanje?

    Sat je prelep! Nisam poznavalac, mislim da je na tvom modelu samo drugačiji način na koji su postavili satelit da kruži...kazaljka umesto stakla. Čak mi se čini da je ovaj način bolji. Sada ću malo da hulim, ali je sveukupno rešenje možda moglo da bude još jednostavnije, bez dodatnog brojčanika sekundare. Ne bi pokrivala prekrasnu mapu sveta, a kazaljka sa satelitom bi obavljala obe funkcije. No, sigurno je da su dizajneri i konstruktori ovog prelepog sata znali bolje od mene šta treba činiti. Uh, kako bi ga rado nosio i gledao po ceo dan.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Sturmanskie pitanje?

    Moj ljubimac sto se tiče polu-dress sata...snimam ga vec neko vrijeme na russia2all i lomim se hocu li uletiti...
    Je li netko narucivao s te stranice i znate li imaju li oni za ovakve malo limited edition satove neke akcije tu i tamo...prijavih se za njihov newsletter i vidim da mi salju kodove za akcije kada bude, ali bas sam se napenalio na ovaj.
    Gledao sam i kvarc modele i oni mi nisu toliko napeti- na ovome su sve pogodili-meni se bas svidja ovaj dodani brojcanik. Šta mislite, koliko se isplati uzimati kvarc modele, za cca 180e? Sigvurno bi mi mnogi predlagali vise isplativije satove za te pare...
    Uf, kad bar ne bi bilo carina i poreza... odmah b ih uletio...

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Sturmanskie pitanje?

    Da evo to je ovaj model ako se ne varam bas sam ga juce vidio, ja da imam ovih 250e kockao bih se sa carinom
    Sturmanskie Sputnik Sub-Second Russian Watch

  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Sturmanskie pitanje?

    Trebalo bi da je ok sajt, mada koliko vidim ima ga i Julian Kampmann 1405 Sturmanskie "Sputnik" | Poljot 24

    U svakom slucaju, kod rusa to "limited edition" nema nikakvog smislma, pa zato ni ne treba obracati paznju na to.
    Poslednja ispravka: RUS (6.5.2013. u 14:27)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Sturmanskie pitanje?

    Uf, kad bih ga uzimao, ne bih baš ciljao na pozlatu, malo mi je too much, dosta meni i zeljezo...ali drago mi je čuti za ovo o neopterecenoscu ograničenjima serija- bas sam isti komentar i dalje procitao ovih dana. Na to racunam da nastave proizvoditi one full lume Komandirskie K-34 od kojih bih jedan volio imati (ovaj: http://forums.watchuseek.com/attachm...irskie_k34.jpg), a teško je doći do njih. A nije da ne postoji interes, koliko sam uocio...
    Fingers crossed!
    A bar se zbog ovakvih mogućnosti dobavljaca od gore veselim hrvatskom ulasku u EU...ako nista drugo

  10. #10
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Sturmanskie pitanje?

    Nema tog modela, ali imaju slican model
    Vostok Watch Komandirskie K-34 2416/340003 Meranom.com

    Sto se sputnika tice, slazem se da je lepsi u celiku, nego mi je bilo cudno posto je model iz prvog posta upravo pozlata.
    gogmajster likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mala pomoc - Sekonda 3017 ili Poljot Sturmanskie
    By ctrl_Z in forum Ruski satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.6.2011., 17:29
  2. Replika pitanje?
    By nemanja8 in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.3.2010., 11:01
  3. Ne prikazuju se naša slova ?
    By draganki in forum Kafić
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 2.3.2009., 21:02
  4. Pitanje u vezi Tissot-a V8
    By vladast in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.2.2009., 17:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •