Strana 46 od 127 PrvaPrva ... 364243444546474849505696 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 451 do 460 od ukupno 1263
Like Tree4148Likes

tema: Slike ruskih satova

  1. #451
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Citat babaideda kaže: Pregled poruke
    Ако се не варам тоје "Урал"и јако личи на немачке авијатичарске сатове из другог светског рата. :d
    Unutra je Molnija 3602 (poznata iz džepnih satova).
    Jedna od novih varijanti tog sata,sa istim mehanizmom izgleda ovako-

    Slike ruskih satova-mol.gif
    tolarbo, jagos, Giga and 2 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #452
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    evo jednog ruskog lepotana poljot p 3133 aero-graph Slike ruskih satova-molnia-005.jpgSlike ruskih satova-molnia-006.jpgsat je novije generacije limit setija od 999 kom,moj je565,mada to kod rusa baš i nije neka stvar pošto kombinuju kućišta,tako da ovakvih modela ima i u čeliku,medju kojima po meni je najlepši albatros sa crnim ciferom...
    tolarbo, edin13, RUS and 9 others like this.

  3. #453
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Nesa me pitanjem o secku podsetio da treba okaciti i triling pridodat onoj mini kolekciji :

    Slike ruskih satova-img_4444_1_1.jpgSlike ruskih satova-img_4453_1_1.jpgSlike ruskih satova-img_4445_1_1.jpg

    Raketa je, kao najstarija, stala prva u red zahvaljujuci natpisu na ciferu i masini 2603 koja do sada nije bila osluskivana a odlicno ocuvana;
    Ugurao se i Vostok zahvaljujuci ciferu koji je po ukusu sadasnjeg vlasnika;
    Mali klon iz velike Rusije ali, u tehnickom smislu, original koji odgovara imenu i znaku plasiranim u donjoj polovini cifera.
    RUS, jagos, sima hrabri and 4 others like this.

  4. #454
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Joooj, gde nađe admirala? Podseća me na sunce, more i lepo vreme, a napolju ledara

    Nosi danas taj vostok, mislim da je bolji za hladno vreme
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #455
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Vostok stvarno deluje zanimljivo,
    Možda bi mogla još koja slika?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #456
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Citat lemi kaže: Pregled poruke
    evo jednog ruskog lepotana poljot p 3133 aero-graph Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	molnia 005.jpg
Viđeno:	394
Veličina:	172,0 KB
ID:	17924Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	molnia 006.jpg
Viđeno:	245
Veličina:	160,1 KB
ID:	17925sat je novije generacije limit setija od 999 kom,moj je565,mada to kod rusa baš i nije neka stvar pošto kombinuju kućišta,tako da ovakvih modela ima i u čeliku,medju kojima po meni je najlepši albatros sa crnim ciferom...
    Lep sat mene podseca na Breitlingove modele!

  7. #457
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Evo malo detaljnije dopune treceg rusa iz prethodnog posta. Najpre slicice :

    Prilog 17957Prilog 17958Prilog 17959

    Dakle, na oglasu je bila slika slicna ovoj prvoj i tu mi nikako nesto nije stimalo. Pitanje prodavcu za sliku poledjine i mehanizma nije naislo na razumevanje posto "postoji mogucnost da se sat osteti a na prodaji je". Kako god, covek cudna zivuljka, radoznalost jaca pa tesim sebe kako se iskustvo placa a ponekada i radoznalost. Kupljen sat.
    Postar me zatekao sa tankim srafcigerom u ruci , podizem poklopac i iznenadjenje - masina 2614.2H, sve oznake na svom mestu, radi ...
    Poklopac naginje prici sa polet hronografa uz dodatak orla iznad;
    Sva zabuna sa ciferom, nikako da se uklopi u Polet obicaje. Orao sa zastavom pomorske flote na grudima i natpisom "admiral" ispod, primereniji vostok temama nego to ima obicaj uraditi polet / poljot. Otvor za datum kao da je prozumban kroz plocu, tacke sa luminacijom zbilja svetle ali bas nejasno cemu to sluzi kada na kazaljkama nema premaza, tacnije te kazaljke su vidjane na ranijim varijantama poljota.
    Kutija i korona su onako u ruskoj klasici, odozgo polirane, ispod sa tragovima mehanicke obrade, zastita u boji zlata koja , sa onakvom polocom, savrseno upotpunjuje utisak vaserske robe.

    Posle ovakvog utiska izgleda opet normalno da se javi radoznalost po sistemu - odakle to takvo.
    Vec smo naviknuti da se ista masina nadje u vise modela satova od kojih neki dostizu po desetak i vise puta vecu cenu nego je bazni model. Slobodnije ocenjeno - amabalaza utice na cenu u vecem procentu nego sto je sam kvalitet masine. Ovde ispade obrnuto sasvim pa u skladu sa takvim pristupom i cena. Utisak je trebalo utemeljiti pa malo raspitivanja iz prve ruke i jahanja neta je sve preraslo u uverenje. Isti sat se pojavljuje i u Rusiji na oglasima, malo je skuplji nego sam ja potegao novcanik. Prica je odvela u pravcu da se pojavljuju privatnici u produkciji satova koji kombinacijom dostupnih elemenata za kompletiranje naprave svoj "brend", poneki i sa svojim imenom. Izgleda da je takvima ostalo da se poigraju sa ciferom u skladu sa svojim poslovnim shvatanjima ili mogucnostima, pa se pojavi i nesto ovakvo. Sa druge strane, znajuci rusku pragmaticnost u resavanju nekih stvari, nebi me iznenadilo ni da je Polet sklepao ovakvo nesto i izbacio za siroke narodne mase. Njihova serijska produkcija u izradi pozicija je jednostavno nezamisliva po kolicinama.
    Sve ovo me podsetilo i na jedan pristup u drugoj oblasti. Kada se svojevremeno pojavila Lada Oka, reklamirana kao gradski malolitrazni auto na prospektu ( samo slika auta ) je sve izgledalo sasvim prihvatljivo i lepo. Kada sam je video uzivo, nisam mogao verovati sta je tu. Karoserija podseca na mali Maruti, pod haubom bukvalno polovina motora Lade special, unutra sat od Lade Ziguli iz 70-tih, rucka na vratima - kais sa dva srafa,...... Uglavnom, ide to, potrosnja prepolovljana, delova koliko hoces, sluzi nameni,... ima i kupaca.
    I tako... velika je to zemlja, ko zna sta jos ima da saznamo i vidimo
    sima hrabri, VLADAN P and Neša like this.

  8. #458
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Ne vide se slike, sredi priloge.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #459
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Slike ruskih satova-img_4447_1_1.jpgSlike ruskih satova-img_4446_1_1.jpgSlike ruskih satova-img_4448_1_1.jpg Valjda sada prodje


    vladan
    Slike ruskih satova-img_4452_1_1.jpg
    Poslednja ispravka: sofronije (3.2.2012. u 12:15)
    jagos, VLADAN P, Neša and 3 others like this.

  10. #460
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Slike ruskih satova

    Zahvaljujući preporukama ljudi sa foruma kupio sam ovog Vostoka sa Limunda od prodavca bugi19. Svideo mi se pre svega zbog jako zanimljivog cifera.

    Slike ruskih satova-dscn1387.jpgSlike ruskih satova-dscn1378.jpgSlike ruskih satova-dscn1383.jpgSlike ruskih satova-dscn1372.jpg

    Zanimaju me vaši predlozi za boju kaiša...

Slične teme

  1. Fotografije satova iz vase kolekcije!
    By Vladan Stevanovic in forum Fotografija
    Odgovora: 4568
    Poslednja poruka: 1.9.2021., 19:31
  2. Vodič za kupovinu ruskih satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 21.12.2010., 10:06
  3. Slike mehanizama
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 14:59
  4. Slike najneobičnijih ručnih satova!
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.3.2009., 21:15

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •