Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Ruski brend Secko - da li tako nešto postoji?

    Na postavljanje ove teme naveo me je oglas sa jednog poznatog domaćeg sajta. Prodavac oglašava ruski sat marke Secko. Kao što se na slikama vidi, u pitanju je kućište poznate rakete 'televizorke', a na ciferu je natpis 'Secko', uz peticu koja neodoljivo podseća na čuvenu seriju japanskog Seika. Iako je fotografija mehanizma mutna, primećuje se oznaka SU, karakteristična za sovjetske satove, kao i neke ruske sa kraja 20. veka, a u oglasu piše da je u pitanju poznati mehanizam 2609 HA.

    Ruski brend Secko - da li tako nešto postoji?-secko5-1.jpgRuski brend Secko - da li tako nešto postoji?-secko5-2.jpg

    Pokušavao sam da pronađem informacije na internetu, ali mi Google i Yahoo pretraga izbacuju rezultate za seiko, čak i kada pokušavam da ograničim pretragu.

    Zanima me da li je nekome poznato o čemu se radi. Prva pomisao je da je u pitanju neki kineski proizvođač, koji koristi oprobani metod zamene jednog ili dva slova u nazivu brenda, kao npr Cjiaba umesto Slava (ćirilicom), ali me buni ovakav 'hibrid'. Razumeo bih da neko želi da napravi sat koji liči na čuvenu Seikovu 'peticu', ali mi je nelogično da ga pravi tako da liči na sat koji pripada jednom proizvođaču, a da naziv podseća na drugog proizvođača. Poznati su slučajevi patika na kojima piše Reabok, Rebok, Rabok, Dunnlop ili kreme Neevia, brend MacDonald's i slično, ali ovo mi je nešto sasvim novo.

    Ukoliko ima nekoga ko bi mogao da razreši ovu misteriju, neka se javi.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #2
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Ruski brend Secko - da li tako nešto postoji?

    Nije ovaj sat jedini primer pa cu okaciti jos jedan u temi "slike ruskih satova" sa saznanjima o cemu se radi, samo da ga skljocnem.
    Ukratko - delovi su originalni a new name potice iz privatne produkcije ( po nasem - preduzetnici ) kojih je sve vise. Malo su i tamosnje fabrike doprinele razvijanju takve produkcije pakujuci pojedine modele netipicno za svoj brend. Malo je doprineo i ulazak stranog kapitala u fabrike sto je rezultiralo skokom cena proizvoda pa eto motiva za preduzetnistvo i u ovome.

Slične teme

  1. Darwil - tako poznat, a ipak nepoznat
    By Neša in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 234
    Poslednja poruka: 12.3.2024., 8:20
  2. Ruski satovi
    By Laslo51 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 191
    Poslednja poruka: 30.5.2022., 18:01
  3. Da li postoji bolji sat od ovoga...
    By 23jewels in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 4.3.2013., 20:48
  4. Koji je ovo ruski sat?
    By Neša in forum Ruski satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.4.2011., 10:53
  5. Kupujem nov Ruski sat.
    By Boban. in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.12.2009., 13:56

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •