Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

tema: Raketa kvarc

  1. #1
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Raketa kvarc

    Da li neko zna gde mogu da kod nas da nabavim ručni kvarcni sat Raketa?Pitam zbog toga što na domaćim sajtovima nisam ništa našao o tome.A ne bih da plaćam poštarinu+carinu ako sa ebay-a naručim.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Raketa kvarc

    Vec je pisano o nabavci ruskih satova, i zakljucak je da nove ruske satove ne mozes da nabavis ovde. Polovne mozes da potrazis na sajmu antikviteta (u Bg - hotel Slavija vikednom) ili na nekoj od pijaca (mada ja nikada nisam video nijednu kvarcnu Raketu). Mozes da narucis preko neta nove, imas na forumu nekoliko pouzdanih sajtova za narucivanje. Poz!

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Raketa kvarc

    Nažalost, tako je. Ne postoji zastupnik za proizvođače ruskih satova u Srbiji i novi satovi uglavnom ne mogu da se kupe kod nas. Tu i tamo može da se naleti na neki primerak sata, ali je sve to slabo. U suštini, "osuđen" si na kupovinu putem interneta kod online prodavaca. Polovne satove uglavnom na nekom buvljaku ili sajmu antikviteta.
    Iako je ruska škola časovničarstva uglavnom poznata po mehaničkim satovima i mehanizmima, radili su se i kvarcni satovi, pa tako postoje i Rakete sa kvarcnim mehanizmom.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Raketa kvarc

    Da, znam da su Rusi pravili i kvarcne mehanizme (cak i imam jednu staru kvarcnu Zariu), ali hteo sam da kazem da po pijacama (i na Sajmu) nisam nikada naisao ni na jednu kvarcnu Raketu, mislim da ih je vrlo tesko naci.
    Mozda pitati nekoga od tih antikvara-prodavaca-kolekcionara da ti, kad nalete na tako nesto, sacuvaju?

  5. #5
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Raketa kvarc

    dali ste mislili na ovakav satRaketa kvarc-raketa-quarc.jpg
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  6. #6
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Raketa kvarc

    Konkretno mi treba samo mehanizam(eventualno ključ sa krunicom) i sekundara.Kućište,staklo,cifer,i kazaljke imam,mada je mehanizam oštećen.Čisto sumnjam da će neko da rastura sat,pa bi mi onda trebao ceo sat.Ja bih ga demontirao i skinuo sve što mi treba.Da li može slika samog mehanizma(naravno unutar sata)?

    P.S.
    Ne znam kolika je veličina sata sa slike.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •