Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 33
Like Tree118Likes

tema: 10 ruskih satova koje morate imati!

Threaded View

  1. #7
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: 10 ruskih satova koje morate imati!

    Zanimljiva tema, da budem iskren nikada nisam razmišljao u tom pravcu ali evo mojih predloga tj. sovjetskih - ruskih satova koje bi voleo da imam. Neke modele bi nosio a neke bih jednostavno voleo da imam jer čine jednu kockicu u mozaiku ruske horologije. Redosled merača vremena na listi je nebitan.
    1. Vostok Amfibija stara ministry
    2. Vostok Amfibija sa dve krunice
    3. Vostok Komandirski meh 2234
    4. Vostok Precision ( meh. 2809 izveden iz Zenith-a 135 , vanredno tačan , hronometar klasa . Voleo bih kada bi Vostok obnovio proizvodnju ovog mehanizma. )
    5. Strela 3133
    6. Poljot zvonar
    7. Poljot Šturmanski- Gagarinov model ( eventualno neko reizdanje )
    8. Poljot Šturmanski hronograf, 3133
    9. Poljot Okean 3133
    10. Slava Tranzistor ( 2MČZ ) kopija mehanizma Accutron 214, vanredno redak sat, nastao iz inata ( kako bi se dokazala tehnološka jednakost ) nikako iz potrebe. Sat koji je bio suviše skup za proizvodnju, nosio ga je državni i vojni vrh. Koliko znam polovni modeli su poprilično skupi ( skuplji nego što bi se dalo pretpostaviti ).
    11. Raketa 24 sata
    12. Slava štoperica meh. 5498 ili model sa meh. 54601 ( meri stotinke, 360000 vns , 50Hz ), nešto najfinije što je iznedrila sovjetska horologija
    13. Zlatoust mornarička štoperica meh.4282
    14. Vostok Amfibija 1967
    15. Zlatoust Vodolaz , nisam siguran da li bi hteo stari model 191 CHS ( navodno je ozbiljno radioaktivan, mada to treba uzeti sa rezervom ) ili neko reizdanje
    16. Molnija džepni sat


    Jeste da sam malo prešao zadati broj , mogao sam još nešto dodati, ali i ovo je ,po meni , idealna kolekcija i krem onoga što je proizvela ruska ( sovjetska ) horologija.
    Poslednja ispravka: skydrummer (20.10.2013. u 18:48)

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •