Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 25
Like Tree37Likes

tema: Stowa Flieger Handwinding 6498

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Stowa Flieger Handwinding 6498

    Sve je to stvar ukusa. Po meni sekundara nikako ne smanjuje preglednost, pogotovu ne sa ovakvim dizajnom kazaljki. I ja njen nedostatak vidim kao nedostatak volje da se kupcima ponudi nešto zaista posebno na današnjem tržištu. To što su oni uradili je najlakše moguće rešenje, i zbog toga me posebno iritira... Sat je inspirisan vojnim pilotskim satovima, kod kojih je precizno merenje vremena uz preglednost bilo jedna od najvažnijih opcija koju ovaj sat ne može nikako da zadovolji. Ovo nije modni sat, i do nekle trebalo bi da i dalje održava duh svojih začetnika posebno kada ga pravi Stowa... Za mene su satovi na prvom mestu tehničke naprave i iz tog razloga je mehanizam nešto čemu se ja najviše divim na satu i nešto što će me najlakše i najviše privući kod svakog sata. I baš zato povećavanje cene zbog nekih estetskih a ne mehaničkih dorada je nešto što će me najlakše odbiti od nekog sata. Ne kažem da mehanizam ne treba da izgleda lepo, ali meni bi mnogo lepši bio sa nekom mehaničkom modifikacijom, koja će ga dodatno približiti originalu umesto što su ga ukrasili plavim srafovima, code de geneva i zlatnom Stowa gravurom... Uglavnom ja nikako ne mogu da pređem preko nedostatka centralne sekundare kod sata inspirisanog Navi B uhr-om i samim tim bilo koja cena je meni prevelika jer takav sat me ne bi čino srećnim, a verujem da bi i većini nedostajalo da u trenucim dokolice gledaju kako sekundara fino klizi u krug na jednom takvom satu...
    vladas, VLADAN P, zare and 1 others like this.

  2. #12
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Stowa Flieger Handwinding 6498

    Slazem se sa Krsticem. Kao omaz pilotskog sata on mora biti pregledan, ali mora imati i sekundaru. I to ne malu, vec centralnu, koja se hakuje. To je zaista bilo vazno u to vreme, jer su tako clanovi posade precizno uskladjivali satove medjusobno. Sada svi prave satove u tom fazonu, sa 6497 i malom sekundarom jer je to najlakse. Pa onda ubace jos i providnu poledjinu i to je kao omaz satu iz Drugog svetskog rata...

    A sad ovaj njihov model ne znam ni ja sta znaci. Kao nisu hteli da ima malu sekundaru jer to nije to, a komplikovano i skupo im je bilo da prerade mehanizam da bi imao centralnu sekundaru.

    A pored toga ja ni jedan sat ne bih kupio bez sekundare, jer uzivam u tom klizecem pokretu
    Za mene bi savrsen omaz pilotskom satu iz tog perioda bio - navijac sa centralnom sekundarom, odlicna luminacija, minimalisticki poklopac sa osnovnim podacima, specifican dugacki kozni kais koji moze da se nosi i preko pilotske jakne i dimenzije od 42 mm
    Poslednja ispravka: krstin (13.1.2013. u 13:52)

  3. #13
    Član
    Član od
    3.3.2012.
    Poruke
    124
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Stowa Flieger Handwinding 6498

    Nikad ne bih dao tolike pare za takav sat.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Stowa Flieger Handwinding 6498

    meni je ok,ali mi je bolja stowa marine sa crnim ciferom i eta 6498 u najskupljoj verziji sa mikro regulatorom........
    Don_Krstic and zma like this.
    ​LEMI

  5. #15
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Stowa Flieger Handwinding 6498

    Centralna sekundara, nije nedostatak ,mada se meni lično ne dopada. Stowa ima u ponudi i Fliegere sa centralnom sekundarom koji su u najvećem delu replike svojih dedova iz wwII. Tako da je tu stvar ličnog ukusa i izbora, sekundara ili ne. Što se cene tiče, da li bi neko to toliko platio ili ne, već se toliko puta raspravljalo ovde o tome uz konstataciju da svako plaća koliko hoće i može, pa i Rolex na svom subu zaradi oko 4000e pa niko ne postavlja pitanje cene nego se svi oduševe kao kučići, a proizvodnja ih isto košta kao i Stowu.
    Poslednja ispravka: zare (13.1.2013. u 19:45)
    RUS, Mister No and zma like this.

  6. #16
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Stowa Flieger Handwinding 6498

    Pilotski sat mora biti pregledan, ali na žalost ne mora imati sekundaru. U dobrom broju slučajeva ako je ima, mala je, obično na poziciji 9, jedva primetna. A, ako je centralna, nema iluminaciju, jer je njena vidljivost manje više nepotrebna. Vidljivost sekundare je bitna kod ronilačkih satova i zato je luminacija sekundare jedan od uslova koji ronilački satovi moraju da ispune. Vidljivost sekundare kod divera je, pak, bitna da bi se videlo da sat radi, a ne da li je precizan. Sa druge strane, preciznost posada bombardera, lovaca, presretača ili čega god, koji na ruci imaju mehaničke satove u uslovima i vremenima npr. drugog svetskog rata se meri minutima u najboljem slučaju. Sve ostalo, što je vezano za sekundaru, je holivudizacija.
    E sad, da je lepo gledati sekundaru mehanike kako klizi jeste. No, sve što je u životu lepo ne mora biti i praktično. Ne slažem se da je ljude iz STOWE mrzelo da modifikuju mehanizam i još uvek ne znam zašto je ovaj sat totalni promašaj.
    Poslednja ispravka: Mister No (13.1.2013. u 23:25)
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Stowa Flieger Handwinding 6498

    Ja bih samo voleo da u ovom satu kuca Durowe 7440.
    Don_Krstic and zma like this.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Stowa Flieger Handwinding 6498

    Mister No ne slažem se da se preciznost vojnih operacija "u najboljem slučaju merila u minutima" bilo je mnogih gde je uspeh zavisio od perfektne sinhronizacija, koja nije bila moguća bez visoko preciznih satova koji su bili hronometri... Svakako da velika većina vojnika nije imala potrbu za takvim satovima, ali piloti koji si koristili B-uhr su sigurno bili jedni od onih koji jesu, možda ne prilikom svakog svog leta, ali potreba je postojala. B uhr je koliko se meni čini imao iluminaciju i na sekundari... A pojam pilotskog sata se sada dosta promenio, i ta Stowa je sve samo ne pilotski sat... Dizajnirana je po ugledu na legendu i iz tog razloga bi trebal da joj bude što je moguće približnija, nije poenta priče da li ta sekundara treba nekom ili ne, ja sam samo izneo svoj utisak, o satu koji je po meni nedorečen i kao takav bezvredan, što ne znači da nekom drugom neće značiti mnogo više od tih 900 eura... O praktičnoj upotrebi sata je izlišno raspravljati, meni se samo ne sviđa način na koji oni pokušavaju da održe priču o jednoj legendi u životu... Da je Steinhart napravio takav sat ne bi mi toliko smetalo koliko mi smeta što je jedna Stowa tako nešto uradila...

  9. #19
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Stowa Flieger Handwinding 6498

    Kad se vec svi hvatate za originalni pilotski sat iz tog vremena, oni su imali precnik od 55mm, tako da 95% danasnjih satova nebi moglo da prodje kao pilotski.
    I kad je taj prvi i osnovni uslov "prekrsen" sve ostalo je manje vazno.
    I dolazimo jos jednom na ono, u pitanju je licni dozivljaj sata, nekome se svidja, a nekome ne.
    Ima ljudi koji ovaj sat ne bi kupili cak i da kosta 200e, i to je u redu, ali zaista ne razumem komentare tipa
    "Stowa je sve samo ne pilotski sat".
    zare and zma like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Stowa Flieger Handwinding 6498

    Lep sat.
    Idealno bi bilo da lugovi nisu povijeni na dole - onda bi mogao da se nosi sa obe strane......ima sta da se vidi !
    RUS likes this.
    vezba stvara majstora

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •