Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree34Likes
  • 19 Post By anbeast
  • 1 Post By Dragojlovic Darko
  • 2 Post By MMario
  • 3 Post By anbeast
  • 3 Post By HADzI DALIBOR
  • 3 Post By tolarbo
  • 1 Post By HADzI DALIBOR
  • 2 Post By krstin

tema: Steinhart ST.10 LE - Obeležavanje desetogodišnjice

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Steinhart ST.10 LE - Obeležavanje desetogodišnjice

    Pre nekoliko dana navršilo se deset godina postojanja brenda Steinhart. Ovaj jubilej Steinhart je obeležio modelom Steinhart ST.10 LE, izdatom u samo 111 primeraka. Na žalost mnogobrojnih kolekcionara, svi primerci su bili prodati u roku od nekoliko sati.

    Naziv: Steinhart ST10 LE - 8.jpg, pregleda: 473, veličina: 75,4 KB


    Ovo je treći iz trilogije jubilarnih modela i prema Steinhartu, ovaj je najličniji jer reflektuje sve što oni vole u vezi satova. Na žalost, u pres materijalu se to ne elaborira pa je na nama da sami zaključimo.

    Naziv: Steinhart ST10 LE - 4.jpg, pregleda: 538, veličina: 68,2 KB


    Kako dolikuje jednoj specijalnoj seriji, mehanizam koji pokreće ovaj jubilarni model nije standardni ETA mehanizam koji se može naći u ostalim Steinhart satovima, nego ST.1 premium, baziran na Unitasu 6497-1, ali modifikovan od strane Steinharta, te se donekle može smatrati „in-house“ proizvodom. Mehanizam je prelepo finiširan „Perlage“, „Geneva stripes“ i „beveling“ tehnikama, srafovi su termički naplavljeni, dodat je „swan neck“ regulator – sve u svemu, Steinhart se potrudio da svoju desetogodišnjicu dostojno obeleži. Finiš mehanizma još lepše izgleda ako se u obzir uzme i cena ovog sata koj je, kako nas je Steinhart navikao, prilično povoljna i iznosi 1290€.

    Naziv: Steinhart ST10 LE - 1.jpg, pregleda: 524, veličina: 153,3 KB


    Mehanizam je spakovan u „in-house“ jastučasto, kvadratno kućište. Ovo kućište je debitovalo u Steinhartovoj ponudi pre 8 godina na Le Man GT modelima, a danas se koristi u Aviation seriji Steinharta. Kućište je matirano i predstavlja jak kontrast visoko poliranom prstenu stakla. Staklo je blago kupolasto, safirno sa dvostrukim AR premazom sa unutrašnje strane.

    Brojčanik je crne boje, sendvič konstrukcije i zanimljivog izgleda. Cirkularni ornament koji zauzima oko 1/3 brojčanika podseća na japanske ZEN bašte. Na poziciji broja 9 se nalazi podbrojčanik koji meri sekunde, a iznad njega je stilizovani beli broj deset koji referira desetogodišnjicu. Zlatne kazaljke i natpis „Steinhart“ su lepi akcenti, ističu se na mat crnoj pozadini i jako lepo se uklapaju sa zlatnim šavovima na MEVA kožnom kaišu. Još jedan lep detalj je i krunica sa graviranim logoom proizvođača. Zadnji poklopac je providan i pruža neometan pogled na fino dekorisani mehanizam.

    Naziv: Steinhart ST10 LE - 5.jpg, pregleda: 448, veličina: 29,2 KB


    Ovo limitirano izdanje dolazi u luksuznoj kutiji sa svim sertifikatima, rezervnim kožnim kaišem i alatom za njegovu zamenu. Iz Steinharta tvrde da je ST.10 za njih kulminacija desetogodišnje avanture i osnova za sledeću dekadu.

    Naziv: Steinhart-ST.10-Box.jpg, pregleda: 574, veličina: 63,2 KB


    Steinhart je od svojih početaka nudio odličnu protivvrednost za dati novac. Njihovi modeli su uglavnom predstavljali omaže nekim mnogo poznatijim modelima, ali vremenom, njihovi satovi sve više dobijaju lični pečat. Nadamo se da će i u narednoj dekadi Steinhart nastaviti da se razvija, da će pronaći potpuno svoj put, ali i da neće odstupiti od svoje cenovne politike.

    IZVOR
    Shmizla, RUS, vladas and 16 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Steinhart ST.10 LE - Obeležavanje desetogodišnjice

    Pa dobro cijena je cini mi se ok, kako smo od Steinja i navikli, medjutim meni licno se sat ne dopada, nije ono sto ja volim, prvo ovi sarafi na uglovima kucista, brojcanik i kazaljke mi se nikako ne dopadaju ovako na prvu loptu, mehanizam je ok, lijepo je ukrasen, providni poklopac se podrazumijevao, lijep detalj. Takodje bi pohvalio pakovanje u kojem sat dolazi(vec dosta puta sam napomenuo da ja dosta obracam paznju na to)
    nokru likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Steinhart ST.10 LE - Obeležavanje desetogodišnjice

    Lep nacin da se obiljezi godisnjica.
    Meni licno bas nesto i nije, biti ce da sam ja "starovremenski" covek......nekako mi nabudjen. Interesantan je.....ali nije moj tip.
    Dragojlovic Darko and nokru like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #4
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Steinhart ST.10 LE - Obeležavanje desetogodišnjice

    Meni je - cudan... Skoro svaki detalj sam za sebe mi se dopada, ali sve zajedno mi vizuelno ne stima previse. Medjutim, svakako mislim da je relativno neobican i zanimljiv kolekcionarski komad...
    umbra, MMario and nokru like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Steinhart ST.10 LE - Obeležavanje desetogodišnjice

    Moderan dizajn sata al ne štimaju mi boje.
    Plava bi bolje legla,ovako mi "vuče" na Diesel,a to nije za pohvalu.
    Mehanizam je bombon.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Steinhart ST.10 LE - Obeležavanje desetogodišnjice

    Vidi se da obelezavaju desetogodisnjicu, ima vremena da se poprave
    Salu na stranu, potrudili su se, ali ni meni nesto ne stima. Jednostavno nesto tu ne ide, cini mi se da su krenuli malo preambiciozno, hteli su previse a cini mi se da dizajn kucista to nije podneo. Kao sto rece Dalibor, otisli su "Diesel" varijantu.
    Baron, HADzI DALIBOR and nokru like this.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Steinhart ST.10 LE - Obeležavanje desetogodišnjice

    Boja je nekakva oker,šta li!?
    Onda,oblik sekundare nije u skladu sa ostale dvije kazaljke.
    Cifer je moderan,savremen,a mehanizam gola klasika.
    Što napisašte,čudan je.
    Kako god,nekom se sviđaju jer su rasprodali u roku od odma'!
    nokru likes this.

  8. #8
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Steinhart ST.10 LE - Obeležavanje desetogodišnjice

    Nit mi se sat dopada, nit mi je cena ok. Treba oni da se drze satova od 300-400e
    vlajo and 83stojan like this.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Steinhart ST.10 LE - Obeležavanje desetogodišnjice

    Ovaj sat je zanimljiv, ali moram priznati da mi je čudan i ne umem da kažem kakav je utisak ostavio na mene. Ima lepe detalje, ali otprilike bih rekao isto što i Dalibor.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •