Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree27Likes

tema: Nomos Lambda Deep Blue satovi

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Post Nomos Lambda Deep Blue satovi

    Prefinjena forma sata koja nam dolazi iz nemačke časovničarske industrije je svakako novi Nomos Lambda Deep Blue. Nomos je ponovo dao akcenat na bojama koje su dopadljive jačem polu i svoj Lambda model obojio u plavo. Za razliku od predhodne svetle verzije modela sa belim ciferom, nova je naklonjena tamnijim tonovima. Lambda Deep Blue je najnovija verzija časovnika iz Nomos-ove kolekcije satova izrađenih od zlata.

    Naziv: Nomos-Lambda-Deep-Blue-watches-satovi-2.jpg, pregleda: 710, veličina: 51,0 KB


    Sat poseduje fino polirano kućište napravljeno od plemenitog metala tj. od 18K belog zlata. Njegove dimenzije iznose 42mm u prečniku, dok je visina svega 8,9mm. Safirno staklo sa antirefleksnim premazom je postavljeno sa prednje i zadnje strane, čime se smanjuje odsjaj na staklu od osvetljenja.

    Naziv: Nomos-Lambda-Deep-Blue-watches-satovi-1.jpg, pregleda: 751, veličina: 53,2 KB


    Na lakiranom brojčaniku tamno plave boje upečatljivo mesto i veliku površinu zauzima minimalistički prikazan indikator reserve snage. Reč je ručno navijanom Nomos “in-house” mehanizmu DUW 1001 koji obezbeđuje čak i do 84 časova nesmetanog rada do narednog navijanja. Kalibar poseduje 29 rubina i radi sa nešto manje vibracija po času, odnosno na 21600 v/h. Podešen je u šest različitih položaja, što je svakako u skladu sa hronometarskim standardima, a njegovo fino podešavanje se može vršiti putem regulatora u obliku labudovog vrata.

    Naziv: Nomos-Lambda-Deep-Blue-watches-satovi-3.jpg, pregleda: 661, veličina: 72,9 KB


    Kako bi se ispratio kompletan minimalistički duh časovnika markeri su potpuno diskretni, a prikaz male sekundare je smešten na poziciji “6h”. Ispod nje se nalazi natpis “Made in Germany” sasvim opravdano, jer je Nomos jedan od proizvođača satova iz te zemlje. Referentni broj ovog modela je 935, koji je dostupan na crnom kožnom kaišu sa klasičnom kopčom sa iglicom napravljenom od istog materijala kao i kućište. Svi zainteresovani satove mogu naći u prodaji od novembra meseca 2014. godine.

    Naziv: Nomos-Lambda-watches-satovi-1.jpg, pregleda: 652, veličina: 97,9 KB


    Nomos

  2. #2
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Nomos Lambda Deep Blue satovi

    Baš lep sat.
    Meni bi nekako bolje legao ovaj drugi, sa belim ciferom i plavim kazaljkama.

    Za cenu bolje da ne pitam...

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Nomos Lambda Deep Blue satovi

    Kada ti se nešto baš toliko dopadne, samo zažmuriš i provučeš karticu kroz POS terminal. To je moja preporuka za tebe!

    Inače meni je plavi model lepši.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Nomos Lambda Deep Blue satovi

    Njemacki minimalizam at its best!

    Slazem se sa Smizlom sto se tice plavog.... upravo tu lezi dubina na koju se puca ovim satom.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Nomos Lambda Deep Blue satovi

    Meni se sviđa mehanizam,a sat,nekako ne mogu svariti kazaljke debljine dlake.
    tolarbo and zare like this.

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Nomos Lambda Deep Blue satovi

    Minimalizam Dado, minimalizam...

  7. #7
    Član Avatar korisnika aviator
    Član od
    1.12.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    342
    Lajkovi
    1241
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Nomos Lambda Deep Blue satovi

    Uz belu košulju, i sako tamno sive boje...beli cifer svakako.
    tolarbo likes this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Nomos Lambda Deep Blue satovi

    I meni se beli vise dopada, pre svega bice citljiviji. Ali definitivno mi ovo nije najlepsi Nomos, kazaljke pretanke za velicinu sata, previse istaknut indikator rezerve snage, mogu samo da zamislim kako ce izgledati recimo 10:55h a da je tu u blizini i kazaljka za "power reserve" - uopste brojcanik je lose koncipiran. Od minimalizma dosli su maximalizma. Ili se samo to meni cini.
    Inace, po meni, najlepsi Nomos je osnovni i prvi Nomos Tangente.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Nomos Lambda Deep Blue satovi

    Šmiz,
    Što napisa tolarbo,pretjerali su. Od njih jedino Club i Zürich bih uzeo,ostalo a-a.
    zare likes this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Nomos Lambda Deep Blue satovi

    Moze se i tako shvatiti, Dacho... i, vjeruj, ne bi bio nista manje u pravu od onih koji govore potouno suprotno.

    Ali, neko bi dodao, pretjerali jesu... ali u nepretjerivanju!


    Tesko je polemisati o ovim stvarima jer svi mi imamo razlicite ukuse, ali, barem meni, kao nekome ko dolazi iz dizajnerske branse, ovo nije samo pitanje da li se nekome nesto svidja ili ne.

    Naime, Svabe u casovnicarstvu odavnu pucaju na neku vrstu stilske "autonomije", pocevsi zaokret s Bauhausom, pa do danas, te ces, kako se budes kretao od juga ka sjeveru, sve cesce nailaziti na potpuno pojednostavljen, do esencije ogoljen dizajn, i u casovnicarstvu, i u ostalim granama dizajna, naposve industrijskom... Valjda je sjevernjacki, protestantski, rigidni pragmatizam donio prevagu, pa tako je i za ocekivati da se nesto ovako nece svidjeti svakome.

    Mi, sto juznije (da ne kazem - "to tuznije" ) nas zivot baci, generalno ostajemo vjerniji onoj tradicionalnoj estetici na koju smo , donekle, "programirani"... na koju nam cula mnogo lakse reaguju i s kojom se lakse identifikujemo.

    Ima tu mnogo faktora, ali da ne zatrpavamo temu... Svi ste u pravu. I ovi za, a i ovi kontra!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •