Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree10Likes
  • 9 Post By dakovic
  • 1 Post By doma984

tema: Nemacki automatici

  1. #1
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Nemacki automatici

    Pre nekoliko godina sam dosao u posed sata Primato superautomatic 25 jewels. Sat je imao tri cetiri kvara i svi su nastali jer je sat bio kod liseg sajdzije. Neodgovarajuci rubin u lezistu osovine balanse, polomljen elasticni utvrdjivac amortizer poklopca istog rubina, taj poklopcic izgubljen, izgubljeni srafici koji ucvrscuju sam mehanizam za kuciste i jos neke stvari da ne gnjavim sada. Nekako sam ga oziveo i zavoleo te satove. Dosta su drugaciji od swiss satova a to je super, imaju dozu originalnosti. Najveci mi je problem bio dudjav cifer koji i posle ciscenja opet pobudjavi za mesec dana. Resih da ga nekako restauriram prirucnim metodama. Prvo sam skinuo povrsinski sloj laka i naravno s njim i oznake za minute. Zatim sam sam nekoliko puta presao skroz providnim rastvorom belog laka za makete aviona i posle tri sloja sredstva za ciscene parketa, cera pavimenti. Evo kako je to bilo pre a kako je sad.Nemacki automatici-img_6001.jpg

    Nemacki automatici-img_20180302_092950.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (2.3.2018. u 9:35)
    VLADAN P, Neša, taunus and 6 others like this.

  2. #2
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Nemacki automatici

    Svaka cast kolega,lepo si to uradio...

  3. #3
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Nemacki automatici

    Hvala, dodao bih da je sat pomalo saljivo receno dosadan. Dobije par sekundi dnevno na ruci i to izgubi preko noci na polici. Kais mi je uradio obucar za trista din, od telece tanke box koze. Uz put i ovo je ipak dokaz da maksimalno treba izbegavati petljanje oko cifera, velika je sansa da se upropasti. Rekaao bih da su nemci koristili nedto drugaciju tehnologiju u izradi istih tako da trikovi sa ciscenjem swiss i sssr satova mozda ne odgovaraju nemcima i obrnuto. Ovo je samo savet.

  4. #4
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Nemacki automatici

    Da,ciscenje cifera je vrlo slozena stvar i moze vrlo lako dqa dodje do havarije. Ovakvi ciferi koji imaju parkere u vidu metalnih oznaka i nisu tako losi za reparaciju,ali oni koji imaju oslikane markere obavezno se skinu oznake. Ima alat koji se zove printer i koji oslikava na ciferima markere,ali to je jako skup alat i treba iskustva sa tim

  5. #5
    Član Avatar korisnika mimamimic
    Član od
    18.4.2016.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    159
    Lajkovi
    774
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Nemacki automatici

    like za trud ali ne i za rezultat.
    ko drugome jamu kopa sam u nju pada

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    27.6.2014.
    Poruke
    33
    Lajkovi
    126
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Nemacki automatici

    Nemacki automatici-viber_image_2022-05-30_15-28-52-379.jpg
    bokanegra likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •