Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
Like Tree26Likes

tema: Bruno Soehnle satovi

  1. #11
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Bruno Soehnle satovi

    Citat RUS. kaže: Pregled poruke
    Ako kazes da su kvalitetni, to ti verujem, ali da su dominantni bilo gde..... izvini, ali tesko mi je da poverujem u to.
    Kao što rekoh, dominiraju u klasi kvarcnih od 100-300 EUR i na nemačkom tržištu su ispred Festine i Tissota, što je složićeš se ipak uspeh. E sada ako su lagali mene ja lažem vas...

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Bruno Soehnle satovi

    Citat Vladan Stevanovic kaže: Pregled poruke

    Zašto mora da ima hronograf da bi se reklo da je 50% modifikovana? Ukoliko je 50% originalnih delova zamenjeno, kako se onda kaže, u kom procentu je modifikovana? Ploče, mostovi i rotor su zamenjeni, a verovatno i još ponešto. Ja bih rekao da je to barem 50% mehanizma.
    Dominantni su u Nemačkoj a gde drugde? Zauzimaju jako drugo mesto u klasi od 100-300 EUR.

    Eto, dočeka ti odgovor.
    Ko kaže da je zamijenjeno 50% dijelova?
    Ovi iz BS-a?
    Pročitao sam to na njihovom sajtu i garantujem da lažu.
    Ono što je zamijenjeno je rotor.
    Evo jedna slika Sellite(jedva nađoh rastavljenu):
    Bruno Soehnle satovi-p8150055b-vi.jpg
    Sada je uporedi sa svojom slikom na kojoj se vidi BS mehanizam i nađi mi razliku?
    Pogledaj rubove mostova,ploča i pogledaj rubove rotora na njihovom mehanizmu.
    Jedino su rubovi na rotoru obrađeni,ostatak mehanizma je samo dekorisan.
    Na Lagomatu su uradili malo više izmjene kada je SW 200 u pitanju(dodato 6 dijelova-tako kaže Mike Stuffler,citiram:"heavily modified" ? = The Lagomat movement consists of 6 parts made in Glashütte which are incorporated into the swiss movement, the rotor is customized. Other Glashütte brands are doing quite more in-house." ).

    Ovo za drugo mjesto,po čijoj to analizi su drugi i u čemu su drugi(broj prodatih primjeraka,usluga,kvaliteta....)?
    Vladan Stevanovic likes this.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Bruno Soehnle satovi

    Sada malo na stranu da odložim visokoumne rasprave oko ovog brenda i automatike,a razlog je- KVARC:
    Dekoracija Ronda 5050c:
    Bruno Soehnle satovi-17-23054-141.jpg,
    a ovako izgleda bez dekorisanja:
    Bruno Soehnle satovi-hr5050c.jpg

    Dekorisan Ronda 7004p:
    Bruno Soehnle satovi-ronda7004p.jpg
    ,a ovo je isti mehanizam na Andriod satu bez dekoracija:
    Bruno Soehnle satovi-ad425bpu-3.jpg
    Modeli mi se ne sviđaju uopšte ali mi je zanimljiva odluka o pokazivanju kvarcnih mehanizama.
    Vrlo je malo takvih modela.

  4. #14
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Bruno Soehnle satovi

    niko sem njih i pojedinih casovnicara ne zna sa sigurnoscu da li je modifikovana, odnosno ukrasena samo ova ploca sto se vidi pod staklom, ili celi mehanizam

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Bruno Soehnle satovi

    Misliš na kvarcne mehanizme?
    Odmah da ti odgovorim: mehanizmi su samo ukrašeni. Nema modifikacija garant.
    Kako znam? Pa pogledaj šta pokazuje originalni mehanizam,a šta BS-ov. Nema razlike.
    I,ja ne znam da je neko modifikovao kvarc(možda i jeste). To baš i nije jednostavno.
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (27.9.2013. u 23:33)

  6. #16
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Bruno Soehnle satovi

    jeste, mislio sam na ove ronde, za one mehanike pojma nemam, nisam bas kompetentan

  7. #17
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Bruno Soehnle satovi

    Dalibore, moguće je da si u pravu, ali lagati za tako nešto je poprilično opasno za firmu koja želi da izgradi neku reputaciju. Ne kažem da je nemoguće, ali ukoliko stvarno lažu, onda neka im je na čast i srećno im bilo u budućnosti pošto će im sreća trebati više od svega.

    Što se tiče druge konstatacije, ukoliko su lagali za mehanizam, onda je verovatno da su i za ovo.
    U svakom slučaju ovo sami kažu:

    on the yearly announcement of the best watch suppliers of "markt intern", a German information magazins expecially for retailers, Bruno Soehnle and its watches reached a perfect 2nd place in the price range of 100 to 300 Euro in front of Festina and Tissot. The following arguments was brought into field for the election of Bruno Soehnle: "Made in Glashuette", "good craftmanship", "extrodinary design" and after all: " unreachable in quartz watches"
    Opet kažem, ako "ulepšavaju istinu" i za mehanizme i za pozicioniranost njihovih kvarcnih satova na tržištu, onda neće daleko stići....

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Bruno Soehnle satovi

    Ma daj gazda,pa ko će ih provjeravati? Kupci? Koliko ima kupaca koji se razumiju u satove?
    To je mizeran broj.
    Znaš i sam šta se sve prodaje pod "made in Germany".
    Ovo za 2.mjesto. Heh,koliko ja razumih,to je po izboru prodavaca i njihovih magazina.
    Korisnik je jedini relevantan u ovakvim izborima,a ne vidjeh da se nešto otimaju za njihove proizvode.
    Njih jedino izvlači "made in Glashute",a i to za one sa plitkim džepom i lokal-patriote.
    Elem,imaju gomilu modela ali nađoh samo 1 kvarc i 1 auto koji bih MOŽDA kupio.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •