Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree6Likes

tema: Bauhaus satovi

  1. #1
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Bauhaus satovi

    Veliki pozdrav svima!

    Došlo je vreme da se malo ponovim,pa sam u velikoj dilemi...srećom,siguran sam da sam na pravom mestu.
    Znam,znam-Junghans Max Bill je pravi izbor samo imam "mali" problem. Ustvari,kad malo bolje razmislim-i nemam ga;jer gde nema para-nema ni problema.
    Želeo bih da čujem vaša mišljenja po pitanju ovih modela:
    Junkers Uhren - 6086-2
    Junkers Uhren - 6070-2

    Znam da nisu brand tipa Junghans,ali to vam je kao i sa devojkom:ako nemate devojku sa silikonima-i dobar brus ce podici vas rejting u muskom drustvu.Naravno,ne na vama nego na vasoj lepšoj polovini.Da ne bude zabune... "Nek mi gospon dame ne zamere..."
    Elem,interesuje me vaše mišenje po pitanju kvaliteta branda i samog mehanizma.Koliko sam video,ovaj u skupljem modelu košta oko 55$.
    Naravno,ukoliko imate neke predloge do tog opsega novca(250E)-rado ću vas poslušati.U obzir dolaze samo satovi u ovom fazonu-pure vintage style.Gledao sam i neke Dugena(koji su vizuelno identični Junghansu chronoscope) i Zeppelin(koji podsećaju na Glashutte Senator Sixties).
    Hvala vam unapred svima!
    fotopetar likes this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Bauhaus satovi

    Branko, savrseno shvatam tvoje odusevljenje bauhaus satovima i mislim da sve pomenute firme odlicno mogu da zamene nesto skupljeg Junghansa.

    Nisam siguran kakve su ti opcije za put u inostranstvo (ili da ti neko donese), ali sam u Becu vidjao Max Bill satove za ~500€ + mogucnost za povracaj PDV-a, tako da to moze biti jedna opcija.
    Druge pomenute marke su sve sasvim dobar izbor. Meni se posebno dopao Zeppelin a predlazem da pogledas ponudu sajta LongIslandWatches, posto "gaje" tu vrstu nemacko-svajcarsko-japanske avangarde i videces da imaju jos marki (Aristo. Laco...) sa slicnim stilovima.

    Recimo - trenutno im je aktuelna ponuda ovog Zeppelina za 229$:
    Bauhaus satovi-zeppelin_7644-5_large.jpg
    a meni se jako dopada i ovaj:
    Bauhaus satovi-zeppelin_7352-5.jpg
    backarelli and fotopetar like this.
    No time to lose

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Bauhaus satovi

    Max Bill satovi su zbilja zakon!
    Al bilo koji od ovih ostalih satova dobra je zamjena ali i ušteda sad je na tebi da izabereš koji ti se najviše sviđa jer ti budeš sat i nosio.
    vladas likes this.

  4. #4
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bauhaus satovi

    Izgleda da su ljudi na odmoru... U svakom slučaju-hvala onima koji su odgovorili! Želeo bih da mi neko,ukoliko je upućen naravno,prokomentariše malo Dugena Premium satove(da li vrede tog novca,kakav im je kvalitet i nadasve kakav im je mehanizam tj.koji je kvarcni mehanizam u njima);za ovaj model:
    Dugena Premium 7000033 Dessau Herren-Chronograph im uhrcenter Uhren Shop
    Sat je preslikan Junghans,ali se toga i bojim("Spolja gladac,a iznutra jadac").
    Nadam se da ću dobiti odgovor u skorije vreme,pošto je poprilično hitno...Junkers ili Dugena-slušam predloge i objašnjenja.
    POZDRAV

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Bauhaus satovi

    Branko - sto se tice konkretnog modela - moj savet je da uzmes pre - 7000035 umesto 7000033.
    Razlika je u kaisu t.j. narukvici. Takvim satovima lepo stoji "mesh" upletena metalna narukvica, a onda se kozni kais lako dokupi. U konkretnim modelima (i 7000033 i 7000035) nalazi se kvalitetan japanski mehanizam Miyota (u vlasnistvu Citizena), model OS11. Radi se o solidnom satu sa solidnim mehanizmom tako da mislim da ne moras mnogo da strahujes.

    Usput - meni licno jedino smeta sto su podciferi hronografa nesto blize centru u odnosu na Junghans uzor.
    No time to lose

  6. #6
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bauhaus satovi

    Vladas-HVALA PUNO! Mislim da ću se ipak odlučiti za Junkers...Nekako mi ova Dugena previše vuče na Junghans,a ne mirišem baš replike...Sada sam jedino u dilemi koji od dva modela da uzmem!Ovaj jednostavniji mi je skroz Buahaus style,ali je u njemu Ronda 515.Kakva su vaša iskustva/mišljenja po pitanju tog mehanizma?Model sa hronografom ima Rondu 5030.D,ali mi se čini da je cifer nekako "prenatrpan"-makar za moj ukus...Ne znam ni sam...Vredi li dati tih 50e više i uzeti kvalitetniji mehanizam?

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Bauhaus satovi

    Branko, nisam imao satove sa Ronda mehanizmima ali su generalno iskustva sa njima pozitivna. Sto se tice odluke o satu - meni se ona Dugena i dalje za nijansu vise svidja od ova dva Junkersa, ali se radi o subjektivnom utisku, svakako. U ovom slucaju - siguno nije u pitanju replika, vise "homage", tako da nema mesta odbojnosti (na kraju krajeva - ceo stil je takav, Max Bill je samo neke stvari doveo do savrsenstva).

    Ronde u Junkersima su sasvim dobar izbor. 515 u prvom je solidan izbor ali nista vise od toga, dok je 5030.D vec solidan mehanizam, dosta jaci od recimo osnovnih ETA G10 ili G15 mehanizama. Treba imati u vidu da Ronda pravi dve verzije - sa 6 (Swiss parts) i sa 13 rubina (Swiss made) i spram toga zavisi im i kvalitet. Radi se o mehanizmima koji se servisiraju i kao takvi su sigurno trajniji od mnogih u konkurenciji. Hrono po logici stvari "usloznjava" inace jednostavan stil bauhausa i zato mi se posebno svidja fenomenalna izvedba Junghansa (i Dugene)!

    Cisto da ostalim clanovima bude lakse, postavicu slike satova o kojima picamo:
    Dugena 7000033, Dugena 7000035, Junkers 6070-2, Junkers 6086-2
    Bauhaus satovi-dugena-7000033.jpgBauhaus satovi-dugena-7000035.jpgBauhaus satovi-junkers-6070-2.jpgBauhaus satovi-junkers-6086-2.jpg
    skydrummer and Serb like this.
    No time to lose

  8. #8
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bauhaus satovi

    Vladas-hvala jos jednom! Zaista sam dobio dragocene savete. Uh,da novac nije problem svasta nesto bih kupio. Ostaje mi jos malo da razmislim i da konacno prekinem agoniju. Salim se,naravno. Ovo je pravo zadocoljstvo

  9. #9
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Bauhaus satovi

    Da li bi neko bio raspolozen da mi prokomentarise kvalitete sledeca dva mehanizma: RONDA 5030D i MIYOTA OS11,obzirom da se nalaze u pomenutim Bauhaus modelima. Unapred hvala!

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Bauhaus satovi

    Oba mehanizma su dobra.

    Ronda 5030D spada u "startech" seriju .

    Evo i korisničko uputstvo...

    http://www.ronda.ch/fileadmin/user_u....D-5030.De.pdf


    Što se MIYOTA OS11 tiče, znam da se ugradjuje i u skuplje satove. Evo pdf-a i za njega

    http://www.zzero.com/wp-content/uploads/0S11_multi.pdf

    Ni sa jednim od pomenutih mehanizama nebi trebalo da ima problema...

    EDIT: Sad vidim, da ti je i vladas već rekao vezano za Ronda mehanizam...
    Poslednja ispravka: backarelli (6.7.2012. u 21:19)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •