Pregled rezultata glasanja: Da li je izbor satova japanskih proizvođača u Srbiji zadovoljavajući?

Glasova
14. U ovom glasanju ne možete da učestvujete
  • Zastupljeni su u dovoljnoj meri.

    1 7,14%
  • Izbor je loš, može to i bolje.

    8 57,14%
  • Zahtevamo Mako, Monster-a, Alpinist-a i ostalu kompaniju!

    5 35,71%
  • Ne preferiram japance.

    0 0%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Unhappy Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Već duže vreme ne mogu da se otmem utisku da je ponuda satova japanskih proizvođača kod nas izuzetno siromašna. Iako se poslednjih par meseci vidi pomak kada je u pitanju povećanje izbora satova (generalno, a ne samo japanskih proizvođača), utisak je da su japanci prilično zapostavljeni. Možda ne toliko količinski koliko, po mom mišljenju, lošijim izborom modela koji se prodaju kod nas. Isto tako, uglavnom su u ponudi satovi sa kvarcnim mehanizmima, a u daleko manjoj meri su zastupljeni automatici.

    Znam da su određeni modeli rađeni isključivo za japansko i/ili američko tržište ali zar je moguće da distributeri nisu u mogućnosti da uvezu određene serije i modele tih satova? I zar je moguće da baš ni jedan jedini dress diver nije rađen za evropsko tržište?
    Recimo, ja bih voleo da vidim kod nas u ponudi seiko SKX007, SKX781, SKXA49 (iako je u pitanju discontinued model), SKXA53, SBDA005 (discontinued), seiko spirit i seiko SARB015 alpinist, neki modeli iz military serije . Verujem da bi većina ovih satova našla put do kupca kod nas, pogotovo ako bi se prodavali po nekim razumnim cenama.

    Imamo dva distributera citizen satova kod nas, nije mnogo znam, al ponuda je ipak skromnija od očekivane. Recimo, nigde nisam video da se prodaju NY2300, NY0054, NY0040 ili neki od modela iz caliber serije!

    I zar je moguće da niko nije zainteresovan za uvoz Orient satova? Ne vidim zbog čega bi ovaj proizvođač bio zapostavljen i manje bitan od jednog seika ili citizen-a.


    Ova pisanija je samo jedno glasno razmišljanje autora teksta.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #2
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    vidim da se i zastupnik tih satova drugi puta javio na forumu pa možda objsani zašto je to tako. Za hrvatsku se izgleda pojavio ozbiljan uvoznik za Orient a kako će se prodavati to se bude vidjelo.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Nazalost to je tako.Ponuda je siromasnija nego vani,cijene su prenapuhane (mislim da i drzava stavlja extra porez na satove) a prosjecnog kupca manje zanima kvaliteta od cijene.Nazalost smo trziste treceg reda i moramo se pomiriti s time (ili narucivati izvana i snalaziti se na razne nacine) no tako je i kod vecine nama dostupnim proizvodima.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Nazalost to je tako.Ponuda je siromasnija nego vani,cijene su prenapuhane (mislim da i drzava stavlja extra porez na satove) a prosjecnog kupca manje zanima kvaliteta od cijene.Nazalost smo trziste treceg reda i moramo se pomiriti s time (ili narucivati izvana i snalaziti se na razne nacine) no tako je i kod vecine nama dostupnim proizvodima.
    Nažalost. Generalno si u pravu, velike carine/porezi (bože moj, ipak je u pitanju "luksuzna roba") a verujem i ne tako male marže distributera i prodavaca doprinose da su cene ponekada i višestruko veće u odnosu na inostranstvo. Znam da je većini kupaca cena bitnija od kvaliteta, ali znam isto tako da mnogi razmišljaju po principu "nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari" i da će rado kupiti malo kvalitetniji sat.
    Ja ne mislim da distributeri treba da krenu sa uvozom velikih količina satova, ali ako postoji mogućnost uvoza, pa čak i manjih serija, ne vidim razlog zašto se to ne bi uradilo jer, mišljenja sam, da bi takva roba veoma brzo našla svog kupca.
    A nekako imam utisak da SAD, donekle, predstavlja meku, obećanu zemlju kada su satovi u pitanju.

    @watchmag01
    Nadam se da će biti ozbiljni po pitanju uvoza i da će moći da se vidi ili kupi, recimo, jedan orient CFA05001B!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Novi član
    Član od
    26.7.2008.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Već duže vreme ne mogu da se otmem utisku da je ponuda satova japanskih proizvođača kod nas izuzetno siromašna. Iako se poslednjih par meseci vidi pomak kada je u pitanju povećanje izbora satova (generalno, a ne samo japanskih proizvođača), utisak je da su japanci prilično zapostavljeni. Možda ne toliko količinski koliko, po mom mišljenju, lošijim izborom modela koji se prodaju kod nas. Isto tako, uglavnom su u ponudi satovi sa kvarcnim mehanizmima, a u daleko manjoj meri su zastupljeni automatici.

    Znam da su određeni modeli rađeni isključivo za japansko i/ili američko tržište ali zar je moguće da distributeri nisu u mogućnosti da uvezu određene serije i modele tih satova? I zar je moguće da baš ni jedan jedini dress diver nije rađen za evropsko tržište?
    Recimo, ja bih voleo da vidim kod nas u ponudi seiko SKX007, SKX781, SKXA49 (iako je u pitanju discontinued model), SKXA53, SBDA005 (discontinued), seiko spirit i seiko SARB015 alpinist, neki modeli iz military serije . Verujem da bi većina ovih satova našla put do kupca kod nas, pogotovo ako bi se prodavali po nekim razumnim cenama.

    Imamo dva distributera citizen satova kod nas, nije mnogo znam, al ponuda je ipak skromnija od očekivane. Recimo, nigde nisam video da se prodaju NY2300, NY0054, NY0040 ili neki od modela iz caliber serije!

    I zar je moguće da niko nije zainteresovan za uvoz Orient satova? Ne vidim zbog čega bi ovaj proizvođač bio zapostavljen i manje bitan od jednog seika ili citizen-a.


    Ova pisanija je samo jedno glasno razmišljanje autora teksta.
    Izbor SEIKO satova u Srbiji je bogatiji nego ikada do sada. Prema SEKO-vim podatcima nalazimo se u grupi Evropskih distributera sa najvecom ponudom novih modela SEIKO satova. Cene satova su uglavnom preporucene cene od SEIKO-a. Uz njihovo razumevanje za eventualna mala odstupanja, zbog nasih uvecanih troskova.
    Po pitanju nabavke pojedinih modela Seiko satova koji se proizvode iskljucivo za Japansko trziste, nismo imali uspeha.
    Komunikacija je tekla ovako:
    Upit:
    During the recently finished Fair, one of our customers kindly asked if he may have the possibility to buy SEIKO PROSPEX, model: LANDMASTER AUTOMATIC.

    He told us that he’s aware of watch not being produced for our market, but his desire to have this watch is very strong.

    Is there anything we can do to help our client?

    Odgovor:
    regretfully we have to inform you that we have no possibility to order such watch for your customer.
    These models are reserved for the Japanese domestic market.
    Sorry for not being able to give you a positive feedback.
    Priložene slike Priložene slike Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?-mar_rls0903-02_01a.jpg  

  6. #6
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    [.
    A nekako imam utisak da SAD, donekle, predstavlja meku, obećanu zemlju kada su satovi u pitanju.

    @watchmag01
    Nadam se da će biti ozbiljni po pitanju uvoza i da će moći da se vidi ili kupi, recimo, jedan orient CFA05001B!

    Kad sam razgovaral o suradnji sa uvoznikom orienta učinilo mi se da sm ga vidio u trenutnoj ponudi
    Kaj se tiče nabave satova sa drugih tržišta bavim se mišlju da otvorim još jedan račun u firmi pa da nabavljam takve satove na internetu i prodajem uz simboličnu naknadu:p.Kupac bi izbjegal nesigurnost kupnje na internetu, ja bi ispunil želje kupca i zaradil koju kunu.Kaj bi rekli vuk sit i ovce na broju.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Gospodine Vitanov,

    kada sam se osvrtao na ponudu satova i iznosio mišljenje, podrazumevao sam celokupnu ponudu satova japanskih proizvođača u Srbiji, a ne samo SEIKO. Kao što sam rekao, Orient nije zastupljen kod nas, nažalost, i nema naznaka da će neko u skorije vreme početi da uvozi ovaj brend. Citizen, i pored dva distributera, je zastupljen sa izuzetno siromašnom ponudom i to uglavnom jeftinijih satova, a cene kod skupljih modela (kada uspe da se pronađe neki), u pojedinim slučajevima su zaista višestruko veće nego li u inostranstvu.

    Kada je sam SEIKO brend u pitanju, donekle ću se složiti sa Vama. Ponuda zaista jeste velika, često obiđem Vaš sajt ne bih li pogledao dal je pristigao neki novi model i šta ima od satova sa mehaničkim mehanizmima u ponudi. Dakle, slažem se da je ponuda šarenolika i da ima satova za svačiji džep, to sam i rekao u prvom postu, ali ponuda satova sa mehaničkim mehanizmima je prilično siromašna. Uglavnom se svodi na stari (dobri ) seiko 5 i još par drugih modela, i to je to. Znam da ima modela koji su isključivo namenjeni za JDM (seiko spirit je neprevaziđena klasika i pripada upravo JDM modelima ), ali zar je moguće da se za područje Evrope od ronilačkih satova iz SEIKO ponude mogu uvoziti samo kinetic serije?
    Kada su se kod Vas u katalogu pojavili SNZF15K1, SNZF17P1 i slični satovi, obradovao sam se jer su se pojavili novi modeli nadajući se pritom da ću uskoro ugledati i neki "pravi" ronilački sat deklarisan za dubine od 200m a koje sam već naveo u prvom postu (SKX007, SKX781, itd). Nažalost, ostalo je na tome.
    Čak i da izuzmem činjenicu da su neki satovi "JDM only" ili da su namenjeni za američko tržište, verujem da postoje i modeli koji su namenjeni Evropi. Seiko 5 Flieger serija ima interesantnih satova, recimo SNKH63K1, možda bi i tako nešto, moglo da se pojavi u ponudi u skorije vreme?!
    Svestan sam ekonomske situacije u zemlji a i u svetu i znam da se poslovanje mora prilagoditi trenutnom stanju, potražnji i finansijskoj moći kupaca. I da, u suštini, entuzijazmu nema mesta u takvoj sredini niti se može poslovanje podrediti malom broju kupaca jer bi se time doveo u pitanje sam opstanak.
    Ali sam morao da iznesem mišljenje i, na neki način, nezadovoljstvo ponudom satova kod nas ujedno se nadajući da ću na ovaj način doći do nekih odgovora šta se može očekivati u Srbiji a šta ne.
    Nažalost, odgovor koji ste dobili putem mail-a mi već daje prilično jasnu predstavu čemu se možemo nadati, i moram priznati da sam prilično razočaran takvim stavom SEIKO korporacije.

    S poštovanjem,
    Dragan
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Pre neki dan sam bio do Seiko prodavnice u BG, moram priznati da je ponuda poprilicno siromasna,ono sto mi je posebno zasmetalo to sto je i Dragon naveo ,a to je da ima vrlo malo automatica gotovo sve su kinetic ili Quarz satovi (neracunajuci 5-icu,i jedan model iz premijer serije)
    Druga stvar koja mi se nije svidela devojke koje rade deluju mi da nemaju puno veze sa satovima ,a pritom imaju i malo cudne komentare tipa "to vam je bas skupo"!?
    Treca stvar prostor u kojem se prodaju nekao mi vise deluje da je primeren da bude novinski kiosk nego prodavnica satova.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    26.7.2008.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Pre neki dan sam bio do Seiko prodavnice u BG, moram priznati da je ponuda poprilicno siromasna,ono sto mi je posebno zasmetalo to sto je i Dragon naveo ,a to je da ima vrlo malo automatica gotovo sve su kinetic ili Quarz satovi (neracunajuci 5-icu,i jedan model iz premijer serije)
    Druga stvar koja mi se nije svidela devojke koje rade deluju mi da nemaju puno veze sa satovima ,a pritom imaju i malo cudne komentare tipa "to vam je bas skupo"!?
    Treca stvar prostor u kojem se prodaju nekao mi vise deluje da je primeren da bude novinski kiosk nego prodavnica satova.
    Sub, komentari su vam u najmanju ruku nekulturni i zlonamerni.
    Vase poznavanje SEIKO satova necu komentarisati. Ali vas komentar o poslovnom prostoru je smesan. Casovnicarska radnja Vitanov posluje na toj adresi od novembra 1969 godine, punih 40 godina u zgradi koja je pod zastitom zavoda za zastitu spomenika. Prostor je uredjen po svim svetskim standardima, ekskluzivan je i funkcionalan.
    Najiskrenije nisam ocekivao pljuvanje na ovom sajtu za koji imam sve pohvale.

  10. #10
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Stvarno nije mi bila namera da pljujem po vasoj firmi niti po vasem porodicnom biznisu koji dugo traje. Ono sto mi je namera ,a to je da iznesem svoje misljenje o radnji u kojoj sam imao priliku da pogledam satove marke koju po vasim recima ne poznajem ( sto ne znam odakle ste zakljucila ali dobro) .
    To sto vam se radnja nalazi u zgradi koja je pod zastitom ZZSK ne vidim bas kakve veze ima sa funkcionalnoscu prostora koji je po mojoj proceni mali i ne funkcionalan.
    Sto se tice osoblja apsolutno stojim da devjoka sa kojom sam razgovarao mislim da nema puno veze sa satovima( ne tvrdim da je puno bolje osoblje u drugim radnjama koje se bave prodajom satova)to inace potvrdjuje i cinjenica da su je taj dan ucili kako se popunjavaju garantni listovi naravno dok je musterija u prodavnici,momak koji radi usput je menjao bateriju .
    Kad je rec o ponudi automatica ( nove "petice" vrlo lepo izgledaju i po prihvatljivim su cenama) nisam samo ja razocaran ponudom to u ostalom ako pazljivije budete pogledali i drugi clanovi foruma su primetili.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cene ROLEX satova u Srbiji
    By sub in forum Rolex
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 10.5.2021., 22:29
  2. Crna lista proizvođača satova
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 12.2.2021., 5:26
  3. Koji se satovi distribuiraju u Srbiji?
    By Shmizla in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 26.4.2017., 20:56
  4. Kako izgovarate imena proizvođača satova?
    By dragon in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 16.6.2013., 13:01
  5. TAG Heuer u Srbiji?
    By WatchFan in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 6:06

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •