Pregled rezultata glasanja: Da li je izbor satova japanskih proizvođača u Srbiji zadovoljavajući?

Glasova
14. U ovom glasanju ne možete da učestvujete
  • Zastupljeni su u dovoljnoj meri.

    1 7,14%
  • Izbor je loš, može to i bolje.

    8 57,14%
  • Zahtevamo Mako, Monster-a, Alpinist-a i ostalu kompaniju!

    5 35,71%
  • Ne preferiram japance.

    0 0%
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 20
  1. #11
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Sto se tice osoblja apsolutno stojim da devjoka sa kojom sam razgovarao mislim da nema puno veze sa satovima( ne tvrdim da je puno bolje osoblje u drugim radnjama koje se bave prodajom satova)to inace potvrdjuje i cinjenica da su je taj dan ucili kako se popunjavaju garantni listovi naravno dok je musterija u prodavnici,momak koji radi usput je menjao bateriju .
    Kad je rec o ponudi automatica ( nove "petice" vrlo lepo izgledaju i po prihvatljivim su cenama) nisam samo ja razocaran ponudom to u ostalom ako pazljivije budete pogledali i drugi clanovi foruma su primetili.
    Slazem se sa Subom i nevidim razlog zasto je Vitanov ovako ostro reagovao na cinjenice koje je izneo Sub. Nevidim kako su oni zlonamerni a jos manje nekulturni.
    just nice and easy now...there is no need to rush

  2. #12
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Ja bum bul nesvrstan. Svatko ko misli da je biti jednostavno zastupnik na malom tržištu se jako vara. Proizvođač kad naručujete robu uvjek pita kaj sam to uzimate ,a iza vrata stoje još barem dvoje potencijalnih distributera koji bi se ubacili nadobudno u igru,a ti si svestan ak uzmeš previše robe kom buš to prodal.
    Onda dio robe prodaš za daljnju prodaju, pa ti ih dio ne plati a ti se nemreš naplatit , pa za svaki slučaj malo podigneš cjene...
    Dobar dio kupaca baš i ne kuži kak to sve funkcionira i nije mu jasno zakej nešto vani ,USA, EU to puno manje košta jer on je na net-u vidil....
    Pa ak bi mogal vidit sat uživo u nekom lokalnom dućanu kak mu stoji jer na slici je možda drugačije, pa ak je sat ok bu ga prek neta naručil jer je jeftiniji.Na carinu, dostavu ,porez odmah se i ne sjeti, naravno tu je i problem sumljivih internet stranica , ali ovakvi forumi i razgovori puno pomažu.
    Kaj se tiče servisa i održavanja
    Ako je neko prek interneta nabavil sat zakej očekuje da ga neki lokalni serviser pa bio on i generalni zastupnik servisira odnosno nabavlja djelove ,tu prvenstveno mislim na remene i narukvice koji u modernijim satovima paše samo na taj model i nijedan više , rolex replica kellot te se većina čudi kako ih nemaju na lageru. Vrijeme od oko 4 tjedna za nabavku djelova je većini puno. Veleprodaje bi ipak prema količini i vrsti satova koje su prodale morale znati kaj treba naručiti od djelova kaj se bude sigurno pokvarilo.
    Trgovina i prodaja
    To je možda i najveći problem.Većinom u trgovini čak i ne rade profesionalni trgovci a da ne spominjem urari. Urarske radnje u nekadašnjem smislu vise da skoro i ne postoje pri tome mislim na radnje gdje je gazda urar koji radi samostalno ili ima jednog radnika u trgovini koja je u sklopu istog.Većinom to postaju samo trgovine gdje rade trgovci koji to i nisu a prodaju satove po principu samo da se proda ( ma to je super sat može pod vodu vrhunska kvaliteta baš za vas).Ako je malo kompliciraniji sat dosta ih ga nezna ni nariktati ,ak slučajno neide odite kod urara treba ga sam aktivirati.Što zbog male plaće što zbog nemarnosti a i tak taj posal dela dok ne nađe bolje u drzavnoj firmi takvo nam je stanje u maloprodaji
    a BOME I 70% satova kaj se prodda nije bilo ni planirano da se popravljaju
    A sad ako moze mala anketa
    KOLIKO SU LJUDI SPREMNI PLATITI VIŠE NA CJENU SATA DA NEKO UMJESTO NJIH OBAVI KUPNJU NA NETU
    p.s
    baš sam ga nadrobil

  3. #13
    Mlađi član
    Član od
    22.3.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    watchmag01 dal prolazi plastika?

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Red bi bio da se, kao začetnik teme, oglasim i iznesem moje viđenje povodom skorašnje diskusije, mada sama ideja teme nije bila priča o prodavcima i prodajnim objektima pa bih vas zamolio da se držimo teme u nekoj daljoj priči.

    Prodavci u radnjama
    Mislim da sub nije mnogo pogrešio kada je rekao da prodavci u radnjama nisu previše upućeni i edukovani o proizvodima koje prodaju i kada to kažem, ne mislim samo na radnje koje prodaju satove već i na sve ostale prodajne objekte. To je činjenica koja se može videti na svakom ćošku, u svakoj radnji. ALI postoji i druga strana priče... kao što je i sam watchmag rekao, vreme starih časovničarskih radnji pa čak i servisa u kojima je vlasnik radnje ujedno i prodavac, polako ali sigurno prolazi. Najbitnije je prodati proizvod i to što pre, kako bi se novac u što kraćem roku ponovo investirao i obrnuo odnosno kako uložena sredstva ne bi ostala zarobljena i izgubila na vrednosti. Zarad toga, vlasnici angažuju ljude/prodavce koji umeju da prodaju priču, a to je najbitnije jer ko ume da proda priču, prodaće i proizvod. Ja ne želim u radnji edukovanog i tehnički potkovanog prodavca ukoliko on ne ume da proda ono što ja imam u ponudi, ja želim prodavca koji UME DA PRODA kako god to zna a ako je pored toga i upućen u priču, veliki plus za njega.
    Ako malo obratite pažnju na radnje koje prodaju satove (a i ostale), videćete da u 95% radnji rade upravo devojke koje zaista nisu upućene u kvalitet satova, mehanizme, izradu, itd... imaju neko osnovno znanje potrebno da bi prodale sat i sud o kvalitetu verovatno donose na osnovu cene. To je moje iskustvo, ali meni lično to ne smeta. Čak mi se dešava i da pitam za savet, savet o tome kako mi stoji sat na ruci, koji zna da bude koristan i da donese prevagu dal ću nešto kupiti ili ne. Naravno, sat uvek odlično stoji na ruci. Ali ta devojka će pre prodati sat nekome, nego li, recimo ja. Ona će svojim osmehom, pričom i šarmom a budimo realni nekad i izgledom, ubediti potencijalnu mušteriju da kupi sat, a ja bih se zaneo i istu verovatno smorio pričom o mehanizmu i njihovim podelama, kvalitetu, proizvođaču, istoriji, itd. Posle moje priče mušterija-nikad-se-više-neću-vratiti bi izašla iz radnje kao pokisla nakon letnjeg pljuska.
    Naravno, ima i onih nezainteresovanih koji samo žele da se radni dan što pre završi kako bi mogli da odu kući, u provod, da odgledaju seriju, budu sa društvom, koji su tu da bi uzeli neki dinar preko leta ili dok ne nađu nešto bolje, zaista nebitno. I onda možete da se nađete u situaciji u kojoj se našao sub.
    Mišljenja sam da komentar devojke u radnji Vitanov nije bio na mestu, jer živimo u vremenu kada je sve skupo i reći nekome "ovo vam je skupo?" zaista nije u redu jer se svaki dinar zarađuje znojem, plate nisu velike a doba državnih firmi i zaštićenih belih medveda koji po ceo dan sede u kancelariji prolazi, ali kao što rekoh, izuzeci uvek postoje. U takvim slučajevima imate dve opcije, kulturno edukovati prodavca po pitanju trenutnog ekonomskog stanja i kupovne moći stanovništva obzirom da isti očigledno živi u oblacima ili se kulturno zahvaliti i izaći iz radnje.
    Uglavnom, posle ove silne pisanije ja ću samo reći da sa devojkama koje prodaju satove, u NSu, imam izuzetno pozitivna iskustva. U većini slučajeva su predusretljive, ljubazne, nema bezobraznih doskočica i izuzetno strpljive, tako da za njih jedan .

    Prodajni prostor
    Kada govorimo o prodajnom prostoru, zaista mi nije bitno dal ću sat kupiti u objektu koji ima 1000m2 ili 10m2, dal će isti biti pored buregdžinice ili u najnovijem tržnom centru. Svakako da ću se u većini slučajeva komotnije osećati u većem objektu, pogotovo ako ima dosta mušterija u radnji jer skučenost ne volim, ali kupovina u maloj radnjici isto tako zna da bude prijatna. Imajte na umu i da nisu tako retki slučajevi da veliko ne znači i kvalitetno.
    Nekad je sigurnije kupiti proizvod u porodičnoj radnjici/firmici nego li u nekom hiper/mega lancu prodavnica. Zašto? Mogućnost ostvarivanja garancije, servisiranje proizvoda i usluga su često na višem nivou kod ljudi koji od toga žive već generacijama jer im je zadovoljstvo mušterije na prvom mestu kao i mušterija koja će se vratiti. Kod velikih radnji ili lanaca je prednost cena proizvoda, koja je često niža, ali usluga i sve ostalo što sledi je diskutabilno. Jedna nezadovoljna mušterija manje njima ne znači mnogo jer tu cirkuliše hiljade i hiljade kupaca. Na servis ćete čekati dugo, a da bi ostvarili garanciju često ćete biti u prilici da potegnete i tržišnu inspekciju.
    Zar zaista mislite da su na zapadu sve radnje ogromne i da imate prostora u njima nogomet da igrate? Hehe, skoknite malo do Italije, pa bacite pogled na radnjice sa satovima. Tokyo nije ništa bolji po tom pitanju, možete naći radnje koje su urađene po poslednjim hi-tech standardima ali isto tako ćete nailaziti na radnje od par kvadrata koje su krcate satovima od poda do plafona i nećete imati mesta da se okrenete u njima.
    Ja volim da se zateknem u prostoru koji odiše duhom, ima neku istoriju i tradiciju, pa još ako se tu zatekne neko pored koga se kupovina pretvori u prijatnu priču, zadovoljstvo je još veće. Vodite se izrekom "ne sudi o knjizi na osnovu korica".

    I na kraju da se vratimo na samu temu...

    Ponuda satova
    I dalje stojim iza svojih reči da je ponuda satova japanskih proizvođača u Srbiji izuzetno siromašna iako ima ljudi koji se sa mnom ne slažu, ali svako ima pravo na svoje mišljenje. Zastupnik za Orient i dalje ne postoji a imali smo prilike da pročitamo iskustva ljudi koji su želeli da kupe Citizen satove. Ponuda je mala, a pojedini distributeri ne planiraju skoriji uvoz niti su voljni da poruče sat na zahtev mušterije. Mišljenje o Seiku sam izneo na početku, pa ne bih da se ponavljam opet jer se nije promenilo.
    Za sada toliko od mene po ovom pitanju.

    Citat watchmag01 kaže:
    Ako je neko prek interneta nabavil sat zakej očekuje da ga neki lokalni serviser pa bio on i generalni zastupnik servisira odnosno nabavlja djelove ,tu prvenstveno mislim na remene i narukvice koji u modernijim satovima paše samo na taj model i nijedan više , te se većina čudi kako ih nemaju na lageru.
    Da, očekujem da mi lokalni serviser, ako je isti generalni zastupnik, sevisira sat bez obzira gde sam ga kupio. Ako neka kompanija da worldwide warranty na svoje proizvode, a ključno je ono podvučeno to znači da ja mogu i imam pravo da servisiram njihove proizvode kod bilo kog zvaničnog distributera bez obzira u kojoj zemlji živim i u kojoj zemlji sam kupio proizvod. Pa valjda je to i svrha takvog tipa garancije, zar ne?

    Što se tvoje ankete tiče, odgovor je sledeći... Bio bih spreman da platim koji dinar, dolar, kunu više ako to znači da ćeš se ti na krajnju cenu sata ugraditi recimo $30 a ne $130. Ako ja nemam mogućnosti da kupim sat online, ti nudiš taj tip usluge i pritom ja ne moram da stavim kuću pod hipoteku da bih platio tvoje "troškove" a izbegavam sav potencijalni rizik online kupovine, zašto da ne.

    Misliš da si ga ti nadrobil?

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #15
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Prvo da se izvinim sto sam odstupio od teme, verovatno bi mom postu bilo mestu u nekoj drugoj temi koj bi se svala utisci iz prodavnica ili tako nesto ako administratori naprave takvu temu trebalo bi da prebace i moj post.
    Potpuno se slazem i mislim da imam svako pravo da ako kupim sat u jednoj zemlji ili preko neta, da mogu isti taj sat da odrzavam u nekoj drugoj koja ima zastupnika sa taj brend. Posebno mislim da je normalno ocekivati da zastupnik ima bar potrosne delove (na lageru za one modele koje je on uvozio),a za one koji nije da moze da nabavi u nekom razumnom roku.
    To je smisao i worldwide warranty , sa druge strane nasta bi licilo da kupite neki sat koji cesto kosta i po nekoliko hiljada evra,a da nemozete da ga odrzavate posle nekoliko godina.

  6. #16
    Novi član
    Član od
    29.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    9
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Pozdrav svima!
    Jeste da je malo stara tema ali nisam odoleo. Naime i ja sam od onih koji bi voleli da mogu da u Beogradu za iole normalanu cenu, znaci ne 2x ili 3x vecu od one za koju ga mozemo doneti iz inostranstva, kupiti Seiko SKX007J ili K mada bih vise voleo J
    Pokusao sam i sa Vitanovim da vidim koliko bi taj sat kostao ako bi se porucio preko njih. Dosli smo do cene od preko 400 evra sto je slozicete se malo preterano. A tesko da bih kod njih odneo nesto na servis jer sam sa drugin stvarima tipa nakita imao jako lose iskustvo. Tako da ako ne moze da me uputi gde da uzmem SKX 007J unapred zahvalan
    pozdrav

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    U Srbiji nigde, barem ne zvanično. Tu i tamo se nađe po koji u malim oglasima po prihvatljivoj ceni pa ti ostaje ili da čekaš takvu priliku ili da ga naručiš iz inostranstva. Proverene online radnje u kojima možeš naći Seiko satove ćeš pronaći OVDE.

    Uzgred, zašto baš skx007J?
    Razlike u kvalitetu i dizajnu između K i J serije nema, mehanizam je identičan i ni jedna od te dve serije se ne proizvodi u Japanu. U suštini, daćeš 40-50 dolara više na potpuno isti proizvod.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Za to da razlike u kvalitetu nema sam već imao prilike čuti tj. pročitati ali mi nije jasno onda kako Seiko,koji je veoma ozbiljan proizvodjač satova,dozvoljava da na svom satu napiše nešto što nije tačno ?
    Tu mislim na natpis "made in japan",koji se javlja kod J serije.......

  9. #19
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    Citat vitanov kaže: Pregled poruke
    Sub, komentari su vam u najmanju ruku nekulturni i zlonamerni.
    Vase poznavanje SEIKO satova necu komentarisati. Ali vas komentar o poslovnom prostoru je smesan. Casovnicarska radnja Vitanov posluje na toj adresi od novembra 1969 godine, punih 40 godina u zgradi koja je pod zastitom zavoda za zastitu spomenika. Prostor je uredjen po svim svetskim standardima, ekskluzivan je i funkcionalan.
    Najiskrenije nisam ocekivao pljuvanje na ovom sajtu za koji imam sve pohvale.

    Postovani gospodine Vitanov,je verujem da Vi vidite da i kroz nase rasprave o Seiku pominjemo i vase radnje gde se moze uzeti neki od satova. Tako da ja licno mislim da je Vasa firma jedna od retkih koja ima tooliko izbor satova koji mozda nisu bas svi po ukusu forumasa. Clan Sub je mislim hteo da Vam skrene paznju na mozda neljubaznost nekog od radnika koji radi pa je to napisao...isto je to tako i sa mojom bransom koja je uvek na udaru. Ako se za nekog kaze da ne zna posao ili da nesto objasni ne znaci da neko od drugih radnika to ne zna da objasni. S postovanjem i puno srece u radu....

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #20
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Satovi japanskih proizvođača u Srbiji, siromašne li ponude?

    uh od kad je ova tema a ja branim Suba

    next year at this time I'll be a millionaire




Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Cene ROLEX satova u Srbiji
    By sub in forum Rolex
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 10.5.2021., 22:29
  2. Crna lista proizvođača satova
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 12.2.2021., 5:26
  3. Koji se satovi distribuiraju u Srbiji?
    By Shmizla in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 26.4.2017., 20:56
  4. Kako izgovarate imena proizvođača satova?
    By dragon in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 16.6.2013., 13:01
  5. TAG Heuer u Srbiji?
    By WatchFan in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 6:06

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •