Strana 9 od 14 PrvaPrva ... 5678910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 139
Like Tree96Likes

tema: Orient satovi

  1. #81
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Orient satovi - mišljenje i iskustva

    Anko13 dobro dosao na forum.

    U Srbiji ne postoji zastupnik Orienta. Nekoliko clanova je kupovalo Oriente od Ivana sa KP i nije bilo problema. Satovi su novi, mislim da ih donosi iz Madjarske.
    Nakit, satovi i dragocenosti : Orient Satovi Veliki Izbor! 23.01.2017 - ID 41197472 - KupujemProdajem

  2. #82
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.700
    Lajkovi
    11982
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Orient satovi - mišljenje i iskustva

    Zelim ti dobrodoslicu Anko 13. Ja sam kupio od Ivana kog ti je preporucio kolega Sky, da, iz Madjarske ih donosi. Nov sat, kutija, garancija... Ako se odlucis srecno sa kupovinom.
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  3. #83
    Mlađi član Avatar korisnika tzuta
    Član od
    11.4.2016.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    214
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Orient satovi

    Takodje kupio od Ivana da kp. Nije bilo problema. Ako mozes do Budimpeste ustedeces par desetina evra, u zavisnosti od modela.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

  4. #84
    Novi član
    Član od
    15.2.2017.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    29
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Orient satovi

    Hvala na dobrodoslici i na brzom odgovoru. Inace ja sam iz Leskovca. Kod nas je ostalo mozda jedan ili dva prava casovnicara, da li se neko od vas bavi satovima u smislu otvoriti-podmazati i sastaviti. Mene to interesuje kao pocetnika iz hobija.

  5. #85
    Novi član
    Član od
    25.9.2014.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Orient satovi

    Pozdrav za članove foruma. Molio bih za mišljenje o odnosu kvaliteta Orient Ray-a u odnosu na Steinhart Ocean One. Malo znam o satovima, ali je i meni jasno na osnovu karakteristika na čijoj bi strani kvalitet trebalo da bude. Ipak, Steinhart je skoro tri puta skuplji (oko 180 e Ray i preko 450 Steinhart sa carinom i porezom), što bi za mene značilo poduže čekanje na kupovinu, ali ako vredi.... Mislim, vredi li onoliko više koliko košta u odnosu na Ray. Hvala unapred.

  6. #86
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    152
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Orient satovi

    Ako tako gledas na stvari, ne vredi.

  7. #87
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    152
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Orient satovi

    Steinhart
    Prednosti:
    Safirno staklo,bolja zavrsna obrada, end linkovi i kopca od punog celika(narukvica), ETA mehanizam koji ima mogucnost rucnog navijanja i hakovanja/zaustavljanja sekundare, bolja kutija i pakovanje, sve u svemu bolje uradjen i opravdano skuplji sat.
    Mane:
    -omaz Rolex submarineru...isuvise lici na sat koji je visestruko skuplji i na sve strane imitiran pa to malo kvari utisak...
    -mikro brend, proizvodjac (nemac), prilicno novijeg datuma, bez tradicije i izgradjenog stila.
    -koristi tudji mehanizam, uostalom kao i vecina proizvodjaca ... kucista.

    Orient Ray
    Prednosti:
    -Proizvodjac sa tradicijom i svojim mehanizmom (sto je danas retkost).
    -Odlican kvalitet i obrada kucista i narukvice koja je od punog celika izuzev krajeva koji su limeni.
    -Japanski sat
    -Cena

    Mane:
    -nema safirno staklo
    -zavrsni linkovi i kopca su limeni
    -losija luminiscencija od Steinharta

    Savet,
    uzmi Orient jer njegove mane koje sam naveo neces ni da primetis...
    83stojan and Bobansupergenije like this.

  8. #88
    Novi član
    Član od
    23.2.2017.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Orient satovi

    I Orient Ray ima rucno navijanje i hakovanje kazaljke takodje,tako da od prednosti za Steinhart ostaju puni end linkovi i kopca,sto se tice zavrsne obrade Steinhart nikad nisam vidio ali sam kupio pre nedelju dana bas Orient Ray 2 i mogu reci da ima veoma dobru zavrsnu obradu kucista,plavi cifer je fenomenalan ako se odlucis za tu boju,po danu je atraktivne plave boje a u vecernjim satima ima ozbiljniju tamno plavu boju sto je fenomenalno.Sto se tice tacnosti meni ide plus 10 sec na dan ali s tim da je konstantno nosen i do kraja navijen bio,trenutno ga ostavljam da miruje nocu i ne navijam ga pa cemo vidjeti hoce li se smanjiti odstupanje,po forumima obicno ljudi govore da je +5 sec.Lume je izvanredan,ne znam kakav je kod Steinharta ali sumnjam da moze bolje od ovoga a da bude znacajno bolje,uglavnom kako kod da ga nosis uvek ces moci da vidis koliko je sati,celu noc se vidi i to dobro sto je u sustini i bitno da uvek mozes videti vreme.
    Kao minus bih naveo narukvicu koja je za klasu ispod izrade kucista ali i dalje dovoljno dobra i prilicno je shiny (bljestava) tako da sat ne moze ostati ne primecen sa originalnom narukvicom,toliko od mene.
    Svakako glas za Orient zbog odnosa ulozenog,dobijenog i tradicije,iskustva...

  9. #89
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    152
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Orient satovi

    Ima ali najnoviji model Orient Ray II , predhodni nema rucno navijanje i hakovanje sekundare.
    Ja sam razumeo da je rec o tom starijem modelu koji se prodaje u okruzenju i kod nas za oko i preko 180 eu....
    Mislim da je najnoviji model skuplji.

  10. #90
    Novi član
    Član od
    23.2.2017.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Orient satovi

    Citat stanis kaže: Pregled poruke
    Ima ali najnoviji model Orient Ray II , predhodni nema rucno navijanje i hakovanje sekundare.
    Ja sam razumeo da je rec o tom starijem modelu koji se prodaje u okruzenju i kod nas za oko i preko 180 eu....
    Mislim da je najnoviji model skuplji.
    moze za 180 e,trenutno je 199 e na orientuhren ali ja sam kupio od lika sa racunom koji je 1 og ove godine kupio za 179 preko istopomenutog sajta,verovatno popust a ima ih na e bayu i za manje para ali iz Amerike tako da sam razumio da pricamo o drugoj generaciji Raya.

Strana 9 od 14 PrvaPrva ... 5678910111213 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. [POVUČEN OGLAS] - Orient satovi
    By Milanche78 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 9:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •