Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

tema: garancije

  1. #1
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom garancije

    bok
    Da li čitate garancije za sat prije kupnje???
    Naime većina veleprodaja u Hrvatskoj u garanciji ima napisano da garancija NE obuhvača staklo bateriju, remen, vanjske djelove kućišta te ako je sat otvarala nestručna osoba,kao i oštećenja nastala nepravilnom upotrebom,nezgodama,REDOVITOM UPOTREBOM,djelovanjem više sile udarcem i lomom.
    REDOVITOM UPOTREBOM????????????
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  2. #2
    Novi član
    Član od
    21.6.2008.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:garancije

    Ista je situacija i kod nas. Meni su dali garanciju na bateriju, kazaljke i mehanizam, a sve ostalo je kao sto si napisao. Znaci kupis sat i stavis u ormar, jer nije predvidjen da se stalno nosi na ruci

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:garancije

    watchmag01 wrote:
    REDOVITOM UPOTREBOM????????????
    Nemam naviku da citam garantne listove, ali ako stvarno to pise onda nisu normalni. To verovatno pisu distributeri, posto bi proizvodjac sebe sahranio kada bi to napisao, jer bi to onda bio klasican primer anti-reklame.

    Pozdrav,
    V.S.

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    16.10.2008.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:garancije

    to je normalna stvar koja ide u vecinu garancija za proizvode koji mogu da se pohabaju prilikom nosenja, cak iako se koriste po uputstvu i specifikaciji proizvodjaca..
    http://en.wikipedia.org/wiki/Wear_and_tear

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    2.6.2008.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:garancije

    Sto se tice garancija u HR moj savjet je izbjegavati ovlastene servise firmi 'Watch centar'(casio,nautica,festina...) i 'Cordis' (seiko) imo sam jako losa iskustva i s jednim i drugim tj sad trenutno sa Cordisom jer imaju nekog nazovimo urara tako da sam sat nakon servisa dobio u gorem stanju nego sto sam ga donio!

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:garancije

    Štaka wrote:
    Sto se tice garancija u HR moj savjet je izbjegavati ovlastene servise firmi 'Watch centar'(casio,nautica,festina...) i 'Cordis' (seiko) imo sam jako losa iskustva i s jednim i drugim tj sad trenutno sa Cordisom jer imaju nekog nazovimo urara tako da sam sat nakon servisa dobio u gorem stanju nego sto sam ga donio!
    I u Srbiji nije mnogo bolja situacija, jako je tesko naci dobrog casovnicara. Nazalost sve ih je manje i manje, iako to ne bi trebao biti zanat koji izumire, upravo zbog sve izrazenijeg trenda rasta prodaje mehanickih satova. Nadam se da ce usled rasta potraznje odnosno prodaje satova kod nas, biti mnogo vece interesovanje mladih za ovaj u poslednje vreme izuzetno placen zanat. Takodje bi trebalo da se oformi barem jedan razred u nekim tehnickim srednjim skolama koji bi se bavio casovnicarstvom. To su sve neki preduslovi, ali videcemo...

    Pozdrav,
    V.S.

  7. #7
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:garancije

    bok
    Vezano za popravak seika, reci u čemu je problem sa satom pa možda mogu pomoći.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •