Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree10Likes

tema: Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013 ili ORIENT STAR

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013 ili ORIENT STAR

    Pozdrav!

    Kao sto sam i napisao u naslovu ove teme razmisljam o ovom satu, tacnije o Seiko SCVS13, kao o mogucoj kupovini pa me interesuje vase misljenje o njemu...

    Posto sam potpuno presao na automatike (kvarcne satove mislim da poklonim) mojoj kolekciji bi dobro dosao jedan elegantni sat posto dva koja imam su u drugom "zanru".... Seiko snzg13 mi je satic za svaki dan, Seiko 007 mi je onako sportska elegancija a nedostaje mi jedan klasican elegantni za posebne prilike a to scvs013 svakako jeste... Dok nisam njega ugledao favorit mi je bio Tissot Le Locle, medjutim, primecujem da postajem pravi zaljubljenik u Seiko satove tako da mi je scvs013 dosao u prvi plan...
    Interesuje me:
    1. Vase misljenje o ovom satu...? Ima li ko licnog iskustva sa njim i kakva su?
    2. Gde ga najpovoljnije kupiti i kolika je okvirna cena istog..?
    3. Ima li boljih opcija od ovog sata..?
    Malo slika:

    Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013 ili ORIENT STAR-57912309.jpgDugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013 ili ORIENT STAR-67366836.jpgDugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013 ili ORIENT STAR-85511872.jpg

    Poslednja ispravka: banja (30.6.2011. u 19:44)
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013

    Moja pomoć,za sada,može da se svede samo na moju spremnost da primim na poklon te bedne kvarcne satove i time te rešim nepotrebnog balasta
    P.S.-Precizna oznaka ovog sata je SCVS 013
    Poslednja ispravka: VLADAN P (30.6.2011. u 20:38)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013

    Pa Vladane daj da podelimo taj teret
    A ja imam samo pohvale za Seiko SCVS 013, a sto se cene tice nisi napisao da li kupujes ovde ili dolazi u obzir i web kupovina napolju?

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013

    Teško da ćeš ovaj model pronaći u prodaji. Seiko je prestao sa proizvodnjom scvs013 pre nekoliko godina a obzirom da je bio JDM model, zvanično je mogao da se kupi samo u Japanu. Blue Spark, kako je popularno nazvan, ćeš možda moći da uloviš polovnog na nekom stranom forumu ili eventualno kao NOS ali u tom slučaju računaj i na cenu od minimum 500 USD. U oba slučaju, sat se jako brzo proda a da budem iskren, ovaj mali dragulj se retko i pojavljuje u oglasima.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Moja pomoć,za sada,može da se svede samo na moju spremnost da primim na poklon te bedne kvarcne satove i time te rešim nepotrebnog balasta
    P.S.-Precizna oznaka ovog sata je SCVS 013
    Citat patek kaže: Pregled poruke
    Pa Vladane daj da podelimo taj teret
    Ahahaha, e bas ste duhoviti...verujte da imam vise kvarcnih ne bi mi bilo zao da vas castim.... Hmm, cudno je to da od kada sam kupio prvog automatika, kvarcni sat mi vise nije zanimljiv, naprosto, nema vise "hemije" medju nama, dok je prema automaticima sasvim druga prica, cini mi se da se ljubav prema njima produbljuje iz dana u dan sve vise...!!

    Nego, da ne idem u OFF, Seiko SCVS 013 mi se svideo upravo zbog njegove elegancije i klasicnog izgleda...

    Posto sam u roku od 6 meseci kupio 2 sata i tako poprilicno istrosio budzet, ovaj sat mi je za sada samo u planu a kupovinu planiram za koji mesec...

    Posto sumnjam da se sat moze naci kod nasih distributera u opciji ostaje samo onda kupovina preko neta koja je pretpostavljam i povoljnija nego kod nas, mada sam po tom pitanju (kupovinom preko neta) potpuni laik..

    Medjutim, mene interesuje gde (kod koga) je najpovoljnije kupiti ovaj sat i koliko bi to kostalo..kao i odgovor na dole postavljena pitanja..?
    Takodje, nisam uspeo naci informaciju o iluminaciji sata, da li je ima uopste, posto su mu kazaljke crne...ne znam da li mu cifer svetli..? Bilo bi nelogicno da ovakav sat u ovom cenovnom rangu nema iluminaciju..!?
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Teško da ćeš ovaj model pronaći u prodaji. Seiko je prestao sa proizvodnjom scvs013 pre nekoliko godina a obzirom da je bio JDM model, zvanično je mogao da se kupi samo u Japanu. Blue Spark, kako je popularno nazvan, ćeš možda moći da uloviš polovnog na nekom stranom forumu ili eventualno kao NOS ali u tom slučaju računaj i na cenu od minimum 500 USD. U oba slučaju, sat se jako brzo proda a da budem iskren, ovaj mali dragulj se retko i pojavljuje u oglasima.

    Pozdrav
    Auuu, bre Dragane sad sam se razocarao... Steta, a satic je pravi dragulj, odma sam se zaljubio u njega...

    Nije mi jasno sto su prestali sa proizvodnjom ovog lepotana, nije logicno da se ovakav sat vise ne proizvodi...

    Ajd sad, posto je ovaj po svemu sudeci otpao (steta:sad dajte neke druge predloge....

    Znaci, da je sat elegantan ali da nije bas onako za stare dede.... Cena: 300-350 evrica !!
    I naravno da je AUTOMATIC!!
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013


    NP 4020-01A dostupan i u crnoj variati ~ 220e


    malo skuplji Citizen NP3010-00A



    Kao i jedan kinetik SKA463




    Baci pogled i ovde
    Elegantni sat do 250 EUR max

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013

    @23
    lepi satovi, pogotovo Citizen NP3010-00A... imam zaista lepo misljenje o citizen satovima ali seiko je SEIKO... Tako da, sveo bi izbor na seiko mozda orient od japanaca a za svajcarce ne znam koji bi tu usao u izbor, to ostavljam na vama...ali kazem, nekako prema seiku imam najvise simpatija...:o
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013

    Pretpostavljam da je moralo da se napravi mesta za novije modele savremenijeg dizajna i da su zbog toga odlučili da prestanu sa proizvodnjom pojedinih starijih satova. Nažalost, Blue Spark je bio jedan od onih koji su žrtvovani zarad novijih modela. Inače, kazaljke mu nisu crne već plave i na njima kao ni na markerima ne postoji luminescentni premaz. Brojčanik je običan što mu znači da ni on ne svetli u mraku. No, obzirom da je reč o satu za svečanije prilike, lično ne smatram da mu je to mana.

    link
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013

    Švajcarac koji preskače tvoj budžet za 50e (košta 400e), ali ja bih se strpio i sakupio te parice:

    Candino c4458/2

    Dugorocni plan - SEIKO SPIRIT SCVS013 ili ORIENT STAR-c4458-2.jpg

    Unutra je proverena i pouzdana ETA 2824-2.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Orient 3 Star Crystal Automatic
    By sima hrabri in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 18.1.2013., 22:48
  2. Orient Star
    By Milanche78 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 16.3.2012., 21:03
  3. Orient ili Seiko
    By Vladan984 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 6.12.2010., 19:40
  4. Orient Star Retro - Novi modeli
    By dragon in forum Japanski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.11.2009., 11:43

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •