Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 31
Like Tree34Likes

tema: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

  1. #1
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    posle Seika koji mi stiže krajem meseca, planiram kupovinu najautentičnijeg nemačkog pilota, doduše dok ne sakupim novac proći će dosta vremena ali razmišljam proaktivno



    za nemački Luftwaffe pilotske Beobachtungsuhr satove, svega 5 nemačkih manufaktura je radilo:

    Stowa
    Lange
    IWC
    Wempe
    Laco

    prvi A piloti su rađeni do januara 1941.godine, a potom su rađeni do kraja rata B satovi, razlika je u brojčaniku


    da li danas na tržištu po vama ima originalnih novih pilot satova i koji je pilotski sat po vama onaj ''pravi''

    po meni najverniji originalu je peskirani limitirani laco prečnika 55mm koji je do detalja isti kao i njegov prethodnik iz vremena rata, tip A

    Prilog 82909Prilog 82910Prilog 82911

    ili je to ipak tip B se satnim i minutnim markerima

    Prilog 82912
    plave kazaljke se pretpostavljam podrazumevaju

    Prilog 82913

    i velika stilizovana krunica kako bi piloti u rukavicama lako stelovali vreme


    da li ste za automatski mehanizam ili za dobri stari Unitas koji ugrađuje Stowa na primer, s obzirom da se Durowe ne pravi koliko znam, Laco ugrađuje maleni ženski ETA 2660, što me odbija od kupovine, takođe ugrađuju Miyota mehanizme u svoje pilotske satove što je po meni obična prevara

    cifer? tip A ili tip B, sa trouglom bez centralne skale i dve tackice ili sa centralnom skalom

    da li bi vam zasmetalo pri kupovini Archimede, Steinhart, Tourby satova to sto su to novi brendovi koji nisu nikada ranije pravili pilote, za razliku od gore pomenute petorke (IWC, Laco, Stowa, Wempe i Lange)

    ili pak Orient koji pravi nemacke B-Uhren satove ili to sto IWC pilotski satovi nemaju nikakvih dodirnih tačaka sa nekadašnjim pilotskim satovima




    da li biste uzeli pilota sa gravurom FL23883



    za kraj evo nekoliko slika originalnih pilota iz WWII, Stowa, Laco, Lange









    po meni kad se sve sabere i oduzme, bar za ove marke nemačkih pilota jedino i znam, ono što je autentično dobrim delom jesu Stowa i Laco sa švajcarskim mehanizmom, svi ostali sa staklenim poklopcem mehanizma, poliranim kućištem, natpisima po ciferu mi dođu kao šminka, izuzev IWC čiji piloti istina po dizajnu i karakteristikama odstupaju od WWII pilota ali koji ima najbolje i najlepše pilote na svetu samo je preskup i otpada automatski
    anbeast likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9131
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Nije mi jasno nesto: ti namjeravas kupit orginalni b-uhr ili novi sat b-uhr tipa?
    I zasto mislis da Stowini ili Laco piloti imaju puno vece veze sa orginalnim b-uhrom od, recimo, Steinharta?
    I jos mi nije jasno, jel' ti razmisljas o satu velicine 55mm? Pa na sta bi to nosio? Ti satovi su predvideni da se nose preko rukava debele kozne pilotske jakne, a ne na zglobu ruke

  3. #3
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    novi, glanc novi sat, ne naravno tih dimenzija, vec klasicnih dimenzija, doduse jedino zenith i laco prave ove od 55mm i to mi ne treba

    pa rekoh vec, laco i stowa su uz wempe, lange i iwc radili za luftwaffe te satove u toku rata, steinhart ih ocigledno nije radio jer nije postojao do pre nekoliko godina, naravno uz duzno postovanje prema njemu, prave i oni vrlo lepe i kvalitetne pilotske satove

    opet ja pitah koji je po vama autenticni pilot, uz diskusiju i razna misljenja mozda i shvatim da gresim time sto smatram da su laco i stowa autenticni

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Mislim da je i Hanhart radio originalne nemačke pilotske satove, mislim da su uz Laco i Stowu najpoznatiji po tome.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #5
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    moguće, ima još nekoliko proizvođača za koje nisam čuo, a imaju pristojnu ponudu i cenu i naravno tradiciju, tek skoro sam čuo za wempe

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9131
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Pa naravno da nisu autenticni.
    Naruci si jedan Steinhart. 370ojra. Puno je jeftiniji od gore spominjanih, a dobijes stvarno super sat.
    Btw. Ja sam uzeo Steinharta

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Od tih pilota najvise mi se svidja Laco tip A.

    Munster -automatik,42mm
    Memmingen -navijac,42mm

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	861748_Muenster_slide02.jpg
Viđeno:	780
Veličina:	109,1 KB
ID:	82945

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom

    Ne znam kad sam ja u pitanju uzimam u razmatranje jedino Stowu i Laco kada su ovi brendovi cjenovno prihvatljivi. Doduse ja sam kupio Hamilton ali taj mi se sat mnogo dopadao i nije bas klasicni pilot po mnogo cemu.
    Laco mi se pogotovo svidja i imaju modele na rucno navijanje sa centralnom sekundarom sto mi se posebno dopada

    Evo mozda ovako nesto. Za mene je to najblize originalu, ali treba i da se plati malo vise.
    https://shop.laco.de/en/Leipzig.html ili cak jos bolje isti ovakav model sa 45mm precnikom zove se Dortmund. Mislim da je mehanizam 2804 ili 2801 to je slicno. Na sajtu pise Laco 04 ali to je to
    Poslednja ispravka: RUS (2.1.2014. u 17:18)

  9. #9
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?


  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Po meni ni Stowa ni Laco nemaju osim imena ništa zajedničko, sa originalima. I ako se ne kupuje original, mislim da dizajn jedini treba da odluči, jer manje više sve se svodi na ETA 2824 i Unitas 6497 smešten u nešto što podseća na delić istorije... Ja lično obožavam sve te satove i mučim istu muku već dugo... I ono što sam shavtio, da ako želiš deo istorije samo original, a ako ti se sviđa taj stil onda nema greške šta god da uzmeš... Najbolji izbor bi bio neki sa 6497 sa centralnom sekundarom i hack funkcijom...

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •