Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 31
Like Tree34Likes

tema: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Original je jedno. A sve sto se danas pravi je drugo i samo lici na original. Sa te tacke gledista sta god da kupis neces imati original pilota, a iz toga sledi da kupis ono sto ti se najvise svidja, i bilo bi glupo da kupis nesto sto je najidenticnije pravom pilotu a da se tebi ne svidi. Naravno da neces kupiti Orienta Seika ili Citizena jer oni ne prave takve satove, to nije to.

    Da se ja pitam(a pitao sam se kad sam ja kupovao), bitno je da ima cifer i kazaljke od pilota, i da je navijac. Sve ostalo tipa ovaj proizvodjac je pravio te satove pa bolje njega da uzmem ili ovaj malo vise lici-ne pije vodu, jer sta god da uzems to nije original. Po meni je pozeljno i da ima krunicu u obliku dijamanta tj.da ne bude ona klasicna , ili da bude jasnije svidja mi ce Laco krunica. Znaci po meni je dovoljno da bude navijac(8201 ili 6497/8), cifer i kazaljke pilot, i krunica kakvu sam pomenuo.

    jedini takav je https://shop.laco.de/en/Memmingen.html
    Poslednja ispravka: bezbi (2.1.2014. u 16:53)

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Pa razlikovale su se i kazaljke pilotskih satova, od modela do modela LINK
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #13
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Citat vlajo kaže: Pregled poruke
    Mislim da je i Hanhart radio originalne nemačke pilotske satove, mislim da su uz Laco i Stowu najpoznatiji po tome.
    Pravio je Hanhart pilotske satove, ali beobachtungsuhr(B-uhr), ili izvidjacke satove je pravilo samo 5 proizvodjaca, koje je naveo Milan u prvom postu.
    anbeast likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Vlajo u pravu si to za kazaljke. Nego meni je veoma bitno u cijeloj prici cinjenica da je neki brend pravio originalne pilotske satove. Jer je itekako bitna prica koja prati odredjeni model, bar meni.
    I ako bih vec ciljao na to da kupim neki b-urh sat to bi morao biti ili Laco ili Stowa( ostali su za sada pusti snovi radi cijene ) najradije bih ja IWC ali eto ne moze se

  5. #15
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    vidi se da ste baš dosta upuceni u B-Uhr satove, sad sam u nedoumici, archimede ima odlicnu ponudu, steinhart je vrlo lep i ima odlicne cene

    stowa i laco su daleko skuplji, mozda naplacuju to sto su radili za Luftwaffe satove, a to mi se mnogo sviđa, ali ne bih uzeo Stowa sat sa 2824 sto kaze bezbi, trebalo bi da bude navijač, a nisam bio siguran do sada

    Hanhart ima dosta lepe modele, sad pogledao ponudu, malo prelaze budžet, vredni razmatranje

    a Zeppelin, Junkers, Aristo, Precista, kako vam se oni čine

    ja bih isto IWC hehe ali mnogo košta

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Fina cijena za ove Laco modele: 850€ !!!
    Puno za moj ukus,posebno kada se uporedi sa Hamiltonom sa 2801 mehanizmom.
    bezbi and Dragojlovic Darko like this.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Pa Aristo sam imao, kupio od Dalibora , sasvim solidna kupovina, što se mene tiče, kupuj slobodno.

    @RUS
    Kapiram da se nije orjentisao samo na jedan model.
    Poslednja ispravka: vlajo (2.1.2014. u 17:19)
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #18
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    ovako a priori ja sam za B-Uhr ali ako ima neki nemački pilot koji je baš lep onda može i on da prođe kojim slučajem, za sada sam pri stavu, a do njega smo došli diskusijom:

    da bude navijač, centralna sekundara, plave kazaljke, velika krunica i zatvoren poklopac

    najviše za sada naginjem Laco i Stowa pilotima, posle njih Steinhart je treći jer ima baš lepe i povoljne satove

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Laco i Stowa su malo "prevara" jer su oni sad daleko od tih fabrika koje su pravile satove za nemačke pilote... Osim imena slabo šta ih vezuje za taj period... Nikakva tradicija ne postoji, kao npr. sa Speedmaster-om 3570.50.00... Iz tog razloga uzalud je bacati mnogo više novca, bar meni... Stowa je skoro duplo skuplja od Steinharta, ali opravdanje treba tražiti u bolje urađenim detaljima i kome je to bitno onda ok, ali samo zbog imena

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Za Aristo mogu da potvrdim dobre utiske, jer je sticajem okolnosti, primerak koji su posedovali Hadži Dalibor i Vlajo završio kod mene. Postoji nekoliko nemačkih proizvođača koji ugrađuju kvalitetne švajcarske mehanizme, a mislim i da su Laco, Stowa i Steinhart dobar izbor. Što se tiče junkersa, posedujem jedan sa ruskim mehanizmom 3133, koji je zapravo štoper i deluje kao pomalo neprirodna kombinacija, ali to je već pitanje ukusa. Spomenuo bih i jednu jeftiniju varijantu, a to je Simin Ticino: sima hrabri - moja kolekcija

    Nosio sam ga na ruci bukvalno pre 4-5 dana, a utisci su sasvim pozitivni.
    Poslednja ispravka: Neša (2.1.2014. u 18:09)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •