Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 31
Like Tree34Likes

tema: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    OFF
    Hvala što me podseti na ove Simine satove, koja lepota, kako sređena kolekcija.
    VLADAN P and Neša like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #22
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    aha znaci dođosmo do sustine, dakle dva stanovišta:

    -gledati Laco i Stowa satove
    -Laco i Stowa nemaju mnogo toga zajednickog sa satovima iz WWII, izbor postaje širi

    oba stanovista su sasvim legitimna

    Omega 3570.50 sa pleksijem i magnetnom zastitom, dakle ona ''prava'' je od skoro moj prvi izbor koj ibi došao na red za 5 ili 6 godina najranije

    pogledaću i ove satove sa 3133 mehanizmom, mnogo mi se sviđaju svi satovi koji ga poseduju, najviše strela koja je bila u kosmosu
    Neša likes this.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Milane koliko ja znam Strela koja je bila u kosmosu je imala mehanizam 3017. Ta Strela je precnika 36mm. I nije bas neki robustni sat.
    Sat sa mehanizmom 3133 koji je bio u kosmosu je varijanta Sturmanskiega.
    Poslednja ispravka: veberz (2.1.2014. u 19:09)

  4. #24
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    pa otprilike tako nesto, ne znam do detalja pricu, doduse i nema puno informacija o tome kao sa omegom

    u svakom slucaju, strela i sturmanski mi se sviđaju podjednako pa ne pravim razliku među njima, nazalost i one nisu vise original, mislim na ove nove

    retke su firme koje su prezivele XX vek, a koje su konstantno jedan isti model proizvodile, poput reverso modela jaegera ili speedmastera omege, puno se tu polaže na marketing, čist konzumerizam

  5. #25
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    aha znaci dođosmo do sustine, dakle dva stanovišta:

    -gledati Laco i Stowa satove
    -Laco i Stowa nemaju mnogo toga zajednickog sa satovima iz WWII, izbor postaje širi

    oba stanovista su sasvim legitimna

    Omega 3570.50 sa pleksijem i magnetnom zastitom, dakle ona ''prava'' je od skoro moj prvi izbor koj ibi došao na red za 5 ili 6 godina najranije

    pogledaću i ove satove sa 3133 mehanizmom, mnogo mi se sviđaju svi satovi koji ga poseduju, najviše strela koja je bila u kosmosu
    Ako si mislio na Junkersove satove sa tim mehanizmom, po onome što sam video na sajtu Junkersa pre nekog vremena mogu ti reći da su nešto jeftiniji od onih sa zapadnim mehanizmima, a u odnosu na ruske proizvođače, mislim da je materijal kućišta nešto bolji. Ako si mislio na kompletno ruske satove, nema baš mnogo pilotskih modela sa mehanizmom 3133. Pošto imam nekoliko satova sa 3133, poznati su po tome što su malo tvrdi na drukerima i što ponekad ume da se desi da mala minutna kazaljka porani sekund-dva, ali ne mora da znači da će se to desiti i na onome koji ćeš kupiti. Veoma su precizni ako mislimo na odstupanje, a ume da se desi da imaju i veću rezervu snage od deklarisane. Mehanizam je pouzdana mrcina, a servis je često bar malo jeftiniji nego kod švajcarskih rođaka. Broj modela sa ovim mehanizmom je relativno velik zbog poznatog stanja u ruskoj industriji satova, pa se mogu naći i skupi i jeftini, i lepi i ružni, a ima i kičastih modela. Jedan od najlepših koje sam video je Bakijev šturm.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Ja bih uzeo Laco, sta vise, Laco sa miyotinim automatskim mehanizmom, tip B. Clan Bozicko ima tip A model.

    Laco Flieger Augsburg

    Sto se tice izbora izmedju Archimede modela ili steinharta, mislim da ti je archimede osetno bolja kupovina. Ickler, ciji je archimede deo, proizvodi daleko bolja kucista nego sto steinhare narucuje (verovatno iz Kine, neka me neko ispravi), ima duzu tradiciju, i bolju kontrolu kvaliteta.

  7. #27
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    gledao sam junkers i zeppelin i sad mi je krivo za seiko ali sta cu, gotovo je vec

    juce sam gledao review laco pilota i mnogo mi se sviđaju zbog peskiranog kucista i ''arhaicnih'' lugova kakvi se ne vidjaju u casovnicarskom svetu danas vise nigde, mislim da ce biti Laco pilot od 42mm ili 45mm ali automatik jer kosta kao i onaj od 42mm na navijanje, ipak je automatik 200evra jeftiniji od navijača, nije to nimalo malo

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Radije bih uzeo jedan ovaj "Germasian" brand, i zadovoljio mozda trenutnu zelju za B-Uhren satom- original design with central second hand! A potom skupljao kintu za nesto ozbiljnije i samim tim vrednijim na duge staze. U smislu kolekcionarske vrednosti, mogucnost zamene i doplate, doci do neceg jos vrednijeg.

    Aeromatic 1912 Modell A1143 Fliegeruhr Beobachteruhr Uhr
    Retro-Timer im Stil der 40'er Jahre (2. Weltkrieg) für die deutschen Heeresflieger gefertigte B-Dienst-Uhr!












    Technische Daten:

    • Anzeige Zentralisierte Sekunde; Datum (mit Schnellverstellung) auf 3 Uhr
    • Edelstahlgehäuse Durchmesser ca. 40 mm; Höhe ca. 13 mm; Krone (Durchmesser ca. 7 mm).
    • 50 Meter wasserdicht
    • hochwertiges Automatik Laufwerk Aeromatic 1942-2 modifiziert mit 22 Juwelen als Lagersteine
    handwinding and hacking abilities

    65-100€ -Zavisi od toga kako se pogodis.

    Antique Design German Observer Aviator B1 Habicht A1152 | eBay



    Posle zamene kaisa ( sa nitnama, mada nedostaje jos malo stepa oko nitni)...E sad mozes da mu stavis i pravi "Debaufre", ali ce to da kosta verovatno skuplje od samog sata.



    Ovde je dobro cucnuo i na Poljot-u.







    Ili sve komplet za oko-lo 400 +- € ?

    A tu je i Trias kao opcija kod nizih prohteva trenutnog napada i zadovoljenja.








    A sve za nekih 40-50 €vricha




    Jer i ovde smo kod onog originalnog - trazenog dizajna.


    A sto se autenticnosti tice...




    A.Lang & Sohne, Germany. A fine and unusual massive brushed steel hacking center seconds military aviators wristwatch. 1940s.

    I ova dole uporedna, velicine radi.



    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (4.1.2014. u 9:55)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Ja bih licno voleo jedan ovakav, i cini mi se da bih bio zadovoljan bar neko vreme.







    48 mm in diameter (about 53 mm with the crown) automatic movement with sapphire crystal.

    Pozz
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Koji je po vama autentični A ili B-Uhren sat?

    Dobri predlozi, meni su veće dimenzije poželjne uz b uhr, ranije sam mislio da je i 40mm dovoljno, u poslednje vreme mislim da je sve ispod 44mm za pilote malo, a idealno 45-48mm.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •