posle Seika koji mi stiže krajem meseca, planiram kupovinu najautentičnijeg nemačkog pilota, doduše dok ne sakupim novac proći će dosta vremena ali razmišljam proaktivno



za nemački Luftwaffe pilotske Beobachtungsuhr satove, svega 5 nemačkih manufaktura je radilo:

Stowa
Lange
IWC
Wempe
Laco

prvi A piloti su rađeni do januara 1941.godine, a potom su rađeni do kraja rata B satovi, razlika je u brojčaniku


da li danas na tržištu po vama ima originalnih novih pilot satova i koji je pilotski sat po vama onaj ''pravi''

po meni najverniji originalu je peskirani limitirani laco prečnika 55mm koji je do detalja isti kao i njegov prethodnik iz vremena rata, tip A

Prilog 82909Prilog 82910Prilog 82911

ili je to ipak tip B se satnim i minutnim markerima

Prilog 82912
plave kazaljke se pretpostavljam podrazumevaju

Prilog 82913

i velika stilizovana krunica kako bi piloti u rukavicama lako stelovali vreme


da li ste za automatski mehanizam ili za dobri stari Unitas koji ugrađuje Stowa na primer, s obzirom da se Durowe ne pravi koliko znam, Laco ugrađuje maleni ženski ETA 2660, što me odbija od kupovine, takođe ugrađuju Miyota mehanizme u svoje pilotske satove što je po meni obična prevara

cifer? tip A ili tip B, sa trouglom bez centralne skale i dve tackice ili sa centralnom skalom

da li bi vam zasmetalo pri kupovini Archimede, Steinhart, Tourby satova to sto su to novi brendovi koji nisu nikada ranije pravili pilote, za razliku od gore pomenute petorke (IWC, Laco, Stowa, Wempe i Lange)

ili pak Orient koji pravi nemacke B-Uhren satove ili to sto IWC pilotski satovi nemaju nikakvih dodirnih tačaka sa nekadašnjim pilotskim satovima




da li biste uzeli pilota sa gravurom FL23883



za kraj evo nekoliko slika originalnih pilota iz WWII, Stowa, Laco, Lange









po meni kad se sve sabere i oduzme, bar za ove marke nemačkih pilota jedino i znam, ono što je autentično dobrim delom jesu Stowa i Laco sa švajcarskim mehanizmom, svi ostali sa staklenim poklopcem mehanizma, poliranim kućištem, natpisima po ciferu mi dođu kao šminka, izuzev IWC čiji piloti istina po dizajnu i karakteristikama odstupaju od WWII pilota ali koji ima najbolje i najlepše pilote na svetu samo je preskup i otpada automatski