Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree49Likes

tema: Ronilacki satovi u praksi

  1. #1
    Novi član
    Član od
    2.8.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Ronilacki satovi u praksi

    evo da podjelim par iskustva sa ronilackim satovima koji su mi prosli kroz ruke i koristeni su za sto su i namjenjeni

    citizen analog aqualand prve generacije- inace lijep sat i sluzio me 11g dok nije krepao, od analognog dubinomjera malo koristi jer nakon par godina pocinje kiksati (softwer) pa ga je stalno potrebno resetirati. inace baterija traje max 2g(50 e s testom wr u servisu) a isto toliko i kajš(35e original). ergonomija sata odlicna, dugmeta nebrojeno puta pritiskana pod vodom. nebrojeno puta sat navlazen iznutra al uvjek je radio. cak i s plijesni je radio bar 3 godine dok napokon nije krepao nakon 11g. izudaran je totalno al kada bi se staklo dovelo u red, sasvim bi dobro jos uvjek izgledao.
    posto sam satom bio nacelno zadovoljan a nisam ga nimalo mazio, otkupio za sicu istog takvog od prijatelja. imao je iste probleme ko prvi i trajao 12g te krepao na isti nacin nakon nebrojenih vlazenja.
    da se je satovim koji put promijenilo dihtunge vjerujem da bi bili zivi i danas

    citizen promaster automatic- s krunom na 8h. ergonomski perfektan ronilacki sat. ekstremno udoban i tocno pogodjen za svoju svrhu. mehanizam japanski, dosta zuri pa ga svakih desetak dana treba dostelati. nakon dve godine intenzivnog koristenja izgleda ko da ga je tenk pregazio al radi i nikada problema s vlagom. kiks mu je mineralno staklo pa je vec nakon dva fleksanja i jednog varenja poprilicno unisten. sat se nimalo nije mazio a jos uvjek je citav za sta mu treba odat pocast.

    edox class1 500wr- eta mehanizam, perfektan nikad nisam sekudndu primjetio da zuri ili zaostaje. kiks je kruna na tri- niti jedan ozbiljan sportski sat je nebi trebao postaviti na to mjesto. he ventil je na 10. korona je keramicka. sat jako lijep sportsko elegantan. nakon citaj par dana intenzivnog koristenja sat se poceo raspadati (sarafici korone odsarafljeni- kopca remena raspala). definitivno sat nije za hard upotrebu kao recimo gore navedeni citizen. od onda sat se vise ne koristi za hard vec nazalost za sminku. (gotovo sam siguran da vecina polusminka svicarskih divera ima slicnih problema u slucajevima intenzivnog koristenja) svaka cast firmi edox, odmah su direktno uvazili sve moje zamjerke i bez da sam reklamirao sat pod garancijom poslali novu kopcu i djelove. cak i keramicka korona je malo okrnjena na jednom djelu tako da nije ni to rjesenje (razuman covjek to zna i bez da se uvjeri na prakticnom primjeru)

    triton 100atm- lijep sat, ima i tema na forumu. precizan, kiks mu je nepostojeca sigurnosna kopca na remenu (zna iskociti prilikom intenzivnog nosenja). pofarbana korona nije najsretnije rjesenje i nakon malo nosenja degradirat ce se kao i ispupcene brojke na njoj. zao mi ga je unistiti jos, a dalo bi se ga unistiti vrlo brzo. i pjeskareno kuciste ce se brzo ispolirati. inace sat izgleda stvarno mocno i ako se ga pazi mogao bi bit ok rjesenje (al ipak nije za to namijenjen)

    triton 30 atm- imao prilike vidjeti- isto kuciste ko i prethodni (ubiti isti sat) samo bez he ventila. sat je s metalnom ogrlicom stvarno muški, podosta tezak ali mocan. definitivno bolji odabir za hard nošenje pošto imaš manje toga za uništiti. na koroni su brojevi ugravirani za razliku od prethodnog sa je bolje rjesenje. vjerujem da bi s adekvatnim gumenim remenom mogao biti dostojna konkurencija automatic citizenu (seika nisam nikad imao a vjerujem da je u rangu s citizenom) za ozbiljnu ronilacku primjenu.

    evo pa neka i ostali podjele svoja iskustva sa nosenjem svojih ronilackih satova pa da ne bude sve samo na onome sta proizvodjac deklarira

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Ronilacki satovi u praksi

    Zdravo tlak i dobrodosao na forum! Svaka cast na ovim opisima i hvala sto si iskustva podelio sa nama.
    Dok sam citao - pomislio sam - kako bi se jedan Seiko Monster ili SKX007 ponasali u istom okruzenju?
    No time to lose

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Ronilacki satovi u praksi

    Dobro dosao tlak

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Dok sam citao - pomislio sam - kako bi se jedan Seiko Monster ili SKX007 ponasali u istom okruzenju?
    Da, bilo bi bas zanimljivo da saznamo to...
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Ronilacki satovi u praksi

    Tlak Naziv: welcomewave.gif, pregleda: 1534, veličina: 3,2 KB

    Ovo je najkonstruktivnoji prvi post.

    Nadam se da nastavljamo druženje sa tobom.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Ronilacki satovi u praksi

    Pozdrav tlak i dobro došao.

    Opisi su odlični.......još kad bi bilo slika....ih!
    Što se tiče radnih satova stoji to da moraju biti čvrsti zbog bilo kakve intenzivnije upotrebe!
    Logično to znači da je pravljen sa što manje detalja,dijelova i ako je moguće od jednog materijala.
    Znači,čist čelik(brušeni) ili titanijum bez pvd premaza - odličan primjer ti je Triton 100atm i 30atm!

  6. #6
    Novi član
    Član od
    2.8.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ronilacki satovi u praksi

    prvo pozdrav ekipi, stigo sam uslikat satove pa da ne ostane samo na riječima.

    Ronilacki satovi u praksi-satovi.jpg

    za perfekcioniste vidi se lagano oštećenje na 10 (korona) triton, primijetiti kako se na tritonu za razliku od ostalih ne primjećuje gravura brojeva na koroni (nisam uspio dobit da se primjeti kako su lagano ispupćeni). na edoxu se jedva može primjetit oštećenje keramike na 5 na koroni. ostali satovi govore sami za sebe.
    Poslednja ispravka: dragon (4.8.2011. u 9:53)

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Ronilacki satovi u praksi

    Dankhe!!!
    Edox je prelijep - šteta što nije malo čvršći!

  8. #8
    Novi član
    Član od
    29.5.2008.
    Lokacija
    Novi Becej
    Poruke
    13
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ronilacki satovi u praksi

    Evo i mog favorita,Citizen Promaster SEA JP1010-00E. Ronim sa njim oko godinu dana i imam samo reci hvale.Sat ima sledece ronilacke funkcije: merenje dubine,duzine vremena zarona,tacno vreme pocetka i zavrsetka zarona,prosecnu dubinu zarona,temperaturu vode,zvucni alarm za prebrzo izranjanje,moze se podesiti alar za upozorenje na dubinu od 1m-80m,alarm za trajanje zarona u minutama,pamti podatke 4 zadnja zarona,automatski prelazi u DIVE mod kad se predje dubina od 1m. Uporedjivao sam podatke sa sata sa ronilackim kompjuterom i podaci su bili identicni sem temperature vode gde je odstupanje bilo 1 stepen(donji deo sata greje telo). Ja sam prezadovoljan cak mi je draze da gledam dubinu na njemu nego na kompjuteru. Preporucujem ga svim.
    backarelli, Serb and SanelMNE like this.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Ronilacki satovi u praksi

    @tlak odlican tekst, i vrlo korisne informacije iz prve ruke. Cestitam! Ovde mogu da prenesem samo iskustvo i reci svog prijatelja inace profesionalnog ronioca: Citizen ima definitivno odlicne diver-e, i da za taj novac nema boljih resenja.
    SanelMNE likes this.

  10. #10
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Ronilacki satovi u praksi

    Interesantni rezultati testiranja ronilačkih satova. Testiranje su sproveli francuski ronioci. U zagradi su rezultati testiranja tj do koje dubine ( pritiska ) su satovi izdržali.

    Izvinjavam se što je na engleskom ali nisam imao vremena da prevodim, u principu sve je jasno.


    Success:

    Ralf Tech WR1-330 (38 bar)

    Seiko Diver's 200-SKX009K (28 bar)

    Triassic-200m Automatic, 2 copies tested (25 bar)

    Auricoste Spirotechnique-200m (25 bar)

    Vostok Amphibia-current, four copies tested (25 bar)

    Beuchat 1000m vintage-MN after restoration (50 bar, test conducted by Michel Delpeyrat)

    Oris self-200m (25 bar)

    Self-Omega Seamaster 300 (38 bar)

    EZM3-Sinn (50 bar, mini lab has abdicated just after, dirt equipment!)

    Seiko-Marinemaster 300m (45 bar, test conducted by Taguchi)

    Yema-300 Pro Diver Chrono Auto (38 bar)

    Yema-'Pam Grier' auto 300 (38 bar)

    Citizen Promaster NH-200 series car, three copies (25 bar)

    Self-Doxa 300 (38 bar, test conducted by Chris Christofersson)

    300 self-Tissot SeaStar (38 bar)

    Aqualung Quartz-500 (60 bar, test conducted by Taguchi)

    Rolex Sub-5513 after restoration (20 bar, test conducted by Jean-Rene)

    Baume & Mercier Capeland-200 (25 bar)

    Aquastar Benthos-500 (back shows restoration, pressurization progressive 5, 8, 10, 12 to 15 bar, OK, big sweats ... Congratulations to owner of the clockmaker who guaranteed his work up to 20 bar ! Great work!).

    For fun, the Seiko Monster, which has been boiled, frozen (40 bar Ok but it stopped, a posteriori, it has an unusually short RDM, then to review ...)

    Rolex-14060 (50 bar, test conducted by Alexis)

    Seiko Diver's 200-SKXA35 (20 bar, test conducted by Lawrence)

    Chess:

    Tauchmeister our 3-1000m trials (see archives Bulle), reinforced by Taguchi: failure at 6 bar, reinforced by Michael (Germany) failure at 11 bar, Boosted by Greg, PADI Dive Master (shows drowned at 38m), reinforced by Christian ( Germany) VDST *** (drowned, to the rise of 44m), reinforced by Niklas (Germany) drowned during a dive to 70m mixtures.

    Swatch Scuba-200 (stopped at 17 bar. She has resumed its march at 6 bar.)

    Sector 200 Lady-quartz (13 to stop moving bar, then back to 16 to 18 final judgment. A miraculously resumed his walk after dismounting)

    -Seiko 6105-8110 vintage auto restoration, sealing prétendumment tested to 10 bar and charged 34 Euros leak at 4 bar (crown sealing, review)

    -Yema Superman II (output restoration, sealing included charged 38 euros. Mist after the first dive. Leak detected at 6 bar: crown. Tightness again. The customer plans to raise the roof, he's right!)

    Seiko 6309-7040 vintage-450ft (output restoration, ditto previous leak at 4 bar: crown sealing, replacement of all seals by Valerie. 2 days later she spent 10 bar.)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15.4.2011., 11:01
  2. Citizen ronilacki sat
    By sociolog in forum Citizen
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 5.9.2010., 14:43
  3. Sportski / Ronilacki sat
    By Hakinen in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 2.3.2009., 15:51

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •