Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree21Likes
  • 12 Post By Svetozar Zorbić
  • 3 Post By bajker71
  • 1 Post By Neša
  • 4 Post By Svetozar Zorbić
  • 1 Post By bajker71

tema: Casio AD520 - kratka foto storija

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika Svetozar Zorbić
    Član od
    5.11.2011.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    230
    Reputacioni uticaj
    17

    Thumbs up Casio AD520 - kratka foto storija

    E zasto ja uvek govorim da treba prevrtati po buvljacima i domacim sajtovima za aukcije Pre godinu dana pazario sam Gshock 5600 preko Limunda za nekih 1800 dinara i mislio sam da bolju kupovinu necu izvesti,kad pre par dana spazim na Kupujem-prodajem oglas,prodaje covek 10ak starih satova i odma mi oko padne na fotki na jedan neugledni Casio (jedva da sam prepoznao da se radi o modelu ad520).Dogovorim se sa covekom i nadjem i umesto trazenih 800 dinara,uspem da dobijem sat za celih 600 rsd !!! Ok,morao sam mu zameniti bateriju i dostelovati skazaljke (sekundara je zapinjala za minutaru,nisu bile bas u ravni),ali satic radi kao nov Kupio sam ga sa originalnom gumenom narukvicom koja je u medjuvremenu pukla,pa sam sa starog dedinog Citizena skinuo metalnu i nekako je nabudzio (videcete po dve matice m3 sa obe strane igle koja nosi kais,jer je narukvica bila 18mm,a prostor je 22mm,pa sam morao da izmislim neke spejsere,haha).Inace,sa srafovima,nije sto sam ih ja ubudzio ali je super ispalo Tako.Sad imam satic za nosenje svaki dan,a uskoro cu ga testirati na moru.Ako neko ima neki plasticni/gumeni kais da odgovara 22mm sirini,neka posalje poruku ili bilo sta,do tad cu koristiti ovaj metalni.Uzivajte u fotkama i s vremena na vreme svratite do internet buvljaka,ima se tu svasta iskopati.Pozz

    Casio AD520 - kratka foto storija-r1.jpgCasio AD520 - kratka foto storija-r2.jpgCasio AD520 - kratka foto storija-r3.jpgCasio AD520 - kratka foto storija-r4.jpg
    Priložene slike Priložene slike Casio AD520 - kratka foto storija-r66.jpg  
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch".
    Woody Allen

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Casio AD520 - kratka foto storija

    Svetozare, satić je super. Ovo sa maticama bi trebalo patentirati da neko ne ukrade ovo elegantno rešenje .

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika Svetozar Zorbić
    Član od
    5.11.2011.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    230
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Casio AD520 - kratka foto storija

    Hvala Bajkeru Matice su mi pale na pamet onako usput,svratim do srafovske robe i uzmem 4 m3 velicine (nije bilo manje) kad ono ko da je mereno laserom,uspeo sam u mm da naguram,haha NE vidi se na fotkama ali na ruci deluje odlicno + dodaje na tezini celoj prici Citava 2 dinara su me iskostale te 4 matice.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch".
    Woody Allen

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Casio AD520 - kratka foto storija

    Sve pohvale za kreativnost, a nadam se da će te sat još dugo i vero služiti
    Svetozar Zorbić likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika Svetozar Zorbić
    Član od
    5.11.2011.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    230
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Casio AD520 - kratka foto storija

    Detalj srafa na dodatnoj slici.
    Hvala,i ja se nadam,600 dinara je ipak 600 dinara!Matori mi cim sam dosao kuci i osposobio sat odmah ponudio 5x vise,ali ne decko,neke stvari nisu na prodaju.Idi kopaj sam po starudiji.

    Casio AD520 - kratka foto storija-dd1.jpg
    Poslednja ispravka: Svetozar Zorbić (11.8.2012. u 13:22)
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch".
    Woody Allen

  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika Svetozar Zorbić
    Član od
    5.11.2011.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    230
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Casio AD520 - kratka foto storija

    P.S. Staklo je sa unutr.strane malo belicasto,da li to znaci da sat negde propusta vodu ili o cemu se radi?
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch".
    Woody Allen

  7. #7
    Mlađi član Avatar korisnika Svetozar Zorbić
    Član od
    5.11.2011.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    230
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Casio AD520 - kratka foto storija

    Sad mi pade na pamet.S obzirom da je sat dosta mator,mozda su mu ti dihtunzi u zadnjem delu gde se srafi poklopac popustili/propali,a otvaran je 2x u prethodnih 4 dana od strane 2 razlicita coveka,za koje mogu da garantujem da nikakvu mast nisu nanosili niti proveravali dihtunge.Moguce da otud sa unutr.strane stakla imam tu belicastu kao para skramu.U koji servis u BG-u je najbolje da odnesem satic da pogledaju i koliko se krece cena takve popravke (zamena diht.i tretiranje sa tom mascu) ? Hvala puno!
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch".
    Woody Allen

  8. #8
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Casio AD520 - kratka foto storija

    Kažu da je sat vodootporan prvih pet godina ili do prvog otvaranja kada bi trebalo zameniti sve gumice.Da bi taj sat bio vodootporan svekako bi trebalo zameniti sve zaptivke. To se odnosi ne samo na dihtung poklopca već i na na gumene dihtunge koji se nalaze oko drukera i krunice. Teško mi je da ti preporučim nekog sajdžiju jer me ni jedan nije nešto oduševio i uglavnom su bezobrazno skupi. Najbolje ti je da sam prošetaš po gradu i posetiš više njih, raspitaš se za cene i šta sve ulazi u nju i vidiš da li ti se isplati. Naravno još je lepo vreme i po gradu ima da se vidi mnogo prirodnih lepota .
    Svetozar Zorbić likes this.

  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika Svetozar Zorbić
    Član od
    5.11.2011.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    230
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Casio AD520 - kratka foto storija

    Nista,pogledacu kod casovnicara dole na Zelenjaku i onih par u Cumicu pa cu videti gde i sta traze i kazu.Hehe,prirodne lepote
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch".
    Woody Allen

Slične teme

  1. Foto konkurs portala Svet Satova
    By umbra in forum Fotografija
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 1.2.2015., 11:29
  2. Satovi Casio Pro Trek PRG-40 i Casio GA-110 - fotografije
    By milan zmaj in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.7.2012., 17:17
  3. Casio G Shock Casio GA-100-1A4ER
    By AleksandarT in forum Digitalni i ABC satovi + G-Shock
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.5.2012., 23:02
  4. Foto galerija A. Lange & Söhne satova
    By dragon in forum A. Lange & Söhne
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 24.2.2012., 16:21

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •