Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 27
Like Tree37Likes

tema: Candino C4263/A - KRADJA!!!

  1. #11
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Ne bih da kvarim opste raspolozenje, ali me samo jedna stvar interesuje, kako mozete verovati tom prodavcu (onaj sa k-p) kada on prodaje i originale i kopije? Ovaj sat oglasava za 90 evra, po kom je to kursu 11900din? Pogledajte celokupnu njegovu ponudu. Koliko kosta ovaj sat u inostranstvu? Kolika je njegova zarada? Da nije ovo AAA replika?

  2. #12
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Taj za 90e je POLOVAN. Ja sam kupio od njega Casio SWG 100 i sve je u najboljem redu. Za replike je covek naglasio da su replike. Sat koji on prodaje je bio nekada 17.000 (sto se vidi na racunu), on ga je od nekoga uzeo za 80e (sto je taman u pola cene novog) i prodaje ga za 90e. E sad sto je u BMP-u ultra popust pa sat dosao na 11900, to je druga stvar. Ja sam za Candina posumnjao da je replika zbog cene od 90e, jer sam na netu uspevao samo da nadjem AUTOMATIKE sa oznakom c 4263 koji imaju drugaciji ciferblat i kazaljke a uz to kostaju oko 500-600 dolara. Medjutim, backareli (ili ko vec) je postovao neke stranice na kojima se nalaze c 4263 sa quartz mehanizmom i koji su kostali oko 190 - 200 dolara (sto je u rangu 17000d). Na kraju krajeva, nista ne mozemo tvrditi ali se sat uvek moze proveriti kod BMP-a. Backareli je ocigledno vec imao iskustva sa ovim prodavcem (pozitivna), ja imam pozitivno iskustvo.....
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #13
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Znaci ti si kupio sat u BPM-u? Moja greska. Sto se tice prodavca da naglasava sta su kopije, sta je ovo:
    Nakit, satovi i dragocenosti : Breitling chrono titanium - ID 1501986 - Kupujem Prodajem

  4. #14
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Da, vec sam se dogovorio sa prodavcem kad da se nadjemo da napravimo posao za Candino, kad sam saznao da ih ima u BMP-u po pomenutoj ceni
    Ehrmm... bice da je replika. Ako nije - spakujte mi 6 komada, molim
    Salu na stranu, taj se moze postaviti u odgovarajucoj temi...
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    ^^ Nije nigde naglaseno ni da je original, sta vise ovaj deo u opisu "...japanska miyota kvarcni mehanizam..." je sasvim dovoljan za nekog ko se iole razume. Ko uopste i pomislja na original Breitling za 180e??
    backarelli and Zenith like this.

  6. #16
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Imas pravo 23jewels, mada bi trebalo naglasiti. Sigurno ima nekog ko bi se zaleteo za Brajtling. Ima ljudi koji su culi za Brajtling, imaju kao neku predstavu da je skupo, ali ne i koliko je skupo, pa bi se mozda zaleteli. Sta znam, na osnovu razgovora sa tim prodavcem (kada sam kupovao Casio) stekao sam utisak da bi rekao da je replika (ukoliko taj neko pita), tj. ne bi pokusao da ''uvali'' kao original uz neku pricu a la Del Boy. Mada, to je samo moj utisak, nemam nikakvih dokaza da potkrepim svoju tvrdnju.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #17
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    ^^ Nije nigde naglaseno ni da je original, sta vise ovaj deo u opisu "...japanska miyota kvarcni mehanizam..." je sasvim dovoljan za nekog ko se iole razume. Ko uopste i pomislja na original Breitling za 180e??
    Ja samo pominjem "karakter" tog prodavca, jer je za njega receno da ako prodaje replike to i naznaci. Ovde nije taj slucaj, pa onda sistemom dedukcije dolazimo da zakljucka da li moze da se sumnja u verodostojnost bilo kog "originala" koji on prodaje.

  8. #18
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Pazi, ja po ''default''-u sumnjam u originalnost satova koji se nalaze po oglasima. Pa taj Candino ima i racun i garanciju i kutiju. a ja ga okarakterisao kao ''fake''. E sad, taj prodavac je na nekima naznacio da su replike a na nekima nije. Mi sada mozemo samo predpostsvljati koji su njegovi motivi. U zurbi postavio oglas, i sam ne zna da je replika, bla,bla,bla... Ponavljam, ja sam imao dobro iskustvo sa Casiom. To ne mora nista da znaci ali jedino o tome mogu sa sigurnoscu govoriti. Dalja diskusija na ovu temu bi se mogla nastaviti na drugom mestu. I to pod pretpostavkom da se dodje do nekih cinjenica a ne da nagadjamo o motivima...
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #19
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Ma zakljucak je uvek isti, kupovati u prodavnicama kod legalnih distributera.

  10. #20
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Candino C4263/A - KRADJA!!!

    Kad god je moguce - DA. Ja sam upravo to uradio za Candino. Medjutim - sta ako nekog modela nema kod nas, sta ako nasi distributeri ''deru'' (OK, porez na sigurnost i na servis itd).... Jednostavno, treba otvoriti cetvore oci i poci od pretpostasvke da svi hoce da te prevare. Mislim, my 2 cents....
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Slične teme

  1. Candino c4387
    By nele in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 31.12.2011., 13:52
  2. Candino c4262
    By Bosko in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.7.2011., 13:55
  3. Candino C4263
    By rasa in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 5.6.2010., 18:24
  4. Candino
    By dejan74 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.1.2010., 19:02
  5. Candino
    By darkonny in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.4.2009., 0:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •