Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 15 od ukupno 15
Like Tree19Likes

tema: Borealis Francis Drake 300m

  1. #11
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Borealis Francis Drake 300m

    Da je cena malo niža i da je unutra recimo neki Seiko mehanizam ( može i 7s ) uz podrazumeva se dobru završnu obradu i kvalitetno osvetljenje sat bi bio ok. Pošto nije Seiko unutra a u kineske mehanizme nemam neko poverenje ( možda opravdano možda i ne) a ne znam kakva je završna obrada a i ovakva fotografija osvetljenja nije neka garancija, nisam siguran koliko je ovaj sat dobra kupovina. Meni ne smeta što je prekopirani Tudor. Nemački pilotski satovi su inspiracija mnogima da ne kažem da su prekopirani i većini to ne smeta.
    HADzI DALIBOR likes this.

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Borealis Francis Drake 300m

    Tekst je svakako dobar i pohvale Rusu, ali za sat to ne bih mogao da kažem. Možda bi toliko vredeo da je u njemu ETA, ali sa kineskim mehanizmom vredi koliko je Hadžija i rekao.

    Proizvođač deluje krajnje neozbiljno, a na njihovom sajtu se kao kolekcija vode čak dva modela čiji dizajneri nisu morali mnogo da se muče: Borealis Watch Company | Collection Da ne bude zabune, kolekcija im ima samo dva modela.

    Pisma posetilaca koji jedva čekaju da se sat pojavi u njihovim državama deluju smešno, dok su opisi satova debilni, ne daju dovoljno podataka i zapravo ništa ne kazuju.

    Vidim da ovaj proizvođač prodaje i kineske mehanizme po bezobraznim cenama, a po kojima se može kupiti i ceo sat istog kvaliteta.

    A još se ljudi pitaju zbog čega je kriza zahvatila Portugal... Žao mi je, ali novac se ne zarađuje pretakanjem iz šupljeg u prazno. Potrebno je malo mrdnuti guzom.
    Poslednja ispravka: Neša (1.7.2013. u 21:35)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Borealis Francis Drake 300m

    I ja sam prvo prekopao njihov sajt pa onda napisao mišljenje.
    Osim što imaju samo 2 modela,ovaj drugi ,koji nije predmet teme, ima vidljivo nedorađeno kućište.
    Druga, ili ipak treća,kritika je što na sajtu piše da koriste i Miyota i Seiko mehanizme,a u stvari ih nigdje nema,tj. ubacuju samo kineske kopije Ete.
    Valjda misle da su svi kupci slijepi i glupi!?

  4. #14
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Borealis Francis Drake 300m

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    ... na sajtu piše da koriste i Miyota i Seiko mehanizme,a u stvari ih nigdje nema....
    Mozda ce poceti sa ubacivanjem...

    Salim se, meni se stvarno svidja kako ovaj sat izgleda, ali... cena je jaka, slab mehanizam.
    Ima daleko boljih satova od ovog.
    HADzI DALIBOR likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Borealis Francis Drake 300m

    Voleo bih da vidim i ove modele slikene na ruci, a da je fotografiju postavio vlasnik. Danas se sve može fotošopirati, pa tako i od prosečnih osoba dobijamo seks-bomber, iako u stvarnosti deluju seksi isto koliko i prodavačica sa pijace u Maloj Moštanici posle celog dana provedenog na 300 sa džakovima kupusa. Pravo da kažem, voleo bih i da ga vidim uživo da bih doneo neki objektivan estetski sud i saznao kakva je završna obrada. Možda u prirodi zaista izgledaju lepo, ali ovo što sam video mi ne uliva poverenje. Ne bi me začudilo da imaju neke dečije bolesti, npr. krunica koja ostaje u ruci, kazaljke koje se moraju pričvrstiti čekićem i slično
    HADzI DALIBOR likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •